Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: wysoka temp.oleju

  1. #1
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485

    wysoka temp.oleju

    Czy temp oleju podczas normalnej jazdy na trasie 110 stopni nie jest za duża? I druga sprawa od jakiegoś czasu nawet po krótkiej jeździe po mieście załącza mi się wentylator i to za każdym razem. Wcześniej nigdy mi się nie załączal nawet po ostrej jeździe autostradą.

  2. #2
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Jak najbardziej termostat do sprawdzenia ,poza tym jeśli olej ma 110 stopni to wtedy powinien mieć dobre smarowanie ale mogę się mylić może ktoś inny się wypowie
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 12-04-2015 o 16:00
    Using Tapatalk

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Jadąc po autostradzie wentylatory się nie załączą (chyba, że w korku) Przy normalnej jeździe temperatura powinna oscylować (silnik rozgrzany) 75-90 stopni. Ale 110 to chyba za dużo (chyba, że bardzo ostra jazda. Niech się wypowiedzą inne osoby i wtedy wyciągnij wnioski.
    Pozdrawiam.

  4. #4
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Przy normalnej jeździe temperatura powinna oscylować (sil rozgrzany) 75-90 stopni.

    Gigo Prawidłowa temperatura płynu to między 89- 93 st podczas jazdy na trasie ,a olej zawsze ma trochę wyższa temperaturę
    Using Tapatalk

  5. #5
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Dużo zależy od tego gdzie mierzona jest temp oleju. U mnie czujnik w podstawce filtra oleju i temp podczas normalnej jazdy oscyluje ok 90st - na postoju tak samo. Podczas szybkiej jazdy może nawet spaść np. do 80st. na torze rzadko przekracza 105st - chyba raz miałem taką sytuacje.
    Dlatego ważne gdzie jest czujnik temp oleju bo może w misce olejowej będzie trochę więcej niż w podstawce filtra.

  6. #6
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Jak najbardziej termostat do sprawdzenia ,poza tym jeśli olej ma 110 stopni to wtedy powinien mieć dobre smarowanie ale mogę się mylić może ktoś inny się wypowie
    Termostat jest nowy a temp.wody 90 stopni. Chyba musze podpiąć pod kompa bo wyskoczyła kontrolka silnika.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Przy normalnej jeździe temperatura powinna oscylować (sil rozgrzany) 75-90 stopni.

    Gigo Prawidłowa temperatura płynu to między 89- 93 st podczas jazdy na trasie ,a olej zawsze ma trochę wyższa temperaturę
    Nie zgodzę się z Tobą kolego wiewioraandrzej, bo mam zamontowany czujnik temperatury oleju i przeważnie temperatura jest niższa, niż temperatura płynu chłodzącego około 5-10 stopni chyba że damy w palnik to wtedy nawet jest wyższa. Ale niech wypowiedzą się inne osoby.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    temperatura jest niższa jak silnik się rozgrzewa. Np woda dojdzie do 90 a olej ma z 60 :P Ogólnie podczas mojej jazdy temp oscyluje w przedziale 80-95 ale nie jest to jazda emerycja. Powyżej 100 stopni to już upały i sporo bardzo ostrej jazdy. Okolice 110 stopni to już zarezerwowane tylko na tor i to w ciepły dzień.
    Ja kiedys miałem sytuacje na ułęzu ze olej mi sie dochodził do 120 stopni i odpuszczałem. Temp wody pokazywała 90 ( nowy czujnik z aso) i mnie to dziwiło. Prawda była taka ze duży wiatrak umarł a czujnik temp wody pokazywał głupoty ( drugi nowy z aso) i dzięki zegarowi temp oleju nie męczyłem auta bo wiedziałem kiedy odpuścić. Także niema co ufać tym czujnikom wody i sprawdzić co jest nie tak.

  9. #9
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    temperatura jest niższa jak silnik się rozgrzewa. Np woda dojdzie do 90 a olej ma z 60 :P Ogólnie podczas mojej jazdy temp oscyluje w przedziale 80-95 ale nie jest to jazda emerycja. Powyżej 100 stopni to już upały i sporo bardzo ostrej jazdy. Okolice 110 stopni to już zarezerwowane tylko na tor i to w ciepły dzień.
    Ja kiedys miałem sytuacje na ułęzu ze olej mi sie dochodził do 120 stopni i odpuszczałem. Temp wody pokazywała 90 ( nowy czujnik z aso) i mnie to dziwiło. Prawda była taka ze duży wiatrak umarł a czujnik temp wody pokazywał głupoty ( drugi nowy z aso) i dzięki zegarowi temp oleju nie męczyłem auta bo wiedziałem kiedy odpuścić. Także niema co ufać tym czujnikom wody i sprawdzić co jest nie tak.
    Podłączenie pod kompa pokaże czy coś jest nie tak?

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wątpie bo u mnie na climatroniku także pokazywało zaniżone wartości temp wody. Pokazuje 80 stopni a olej dochodził do 120. Odkrecam powoli korek zbiorniczka a tam sie gotuje wiec na logike przyjałem ze cos nie tak. Sugerowałem sie jedynie temp oleju ( bardzo przydatny zegar jak upalamy) a potem okazało sie ze 2 nowe czujniki z aso były śmietniki i zostały oddane. Finalnie został mój stary i był testowany za pomocą kubka gorącej wody i termometru. Pokazywał co do 1 stopnia

  11. #11
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    wątpie bo u mnie na climatroniku także pokazywało zaniżone wartości temp wody. Pokazuje 80 stopni a olej dochodził do 120. Odkrecam powoli korek zbiorniczka a tam sie gotuje wiec na logike przyjałem ze cos nie tak. Sugerowałem sie jedynie temp oleju ( bardzo przydatny zegar jak upalamy) a potem okazało sie ze 2 nowe czujniki z aso były śmietniki i zostały oddane. Finalnie został mój stary i był testowany za pomocą kubka gorącej wody i termometru. Pokazywał co do 1 stopnia
    Czyli co zrobic? Co radzisz?

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    sprawdź czy temp cieczy nie jest za wysoka pomimo prawidłowych wskazań czujnika temp cieczy.
    Potem zmień olej jeśli dawno tego nie robiłeś i może warto pomyśleć nad inna lepkością.

  13. #13
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44
    wskaźnik na desce [dane z czujnika G2] nie jest miernikiem - wskazówka wskazuje 90*C w faktycznym przedziale 79*C - 105*C.
    w blokach wartości mierzonych powyżej grupy 130 widać temperaturę płynu oraz temperaturę płynu na wyjściu z chłodnicy. wentylator włącza się jeżeli płyn na wyjściu z chłodnicy uzyska 94*C - wówczas pracuje tak długo, aż temp. spadnie tam do 60*C.

    w moim przypadku jest następująco:
    - temp. płynu na desce - 90*C;
    - temp. płynu wg czujnika G62 - 93-97*C;
    - temp. oleju podczas zwykłej jazdy w mieście / na trasie [temp. zewnętrzna 15*C] po ok. 25 minutach - 101-103*C;
    - temp. oleju podczas żwawszej jazdy [temp. zewnętrzna 15*C] - 105-108*C;
    - temp. oleju podczas ognia [temp. zewnętrzna 15*C] - 110+*C

    robocza temperatura oleju w tych silnikach została zaplanowana na >100*C. wg materiałów szkoleniowych wynika to stąd, że w ten sposób pozwala się odparowywać wilgoci z oleju w toku zwykłej eksploatacji.


    voodoo,

    na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze porządnym glikometrem jaki jest skład płynu chłodzącego. być może masz powyżej 60% G13 w układzie i to powoduje ogólnie wyższą temperaturę.

  14. #14
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Wymieniłem czujnik temp.wody a wentylatory wciąż mi się załączają przy każdej jeździe nawet emeryckiej ,czy ktoś z użytkowników mk2 tez tak ma?

  15. #15
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Kurczę nie wiem czy mi się kiedyś włączyły :/ :P

Podobne wątki

  1. Temperatura wysoka!!
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 30-07-2022, 10:07
  2. Montaż czujników temp i ciśnienia oleju - pomoc.
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 05:14
  3. wysoka temp wody i piszczenie z pod maski
    Przez mate1993 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 18-10-2015, 12:20
  4. Wysoka temepratura.
    Przez singl0r w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •