Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 55

Wątek: Brak mocy... (vag-com)

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    podaj mi numer Kilazz do ciebie to pogadamy ! Mój to 602475768

  2. #17

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    xxx mozemy sie zgadac po swietach..

    poki co "live" z samochodu wklejam wyniki (zrobilem scan all), pomiar robiony na zgaszonym silniku, jakies 20 minut po jezdzie (temp. na zegarze 70 stopni)

    Kod:
    VAG-COM Version: Release 409.1-US
    
    
    Chassis Type: 8N - Audi TT
    Scan: 01,02,03,08,15,17,22,35,37,45,54,55,56
     
    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 01: Engine
       Controller: 8N0 906 018 Q
       Component: 1.8L R4/5VT         0004
       Coding: 05500
       Shop #: WSC 01236
    2 Faults Found:
    16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low
                P0102 - 35-10 - - - Intermittent
    17521 - Shareware Version. To Decode all DTCs
                P1113 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
    Readiness: 0000 0000
    
    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 03: ABS Brakes
       Controller: 8N0 907 379 D
       Component: ESP     20    CAN  V006 
       Coding: 23049
       Shop #: WSC 01236
    3 Faults Found:
    01423 - Lateral Acceleration Sensor (G200)
                57-10 - Electric Circuit Failure - Intermittent
    01423 - Shareware Version. To Decode all DTCs
                27-10 - Please Register/Activate - Intermittent
    00812 - Shareware Version. To Decode all DTCs
                35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
    Przy okazji przypomnialo mi sie ze kontrolka ESP zaswieca czasem i nie gasnie az do wylaczenia i odpalenia jeszcze raz.

    To znalazlem
    16486 - Mass Air Flow Sensor to jest cos z przeplywomierzem o ile sie orientuje
    17521 - Oxygen (Lambda) Sensor; B1 S1: Internal Resistance too High - sonda lambda ?
    01423 - Lateral Acceleration Sensor (G200) - co to? http://wiki.ross-tech.com/index.php/01423
    00812 - 00812 - Brake Pressure Release Solenoid (F84) http://wiki.ross-tech.com/index.php/00812

    Trzy bledy jak widze powiazane z abs/esp, dwa z silnikiem..
    Ostatnio edytowane przez kilazz ; 17-03-2013 o 22:01
    ttless..

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh no i wcale nie wyszlo nic zlego..
    Wychodzi na to ze musisz wymienic przeplywke i sonde lambda ale ta przed katalizatorem
    Bledy z ABS - sprawdz polaczenie elektryczne sensora przyspieszenia ( nisko na piascie za tarcza hamulcowa ) i sprawdz czy okienka z malej tardzy z ktorej czyta sensor nie za zapchane mysle ze drugi blad jest wynikiem pierwszego choc nie na 100%

    Jesli chodzi o silnik to po wymianie czesci powinienes skasowac bledy nawet jesli je wczesniej skasowales i ich nie ma kliknij na kasowanie , zresetujesz w ten sposob mapy paliwowe i komp bedzie sie ustawial do nowych czesci .
    Po kasowaniu kodow wypada zrobic adaptacje przepustnicy mysle jednak ze nie da sie tego zrobic programem niezarejestrowanym ( lub bez cracka ) Tak wiec po skasowaniu bledow wlacz zaplon i zostaw na 2min , nastepnie odpal silnik i niech pochodzi na jalowych ok 5 min

    Jeszcze jedno u mnie na auto scanie nie kasuje bledow , jesli wejde odobno w bloki ktore pokazal auto scan wtedy kasowanie dziala bezproblemowo ...

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Dzieki, poniewaz wyczytalem ze z przeplywka lepiej nie ryzykowac a w ASO 400zl a dodatkowo bede robil geometrie po zmianie na letnie to dam to wszystko do zrobienia w ASO w przyszlym tygodniu.

    Pytanie - czy jak dam w ASO moje czesci to mi zaloza? Bo bym sobie zrobil olej/swiece przy okazji i walnal pieczatke do ksiazki na 100.000km
    ttless..

  5. #20
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez kilazz
    Pytanie - czy jak dam w ASO moje czesci to mi zaloza?
    Założą,oczywiście bez żadnej gwarancji na części i po dużych kosztach w porównaniu z innym warsztatem

  6. #21

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    ttless..

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    E tam zapomnij o jakis patentach do czyszczenia sondy i katalizatora

    Dp zawsze warto zmienic na 3'' , pozbywajac sie katalizatora tezeba sie jeszcze zaopatrzyc w dystans dla 2 sondy zeby nie zapalala sie kontrolka
    Tej z pierwszego linka nie polecam , tania chinszczyzna , cieniutkie scianki ...
    W osce 180 taniej wyjdzie dorobienie na zamowienie , bo nie jest to takie skomplikowane jak 225 quattro .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    E tam, olewam na razie jak mowisz ze to tylko sonda przet katalizatorem.. zdam relacje po wizycie w ASO
    ttless..

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    U mnie jeszcze jest problem zimnego silnika :-/ Gdy odpalam autko silnik bardzo głośny, obroty na 1,5 max 2 tysiące obrotów, kopci dosyć mocno i spalanie na rozruchu koło 11 litrów a do tego jeszcze potrafi go dusić dosyć mocno przy dodawaniu gazu. Gdy silnik pochodzi parę minut i sie rozgrzeje to w miarę sie to wszystko uspokaja ale czy to jest normalne ! Moje autko już nie posiada katalizatora hmmm

    p.s. dzieje sie tak kiedy temperatura na dworze jest koło "0"

  10. #25

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    gdynia
    Posty
    9
    to samo dzialo sie u mnie ponoc to wina luznego lancucha na rozrzadzie czy jakos tak i wkoncu wszystko piardlo rozdzad i glowica do wumiany + walek jedz lepiej do mechanika tez myslalem ze to jakies gowno ale jak mocno zredukowalem to wszystko sie rozsypalo

  11. #26

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    i jak odpala na zimnym to słychać jakby piszczenie delikatne tarcie paska od strony pasażera i sapanie. Może cos z rozrządem jest nie tak mam juz 126 tysiaków przejechane

    [ Dodano: Pon Mar 24, 2008 8:54 pm ]
    [quote="Arttur"]E tam zapomnij o jakis patentach do czyszczenia sondy i katalizatora

    Dp zawsze warto zmienic na 3'' , pozbywajac sie katalizatora tezeba sie jeszcze zaopatrzyc w dystans dla 2 sondy zeby nie zapalala sie kontrolka

    Jaki dystans ?
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zwiekszone obroty i dziwne dzwieki to normalna sprawa przy odpalaniu na zimno , to znak ze dziala pompa powietrza ktora ma za zadanie wtlaczanie powietrza do ukladu wydechowego .
    Jest to potrzebne tylko ze wzggledow ekologicznych i na nic wiecej ..
    Jesli dusi auto przy dodawaniu gazu to moze czas wymienic swiece..

    Jesli chodzi o rozrząd to przy tym przebiegu nie powinienes czekac tylko wymienic jak najszybciej, nie jest to takie drogie w porownaniu do kosztow jakie moda byc po awarji ..

    A ten dystans stosuje sie po usunieciu katalizatora zeby oszukac 2 sonde lambda , jest to kawalek metalowej rurki ktora wkreca sie miedzy sonde a wydech , dzieki dzemu sanda '' widzi '' wolniejszy przeplyw spalin tak jak ma to miejsce kiedy jest katalizator ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Wykryte błędy :
    17 705 Spadek ciśnienia pomiędzy zaworem a przepustnicy
    16 795 Nieprawidłowy przepływ w układzie dolotowym
    17 545 Adaptacja dodatkowego paliwa.Mieszanka bogata.

    [ Dodano: Wto Mar 25, 2008 10:06 pm ]
    słuchaj kupiłem kolanko z końcówka na admę do dowolnego wywiercenia jej średnicy. Zostało to wywiercone i nie sprawdzone czy jest dziura wystarczajaco duża. Po sprawdzeniu dzisiaj układu sportowego SimotaAirSystem zauwazyłem że praktycznie dziura która zasila powietrzem podciśnienie jest prawie całkowicie zapchana a średnica samej dziuty to około 2 mm :-/.Jest ona całkowicie z gumy dlatego tego nie zauważyłem ale mimo to założyłem spowrotem seryjny filtr z obudowo

  14. #29
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak wiec ....

    17705 - Utrata cisnienia miedzy turbina a przepustnica - Najczesciej ten blad jest spowodowany nieszczelnym DV ( dobra okazja zeby pozbyc sie seryjnego ) , w 2-giej kolejnosci nieszczelnasc na wezach doladowania i ostatni najmniej prawdopodobny powod to awaria elektrozaworu sterujacego ( N294 ) naszym DV
    Ide o zaklad ze po prostu winny jest DV i nic wiecej ..
    Dodatkowo przy tym bledzie zalecane jest sprawdzenie i wyczyszczenie przepustnicy a nastepnie jej adaptacja ...

    16795 - Nie dziala Ci SAI czyli Secondary Air Injection System , mozna to zupelnie olac , zwykly ekologiczny ''zagracacz'' silnika , no chyba ze nie przejdzie testu spalin lub pompa powietrza bedzie wydawac dikuczliwe dzwieki

    17545 - Ten blad jesli wystapi sam to jest kila przyczyn do sprawdzenia jednak w tym przypadku na 98% jest on wynikiem pierwszego bledu masz za bogata mieszanke bo powietrze zmierzone przez przeplywke gdzies sobie uchodzi

    Jesli mam byc szczery to nie dokladnie rozumiem o co Ci chodzi w 2-giej czesci posta ..
    Jedyne co wchodzi do filtra powietrza ( poza przeplywka oczywiscie ) to rurka zasilajaca powietrzem pompe od SAI i ma ona srednice ok 2,5 cm


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #30

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Jest tak :
    Kupił filtr stożkowy SimotaAirSystem ale wiadomo że trzeba dokupić filt lub podłączenie na odmę. I zrobiłem błąd i kupiłem kolanko http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=334127865 w którym trzeba wywiercić żądana średnice dziury na odmę (Zrobiłem za małą mniej wiecej 2mm ) bo nie sprawdziłem ja zaraz po wywierceniu ! i miałem problem bo średnica samego przewodu audi to około 2,5 do 3 cm a kolana chyba z 2 cm. Wiec pewnie sam mozesz odpowiedzieć co zrobiłem żle :-/

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT 225 APX - Brak mocy
    Przez didi w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 20:51
  2. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  3. brak mocy
    Przez Wilczyca w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 18:58
  4. brak mocy
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:45
  5. brak mocy
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •