Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Błędy oraz logi

  1. #1
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397

    Błędy oraz logi

    Znowu zwracam się z prośbą o pomoc, Dzisiaj zapaliła mi się kontrolka abs i esp, więc od razu podpiąłem samochód pod kompa, a tu choinka :/
    Wygląda na to że to jakiś problem z napięciem, tylko zastanawiam się dokładnie o który element chodzi i czy się nie mylę?

    Tak wygląda to w vcds:

    Address 01 -------------------------------------------------------
    Controller: 8N0 906 018 AE
    Component: 1.8L R4/5VT G 0001
    Coding: 05710
    Shop #: WSC 00012
    2 Faults Found:
    16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit
    P0130 - 35-10 - - - Intermittent
    18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low
    P1602 - 35-10 - - - Intermittent
    Readiness: 0000 0000

    Address 03 -------------------------------------------------------
    Controller: 8N0 907 379 E
    Component: ESP 20 CAN V005
    Coding: 18446
    Shop #: WSC 01236
    1 Fault Found:
    00290 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Left (G46)
    35-10 - - - Intermittent

    Address 08 -------------------------------------------------------
    Controller: 8N0 820 043
    Component: TT-KLIMAVOLLAUTOMAT D02
    Coding: 00040
    Shop #: WSC 01236
    2 Faults Found:
    00603 - Footwell/defroster Flap Positioning Motor (V85)
    41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
    00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
    30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

    Skipping Address 15-Airbags

    Address 17 -------------------------------------------------------
    Controller: 8N1 920 880 A
    Component: KOMBI+WEGFAHRS. M73 D23
    Coding: 04044
    Shop #: WSC 00216
    Ident.-Nr. Wegfahrs.:AUZ5Z0X3082075
    1 Fault Found:
    01176 - Key
    07-10 - Signal to Low - Intermittent


    A tak wyglądają logi dynamiczne które zrobiłem tydzień wcześniej:

    http://vaglog.pl/log_210279.html
    http://vaglog.pl/log_210280.html

    Wspomóżcie bo ręce mi opadły, a nie wiem jak to ugryźć :/

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Sprawdź masę pod akku. Generalnie masz spadki napięcia i stąd te błędy
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Sprawdziłem aku miernikiem i wychodzi ładowanie 14,30V, chciałem go również przeskanować kompem, ale wchodząc w 01-Engine/Meas. Blocks-08/Group 016, to vag łączy się w nieskończoność, a vcds wywala Redir Fail! Dalej prubowałem się dostać w 19 Can Geataway aby zbadać bloki 018/019/020 to wywala mi błąd No Response From Controller Retry?. Więc już sam nie wiem, ostatnie co mi przechodzi do głowy to wyjąć aku, naładować na full i sprawdzić błędy, ale nie wiem czy tędy droga Jakieś sugestie?
    Ostatnio edytowane przez BigBird.co ; 01-04-2015 o 19:01

  4. #4
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Sprawdź akku pod obciążeniem-włącz maksymalnie dużo urządzeń, niech chwile pochodzą i zobacz jaki będzie spadek. Mierzenie "na sucho" niewiele mówi o baterii.

  5. #5
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Achmmm teraz to już d*pa Mam radę do wszystkich którym się śpieszy z diagnozą jak mnie i wieczorem zabierają się za dłubanie, tak zrobiłem i tylko dla sprawdzenia nałożyłem delikatnie klemy na szybko, na naładowany świeżo aku. Z latareczką czołową na tym głupim łbie podpiąłem plusika, następnie minusika i okazało się że te łajzy mnie oszukały i się zamieniły miejscami poszedł dym z alternatora i bezpiecznik radia. Tak więc jestem pogrzebany. Poza tym wracając do tematu to przy w pełni naładowanym aku nadal wszystkie błędy występowały krzycząc że nie mają prądu. Podejrzewam jakiś grubszy problem z elektryką i nie pozostaje mi nic innego jak odstawić samochód do mechanika/elektryka. Po za tym nie mam innego wyjścia bo na naszym forum ostatnimi czasy ważniejsze jest wrzucanie śmiesznych fotek czy też pierdu pierdu o bzdetach, a faktycznej pomocy brak. Co zrobić takie czasy

  6. #6
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Przykro mi. Nie jesteś jednak pogrzebany tylko będzie kosztował Cię błąd. Myślę, że niewiele. Układ prostowniczy/regulator padł na alternatorze. Następnym razem uważaj na oznaczenia - to podstawowa rzecz, a jak nie masz oznaczeń to zainwestuj w taśmę scotch o dwóch kolorach.
    Zdaje się, że ktoś już napisał w Twoim wątku, że jeśli nie ma się wiedzy to się nie wypowiada. Zamiast wróżyć z fusów o stanie akumulatora, jeśli się na tym nie znasz, prosisz o pomoc elektryka - on ma przyrządy i wiedzę a za diagnozę nie skasuje równowartości baterii. Tak to jest dywagacja. Sprawdziłeś stan połączeń minusa i zachowanie pod obciążeniem jak sugerowali koledzy? Akumulator może mieć też wewnętrzne zwarcie, które rozładowuje baterię - możesz go ładować codziennie do usr... etc.
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 02-04-2015 o 21:09

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Niestety....ale trochę sobie napytałeś tej biedy. Po naprawie altka i wymianie bezpieczników sprawdź czy nie spaliło Ci komputera silnika oraz czy będziesz miał dźwięk w głośnikach bo ostatnio spotkałem taki przypadek po podpięciu odwrotnie klem (ja nie uporałem się jak na razie u tego kolegi z tym problemem, być może że spalił sobie wzmacniacz BOSE)...ten klubowicz spieszył się dokładnie tak samo, ale wiadomo że pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł

    Cytat Zamieszczone przez BigBird.co Zobacz posta
    ....Podejrzewam jakiś grubszy problem z elektryką i nie pozostaje mi nic innego jak odstawić samochód do mechanika/elektryka. Po za tym nie mam innego wyjścia bo na naszym forum ostatnimi czasy ważniejsze jest wrzucanie śmiesznych fotek czy też pierdu pierdu o bzdetach, a faktycznej pomocy brak. Co zrobić takie czasy
    P.s. BigBird.co, przecież powiedzieliśmy Ci co zrobić ....jedyne co to nie kazaliśmy Ci zamieniać klem miejscami....jakbyśmy wiedzieli że będziesz odwrotnie wkładał akku pod maskę to byśmy przecież napisali zawczasu
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 02-04-2015 o 21:24
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Wiem ze można wróżyć jak z fusów, ale nie chodziło mi tylko o ten wątek, ale także o inne, tam też cisza. Kiedyś chętnych do pomocy było więcej. Samemu tez staram się pomagać jak wiedzą pozwala zamiast witać się z nowo przybyłymi na forum w wątkach które mają po 30 postów. Gdzie wypowiadają się ludzie bijące na głowę to co ja wiem, a zamiast podzielić się wiedzą tak aby ktoś kto z niej skorzystał pomógł komuś innemu wolą uprawiać pitu pitu. Uważam że idea forum była trochę inna, a rozrywkę można uprawiać na fejsie. Niestety Artura brakuje od nie całych 2 miesięcy, a forum już nie przypomina tego co kiedyś. Co do obciążenia też sprawdzałem i spadek ładowania był w granicach normy. Natomiast minus był wymieniany 2k temu i jest zdrowy.

    Na szczęście głośniki grają, co do kompa nie mam pewności bo właśnie z nim mam problem na kanale 016 choć z drugiej strony mogłem sprawić inne kanały, np przepływkę wiec mam nadzieje że przeżył

    Jerry tak sobie z leżącego żartować
    Ostatnio edytowane przez BigBird.co ; 02-04-2015 o 21:34

  9. #9
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Sprawdź jeszcze (optycznie) tą puszkę na akumulatorze - tam są łączenia/zabezpieczenia, które lubią się palić/przegrzewać i może przez to powstawać wspomniana "choinka". To dość częsta przypadłość. Miałem podobnie ale na szczęście tylko problem z klimą (kiedy chodziła non-stop latem) - grzebanie i wymiana przegrzanych elementów pomogła mi a koszt całości na allegro to też nie majątek.

  10. #10
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Puchę sprawdziłem tylko zapomniałem wspomnieć, co prawda mogła by być w lepszym stanie, a pierwsza blaszka była nie do końca idealna. Dla pewności podłączyłem ja na krótko. Z drugiej strony nie skasowałem poprzednich błędów, ale ABS nadal się palił, chwila chyba jestem niedorozwinięty Ale nie powinno to mieć wpływu na logi z kanału 016 do którego najzwyczajniej w świecie nie mogę się połączyć :/
    Ostatnio edytowane przez BigBird.co ; 03-04-2015 o 00:41

Podobne wątki

  1. LOGI do oceny 180km i błędy
    Przez mate1993 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 13:16
  2. Błędy 16518 oraz 17524
    Przez lukaskk7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 09:40
  3. Moje pierwsze logi i błędy
    Przez irusss w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 19:14
  4. fatalne logi 225 + błędy
    Przez Malina w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 22:05
  5. Logi, Błędy, Wykres - TT 180PS
    Przez reed w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 16:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •