Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zmiana Felg oraz Opon. Prosba obeznanych o radę.

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1

    Zmiana Felg oraz Opon. Prosba obeznanych o radę.

    Cześć,

    Po 3 latach użytkowania TT-ki przyszła pora na wymianę opon.
    Jak zapewne wielu przy okazji przyszedł mi do głowy pomysł na poprawienie wyglądu auta poprzez zainwestowanie w jakieś wypasione alusy.
    Sądziłem, że po prostu udam się do sklepu, kupię felgi jakie mi się podobają oraz opony i po sprawie. Tymczasem usłyszałem opinie typu, że nie właściwie dobrane opony do większej felgi dobiją mi zawieszenie etc... Od razu nadmienię, że moja wiedza w temacie jest niemal zerowa stąd postanowiłem się poradzić tutaj obeznanych wielbicieli TT. O co by mi chodziło? Pokazuje to załączone zdjęcie. Fotka A to moja obecna sytuacja. Oryginalna felga, taka nijaka trochę, nawet nie wiem czy to 15' czy 17', do tego już są troszkę podniszczone. Chciałbym uzyskać efekt jak na foto B, przy czym nie chodzi mi o taka konkretnie felgę w sensie wzoru, a o efekt jakie tego rozmiaru felga i opona nadaje całemu autu.

    No i teraz kluczowe. Jaki rozmiar felgi, z jaką oponą da mi taki efekt. Czy muszę dodatkowo auto obniżać lub coś innego czy sama zmiana felg i opon wystarczy? No i czy po takiej zmianie nie rozwalę sobie szybko zawieszenia lub komfort jazdy znacznie nie ucierpi. Z góry dzięki za wszelkie porady i sugestie. Pozdro.


  2. #2
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Pierwsze co, to proponuję zacząć od tego : http://www.klubtt.pl/forumdisplay.ph...i%C4%99-WITAMY!
    Wierz lub nie ale po założeniu tematu w tym dziale będzie więcej osób do pomocy
    Efekt z drugiego zdjęcia to trochę więcej niż sama felga. Dochodzi tutaj także obniżenie zawieszenia o którym wspominasz. Co do komfortu jazdy z obniżonym zawiasem się nie wypowiem, bo przemieszczam się na standardowym Polskie drogi i garaż, z którego korzystam skutecznie odciągają mnie od obniżenia.

    Rozmiar z felgi z łatwością odczytasz z oznaczeń na oponach
    Moim zdaniem najlepszym wyborem na ciepłe miesiące wydaje się rozmiar 18" + odpowiedni dystans
    Ostatnio edytowane przez Domenik ; 26-04-2015 o 01:45

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm a to mało jest takich tematów ? 1 post bez przywitania i w dodatku powielenie postów gdzie jest tego wieeele ;/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 20:22
  2. MK1 [8N] Prośba o polecenie opon zimowych
    Przez Elor w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 11:46
  3. Zmiana i zakup opon Warszawa
    Przez neecos w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 21:34
  4. Zmiana opon na zimowe a zmiana felg??
    Przez Justa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •