Dzięki, wczoraj nie mogłem się dostać na internetową etkę, ale skoro tam jest ten numer części to go zamówię.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Panowie, potrzebuję ponownie pomocy. Wziąłem się za wymianę tego nieszczęsnego czujnika i napotkałem problem, mianowicie tarcza się tak zapiekła że nie jestem w stanie jej ruszyć. Młotek naturalne narzędzie perswazji nie pomaga, a nie mogę go użyć mocniej bo pogiął bym tarczę. O ile się orientuje to po zdjęciu zacisku i odkręceniu zabezpieczenia w w postaci jednej śrubki powinienem bez problemu zdjąć tarczę, a ona ani drgnie. Macie może jakiś patent na to?

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Pomocy tu ostatnio jak na lekarstwo nie zmienia to faktu że uporałem się z problemem. Trzeba było dużej ilości wd40, cierpliwości oraz większego młotka. Po zdjęciu tarczy jest już z górki, należy odkręcić imbusem (5) stary czujnik i jak będziemy mieli szczęście czujnik wyjdzie po paru puknięciach śrubokrętem. Następnie wystarczyło oczyścić otwór, papierem ściernym bądź jakim cienkim frezem i możemy zamontować nowy czujnik.

Znajduje się on tu:


Mój stary wyglądał jak by się stopił:


Po włączeniu zapłonu zniknęła od razu kontrolka ESP, a po przejechaniu paru metrów gaśnie również ABS. Choć dla pewności przeskanuje jeszcze auto vagiem.