Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 104

Wątek: TT QS 240 - Świstak

  1. #16
    Awatar Świstak
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3..
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Misano red
    Posty
    41
    Tak jak pisałem wcześniej po VIN-ie jest to wersja Quattro Sport:

    VIN rozpoczynający się na WUA oraz kod silnika BFV jednoznacznie wskazują na tą właśnie wersję.
    Pooglądałem sobie na spokojnie fotki innych egzemplarzy wersji QS i rzeczywiście czarne dokładki widoczne na zdjęciach to "aftermarket". Jest w tym egzemplarzu jeszcze kilka innych dodanych (czyli nie takich jakie wyjechały z fabryki) rzeczy, np. felgi.
    Samochód kupowałem na podstawie zdjęć ale także aukcyjnej karty pojazdu, zawierającej informacje na temat stanu poszczególnych elementów pojazdu, historii oraz ewentualnych zmian, modyfikacji, uszkodzeń itd. Mimo tego, że jest to dość szczegółowy opis jak widać nie wszystko zostało wyłapane (ja na ten element również nie zwróciłem wcześniej uwagi).

    Jak auto dotrze do Europy to sobie na spokojnie pooglądam co tam jest w środku a czego nie ma i z pewnością podzielę się tą wiedzą na forum.

  2. #17

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Sprawdziłem VIN - jest to wersja TT Quattro Sport

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No to SUPER czekałem na taką wersję na forum TT
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar haszczu
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    198
    To ci niespodzianka ;D

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to będzie perełka.
    A tak na prawdę to nie wiem czy bym chciał wersję QS . Bo w tym wypadku auto jest unikatowe i szkoda jego mocno przerabiać z racji iż to jakby psuć rzadki oryginał. A z drugiej strony seryjna TT dla mnie jakoś jest już troszkę mało :P
    Są już znane plany jaka drogą będą wobec tego auta?

  6. #21
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    To "coś po lewej stronie kierownicy" to bluetooth

  7. #22
    Awatar Świstak
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3..
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Misano red
    Posty
    41
    Na razie drogą pocztową przyszedł do mnie kluczyk, na resztę będę musiał poczekać do końca czerwca najmarniej . Co do ewentualnych modów to na pewno nie zamierzam mocno ingerować w to co zastanę. Plan jest taki, żeby utrzymać auto w dobrej kondycji i dość blisko serii - podstawowe mody tj. fmic, wydech, zawieszenie już zostały wykonane. Na pewno będę musiał doprowadzić auto do poprawnego stanu technicznego i następnie wrzucić mapę na "nasze" paliwo 98. W Japonii mają paliwo z nieco wyższą liczą oktanową i myślę, że bez zmiany mapy mogą być problemy.
    Nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji czy silnik z wersji QS różni się czymś od wersji BAM - w sensie bebechów, czy też jedyną różnicą jest inna mapa. Na brytyjskim forum, gdzie kilku użytkowników modyfikowało właśnie taką wersję czytałem, że te motory troszkę inaczej reagują na takie podstawowe mody jak wydech, itd i odpowiednie mapy silnika dają zdecydowanie bardziej płaski przebieg momentu w porównaniu do np. motoru BAM, w którym dokonano analogicznych modów, Możliwe, że to bzdury - dużo teraz czytam, żeby jakoś zabić ten czas wyczekiwania na gablotę

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    coś kiedyś słyszałem o innych wtryskach. Zmian mechanicznych w silniku raczej nie było.
    A soft to porobisz logi na naszym paliwie i będziesz wiedział ale nie wydaje mi się aby był z tym problem ;P

  9. #24
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    ETKA pokazuje że turbina jest ta sama co w BAM.

  10. #25

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    dwumas jest inny, siada na niego sprzęgło z r32

  11. #26
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Świstak Zobacz posta
    Na razie drogą pocztową przyszedł do mnie kluczyk, na resztę będę musiał poczekać do końca czerwca najmarniej . Co do ewentualnych modów to na pewno nie zamierzam mocno ingerować w to co zastanę. Plan jest taki, żeby utrzymać auto w dobrej kondycji i dość blisko serii - podstawowe mody tj. fmic, wydech, zawieszenie już zostały wykonane. Na pewno będę musiał doprowadzić auto do poprawnego stanu technicznego i następnie wrzucić mapę na "nasze" paliwo 98. W Japonii mają paliwo z nieco wyższą liczą oktanową i myślę, że bez zmiany mapy mogą być problemy.
    Nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji czy silnik z wersji QS różni się czymś od wersji BAM - w sensie bebechów, czy też jedyną różnicą jest inna mapa. Na brytyjskim forum, gdzie kilku użytkowników modyfikowało właśnie taką wersję czytałem, że te motory troszkę inaczej reagują na takie podstawowe mody jak wydech, itd i odpowiednie mapy silnika dają zdecydowanie bardziej płaski przebieg momentu w porównaniu do np. motoru BAM, w którym dokonano analogicznych modów, Możliwe, że to bzdury - dużo teraz czytam, żeby jakoś zabić ten czas wyczekiwania na gablotę
    O mapę się nie martw, poradzi sobie, potrzebne dobre paliwo jak w większości przypadków, i tak jak piszesz, taką wersję utrzymywał bym w topowej kondycji nie robiąc modów, bo takich wersji się po prostu nie modyfikuje.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    dwumas jest inny, siada na niego sprzęgło z r32
    Jeżeli to fakt to wybieg jest mocno na przód, bo seryjne jest już bardzo mocne, no ale ktoś pomyślał, że w nazwie sport nie służy do jazdy po bułki.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #27
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Auttko na zdjęciach prezentuje się super. Ciekawe czy jest to oryginalna wersja QS na rynek Japonski, czy tylko prywatny import i przygotowanie do ruchu lewostronnego?
    Pierwszy właściciel tego QS pewnie postawił na wygodę i skonfigurował go z klimatyzacją i z zwykłymi fotelami.
    Ciekawe autko,na zlotach będzie oblegane i każdy będzie dotykał.

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Hey Świstak odebrałeś już TT? pochwal się, w końcu to unikat
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29
    Awatar Świstak
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3..
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Misano red
    Posty
    41
    TT właśnie odprawia się w Bremerhaven. Trochę to dłużej trwa niż się spodziewałem. Myślę, że za max 2 tygodnie będę mógł się pochwalić, oczywiście jeśli będzie czym się chwalić.

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Skoro się odprawia to znaczy że będzie czym, no to czekamy razem z Tobą
    Znowu TT znowu Cabriolet

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •