Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: Garaż - podziemny :)

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Garaż - podziemny :)

    Hej,

    Orientuje się ktoś z Was czy w PL takie garaże są realizowane? http://cardok.com/pdf/CARDOK_EN.pdf Może jest jakaś firma, która się w tym specjalizuje? Pomysł super tylko ciekawe jak to w praktyce działa. Ciekawe czy na to potrzeba pozwolenie na budowę, przecież żadnego budynku nie ma



    Pozdrawiam,
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #2
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Hej,

    Orientuje się ktoś z Was czy w PL takie garaże są realizowane? http://cardok.com/pdf/CARDOK_EN.pdf Może jest jakaś firma, która się w tym specjalizuje? Pomysł super tylko ciekawe jak to w praktyce działa. Ciekawe czy na to potrzeba pozwolenie na budowę, przecież żadnego budynku nie ma



    Pozdrawiam,
    Pw bo mi poemat wyjdzie
    Ostatnio edytowane przez cocolina ; 05-05-2015 o 20:05
    Blonde Bandit in TT

  3. #3
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Przemku czy pozwolenie na budowe potrzebne to raczej zależy od interpretacji naszych urzedników, miejscowego planu zagospodarowania terenu, warunków technicznych itd....ale raczej będzie potrzebne pozwolenia bo jak to zaklasyfikować budynek raczej nie prędziej budowla, a to różnica. Gdyby był to budynek wolnostojący (niestety jest to budowla podziemna) możnaby było postarać się sklasyfikować to jako budynek gospodarczy a jak wiadomo do 25m2, na budynek gospodarczy nie potrzeba pozwolenia, jedynie wypełnia się wniosek w starostwie.

    Tak czy inaczej, jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce bo pomysł bardzo fajny na zachomikowanie swojego auta

  4. #4
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    Przemku czy pozwolenie na budowe potrzebne to raczej zależy od interpretacji naszych urzedników, miejscowego planu zagospodarowania terenu, warunków technicznych itd....ale raczej będzie potrzebne pozwolenia bo jak to zaklasyfikować budynek raczej nie prędziej budowla, a to różnica. Gdyby był to budynek wolnostojący (niestety jest to budowla podziemna) możnaby było postarać się sklasyfikować to jako budynek gospodarczy a jak wiadomo do 25m2, na budynek gospodarczy nie potrzeba pozwolenia, jedynie wypełnia się wniosek w starostwie.

    Tak czy inaczej, jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce bo pomysł bardzo fajny na zachomikowanie swojego auta
    Dobrze to ująłeś - zależy od interpretacji, ale na 99% TAK Jest to traktowane jako platforma dzwigowa bądź tonażowa.
    Ostatnio edytowane przez cocolina ; 05-05-2015 o 20:15
    Blonde Bandit in TT

  5. #5
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    trzeba też pamiętać,iż Rada Ministrów przyjęła 5 sierpnia 2014 roku projekt nowelizacji ustawy Prawo budowlane, zakładającej uproszczenie i skrócenie procedur budowlanych. Jedną z ważniejszych zmian jest zniesienie wymogu uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę i przebudowę budynków mieszkalnych jednorodzinnych, pod warunkiem jednak że obszar ich „oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane”.
    Więc tak naprawdę trzeba wszystkiego dowiedzieć się w gminie

  6. #6
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    trzeba też pamiętać,iż Rada Ministrów przyjęła 5 sierpnia 2014 roku projekt nowelizacji ustawy Prawo budowlane, zakładającej uproszczenie i skrócenie procedur budowlanych. Jedną z ważniejszych zmian jest zniesienie wymogu uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę i przebudowę budynków mieszkalnych jednorodzinnych, pod warunkiem jednak że obszar ich „oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane”.
    Więc tak naprawdę trzeba wszystkiego dowiedzieć się w gminie
    Mateusz tu bardziej chodzi o zgłoszenie zamiaru budowy. Oni mają 30 dni na sprzeciw. Traktują to jak windy. Na baseny i altany nie trzeba
    Blonde Bandit in TT

  7. #7
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Swiss Park w Warszawie jest przedstawicielem.
    Blonde Bandit in TT

  8. #8
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Bardzo fajny patent. Ode mnie dodałbym jeszcze ogrzewanie (elektryczne np. kablem/matą z czujnikami/sondami temperatury i opadów) platformy i tuż wokół, może nawet alejki dom-garaż - odpadnie kwestia przymarzania i odśnieżania. Odprowadzanie wody/wilgoci/wentylacja też niezbędne będą.
    Ciekaw kosztów całkowitych jestem.

  9. #9
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    Bardzo fajny patent. Ode mnie dodałbym jeszcze ogrzewanie (elektryczne np. kablem/matą z czujnikami/sondami temperatury i opadów) platformy i tuż wokół, może nawet alejki dom-garaż - odpadnie kwestia przymarzania i odśnieżania. Odprowadzanie wody/wilgoci/wentylacja też niezbędne będą.
    Ciekaw kosztów całkowitych jestem.
    Jest tych firm w PL kilka. Cen nigdzie nie znalazłam, ale coś od 30 000 za sam mechanizm ( tylko pytanie ile poziomów i jaki tonaz). Rzuciłam okiem na specyfikacje, jest tego trochę... Trzeba dorzucić generatory na wypadek braku prądu. Koszta samej windy plus zabudowa szybu i media to szacujac delikatnie, coś ok 55000 i leci w górę - nie licząc wykończenia górnego.
    Blonde Bandit in TT

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    coś dla Żuczka aby sobie hermetycznie cabrio zamknął :P

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Otwock
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    526
    Rocznik
    2007
    Kolor
    stalowy
    Posty
    530
    ciekawe jak wygląda to ze szczelnością. O ile normalny deszcz pewnie nie zrobi krzywdy to co jeśli będzie urwanie chmury - co u nas w obecnym klimacie, zdarza się coraz częściej. Ogólnie podoba mi się to bardzo. Nie zabiera miejsca w domu, włamać się do tego pewnie dość ciężko. Jak dla mnie bomba

  12. #12
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez ŻONA ŻUCZKA Zobacz posta
    ciekawe jak wygląda to ze szczelnością. O ile normalny deszcz pewnie nie zrobi krzywdy to co jeśli będzie urwanie chmury - co u nas w obecnym klimacie, zdarza się coraz częściej. Ogólnie podoba mi się to bardzo. Nie zabiera miejsca w domu, włamać się do tego pewnie dość ciężko. Jak dla mnie bomba
    Jeszcze ew wody gruntowe dochodzą
    Blonde Bandit in TT

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Otwock
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    526
    Rocznik
    2007
    Kolor
    stalowy
    Posty
    530
    właśnie, to też potrafi życie utrudnić

  14. #14
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Dlatego musi być dobry projekt od zabudowy przestrzennej. Dochodzi jeszcze typ podłoża zabudowy. Winda jest tonażowa, są drgania - żeby zaraz to nie osiadło musi być dobre zbrojenie i izolacja przeciw wilgoci.
    Blonde Bandit in TT

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Otwock
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    526
    Rocznik
    2007
    Kolor
    stalowy
    Posty
    530
    czyli nie na nasze warunki lazurowe albo kalifornia

Podobne wątki

  1. Garaż
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 21:33
  2. Wynajme garaz dla TT na zime W-wa lub okolice
    Przez Artix w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 17:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •