Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Znowu wspomaganie :(

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29

    Znowu wspomaganie :(

    Witam,
    trochę się rozpiszę ale to dlatego żeby nie pominąć czegoś istotnego, także przepraszam za chaos
    W listopadzie pękła mi chłodnica oleju wspomagania, przy okazji zarzynając pompę. Jako że nie znalazłem używanego identycznego przewodu, dałem przewód do zarobienia polegający na zastąpieniu odcinka z pęknięciem, gumowym wężem z zakuciem (niby normalka, do wielu aut tak dorabiają). Pompę ze względów $$ kupiłem od skody (znalazłem pod którymś wątkiem na forum że taki konkretny nr pompy też pasuje). Układ zalano zielonym płynem.
    Wszystko podziałało tak 4 miesiące i wspomaganie zaczęło słabnąć do tego stopnia że na postoju kręcenie kierownicą było dobrą siłownią (szczególnie odczuwalne po przejechaniu 200km jakby sie przegrzewał olej/pompa?), pompa nie wyła ani nie wydawała podejrzanych dźwięków jak ta zarżnięta przy chłodnicy, oleju też nie ubywało. Wydawało mi się że słabnące wspomaganie poprzedził specyficzny syk/szum (wcześniej tego nie było) jakby z za kierownicy, który ustępował przy każdym lekkim skręceniu kierownicą.
    Mechanik stwierdził że miałem pecha i trafiliśmy na wadliwą pompę i trzeba ją reklamować. Tak więc nie tracąc czasu na decyzje reklamacji kupiłem nowa Topran do A3 1.8T pod silnik AJQ. Przy spuszczaniu starego oleju z układu stary był zauważalnie rzadszy. Nowa pompa fabrycznie była zalana czerwonym olejem i takim też zalano cały układ (Mobil ATF). Przez 2 dni było git (przejechane ponad 50km miasto mała trasa). Wczoraj w trasie po ok 150km, zacząłem odczuwać słabnące wspomaganie... i znów moją uwagę zwrócił ten nieszczęsny syk/szum zza kierownicy, aż w końcu praca pompy stała się słyszalna a skręcanie wymagało większej siły. Zjechałem żeby sprawdzić czy przypadkiem nie ubyło oleju ale poziom ani drgnął, za to kolor jakby brązowy i sam olej jakby był rzadszy.Powoli dojechałem w trasie pompy nie było słychać, za to wspomagania na postoju prawie brak.
    Nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi i co może być przyczyną tak padających pomp i problemów ze wspomaganiem. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę i rade

  2. #2
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    A może pora się przyjrzeć maglownicy? Masz wgl opiłki w tym płynie jak spuszczasz czy tylko "gęściejszy" ?

  3. #3
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Tak jak Pietruch napisał, obstawiam kończący się magiel i opiłki. Chyba, że jak poprzednia pompa się kończyła to nie wypłukałeś układu.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29
    opiłków nie było widać ani wcześniej ani przy ostatniej wymianie. Olej aktualnie zmienił barwę na brązowy i jest rzadszy. Tyle pomp poszło więc został magiel. Znacie jakąś firmę godną polecenia regenerująca maglownice oraz warsztat w Warszawie na wykonanie całej operacji?
    Ostatnio edytowane przez kkamilekk ; 08-04-2015 o 20:57

  5. #5
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    To może ja coś powiem w tym temacie bo koledzy z lekka przeoczyli jedną rzecz....tylko i wyłącznie zielony ori olej do przekładni. Każdy inny zarżnie Ci i pompę i maglownicę.
    Powodzenia w regeneracji.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #6
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    tak czy inaczej sprawdziłbym czy nie ma w oleju opiłków. Widać je gołym okiem jak się dobrze przyświeci w zbiorniczek. Wkład pompy w TT jest taki sam jak paru innych autach, w niektórych markach jeżdżą na zwykłym ATF(co ciekawe wszystkie pompy są sprawdzane w warsztacie , który regeneruje czerwonym płynem- robi tak TRW, Febi)

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29
    Z tym płynem to sam już nie wiem bo nowa pompa wspomagania była fabrycznie zalana czerwonym płynem.

    Po konsultacji z panem od regeneracji maglownic, stwierdził żeby najpierw wymienić zakuwany przewód chłodnicy wspomagania. W ASO 1200zł :/ Na allegro identycznych brak, jest za to kilka trochę się różniących, może taka też będzie dobra?
    Moja wygląda mniej więcej tak, te z allegro maja jakby 1-2 "zawijańce/żeberka" mniej
    Nazwa:  69232_x600.jpg
Wyświetleń: 334
Rozmiar:  21.7 KB
    Ostatnio edytowane przez kkamilekk ; 09-04-2015 o 13:31

  8. #8
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    ale na jakiej podstawie to stwierdził? ten przewód wymienia się dlatego , że cieknie. No chyba , że został mechanicznie uszkodzony i gdzieś jest zagięty. Ale wtedy byłoby to czuć zaraz po wymianie. Poza tym np. na Grochowskiej w Warszawie na wzór starego zrobią Ci nowy za 30% ceny nowego. Kilka osób już tak robiło.

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    ale na jakiej podstawie to stwierdził?
    stwierdził "że wszystko się dzieje po zakuciu przewodu"
    choć najpierw przejeździłem na nim 4mce bez problemu. Gdzie dokładnie na grochowskiej to robią? i co z "dławikami" które rzekomo znajdują się w przewodzie ?

  10. #10
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    chyba dokładnie to Grochowska 44, co do dławików nie wiem jak oni to robią. Nie widziałem produktu, ja u nich zakuwałem kawałek uszkodzonego węża i jeździłem ponad rok, aż trafiłem używany i wymieniłem. A co do złego zakucia, sam piszesz, że jeździłeś 4 miesiące.

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Giżycko/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    29
    Panowie czy w zbiorniczku oleju wspomagania jest/powinno być jakieś sitko-filtr?

  12. #12
    Awatar bzykss
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Ełk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    314
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny
    Posty
    89
    Na 98% nie ale to niech ktoś inny się wypowie zbiorniczek to zbiorniczek

  13. #13
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Pozostałe 2% nie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  14. #14
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Dno zbiorniczka to coś w rodzaju kratki na której się zatrzymuje syf, ale ogólnie żadnego filtra tam nie ma.
    Warto przy wymianie płynu wyjąć i przepłukać zbiorniczek sporo syfu w nim siedzi

  15. #15
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Koledzy mam mały problem z wspomaganiem. Z dnia na dzień przestało działać. Na zimnym silniku jest ok, ale po kilku km zaczyna ciężej chodzić. Na początek poszedł magiel do regeneracji [700zł] - dalej to samo, potem wymieniłem pompę wspomagania [300zł] - dalej to samo. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Zastanawiam się nad wymianą przewodu [z chłodniczką] tego co idzie z pompy do magla, ponoć są tam jakieś zwężki które regulują ciśnienie, sam nie wiem czy dobrze kminię

Podobne wątki

  1. Potrzebna Pomoc padło wspomaganie
    Przez kyrtap1 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 10:26
  2. wspomaganie układu kierowniczego
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 10:40
  3. Wspomaganie
    Przez yourek2 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-02-2009, 08:30
  4. Co to za dźwięki znowu ;]
    Przez TeTe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:48
  5. ZNOWU UKRADLI:(:(:(
    Przez Ergox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-06-2003, 01:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •