Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Szarpie lekko, powolne przyspieszanie, 3000 obrotów

  1. #1
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336

    Szarpie lekko, powolne przyspieszanie, 3000 obrotów

    Prześledziłem kilka podobnych wątków, ale większość miała problemy przy gazowaniu. Ja od paru dni mam lekkie (serio leciutkie) poszarpywanie, gdy silnik wkręca się z 2700 na 3000 obr/min. Gaz jest wciśnięty delikatnie, muśnięty wręcz, problem występuje tylko przy tak powolnej i spokojniej jeździe, na 2 i 3 biegu.

    Zrobienie tego szybciej czy też dynamiczniej nie wykazuje, żadnych anomalii.

    Wiem, że pada mi pompa paliwa, gdyż na 1/4 baku nawet w ciepłe dni jak były, musiałem zakręcić 2 sekundy. Świece wymienianie były 18 tys km temu. Przepływka pokazywała ostatnio 177g/s ostatnio jak ją sprawdzałem. Więcej grzechów nie pamiętam.

    Podobno rocznik 1999 APX nie wykrywał jakoś dokładnie wypadania zapłonów, jak to kiedyś michał26 opisał - i czy tutaj może być problem z cewkami? Jakie jeszcze podzespoły powinno się sprawdzić?
    Jakie logi zrobić aby sprawdzić co to takiego?

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Mnie rzeczywiście przy padającej cewce kiedyś nie wyskakiwał żaden błąd, a wypadały mi zapłony. Więc fakt że APX jest trochę "uboższy" jeżeli chodzi o komputer. Ale wydaje mi się, że poszarpywanie może być też od pompy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zrób najpierw to co masz zrobić, a potem jak będzie dalej występował ten objaw, będziesz szukać, bo tak to przyczyn może być wiele.

  3. #3
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Odświeżam temat. Odpiąłem przepływkę dziś po kilkudziesięciu kilometrach jazdy i kiedy ruszyłem ponownie (kontrolka esp od razu wywaliło) problem całkowicie ustał. Nie byłem w stanie tego poszarpywania wymusić.

    Te poszarpywanie udało mi się dokładnie przeanalizować i wychodzi że:

    - występuje w przedziale 2000-3000 obr/min
    - odczuwalne jest w bardzo małym stopniu
    - występuje kiedy gaz jest tylko częściowo wciśnięty, tylko tyle ile potrzeba aby auto na 1,2,3 biegu wchodziło na obroty w ww. przedziale
    - przy mocniej i całkowicie wciskanej przepustnicy problemu nie ma
    - przypomina trochę reakcję wadliwych serwomechanizmów w modelarstwie odpowiadających za przepustnicę, które maja tendencję do drgania w pewnym wychyleniu

    Czyścić przepływkę i sprawdzić czy problem zniknie. A jeśli nie? Czy jest to jakiś trop z tą przepływką?

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Jeżeli po odpięciu przepływki problem się nie pojawił tzn ze przepływka uszkodzona , jeśli jestem w błedzie niech mnie ktoś poprawi .

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Może tak może nie, Ecu wszedł w tryb awaryjny, uśrednił dane, więc bez logów ciężko coś powiedzieć,
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Jakie bloki logować w tym konkretnym przypadku?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Na razie (odpukać) objawy zupełnie ustały. Silnik chodzi gładko i równo. Zero poszarpywania, nie udało mi się tego wymusić w żaden sposób.

    Dla potomnych, którzy kiedyś będą mieli podobny problem:
    Jedyne co zrobiłem to wyczyszczenie IAT sensor oraz MAF. Wymieniłem przy okazji filtr powietrza i kabinowy.

    Zobaczymy w najbliższym czasie czy wszystko nadal będzie ok

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Niestety nic nie ustało, problemy wróciły i się nasilają.

    Odłączanie MAF nie pomaga, nadal szarpie autem. Przepustnica jest czyściutka i zaadaptowana. Obroty na jałowym nie falują znacznie, aczkolwiek nie jest to igła miód malina, to jednak uważam, że są stabilne tak samo jak były przed pojawieniem się tej dolegliwości.

    Najgorzej jest z rana po zimnym starcie, nie idzie normalnie powoli ruszać przez 2-3km, bo auto ma czkawkę między 2000-3000 obr. Jak się rozgrzeje jest lepiej ale połowicznie.

    Wklejam dla potomnych szukających rozwiązania podobnego problemu

    Może coś się wyjaśni w tej kwestii i wtedy ten wątek może się komuś przydać:








    ^ powyżej występowała anomalia z poszarpywaniem przy równo otwartej lekko przepustnicy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    PROBLEM ROZWIĄZANY

    Po licznych domysłach, w końcu parę dni temu wyskoczył mi błąd w trakcie porannej jazdy do pracy, zapaliła się kontrolka ESP i silnik się zdławił i wyłączył.
    Błąd wskazywał na przepustnicę. Po raz pierwszy go zobaczyłem. 17953 - Throttle Valve Controller: Malfunction P1545 - 35-10 - - - Intermittent

    To już bardzo jasno wskazywało na to co podejrzewałem na samym początku - przepustnicę.
    Pomimo czyszczenia, autem kiepsko się jeździło, brak płynnego przyspieszania, szarpanie w trakcie jazdy w korku, mało komfortowa zmiana biegów.

    Wymieniłem przepustnicę na wersję z nowszej TT z 2003 z silnika BAM.
    Pomogło jak ręką odjął.

    To dla potomnych, którzy mieliby podobne problemy.

    Warto odnotować, że podglądając wartości otwarcia przepustnicy w czasie rzeczywistym, nawet pomimo całkowicie stałego wciskania gazu, liczby zmieniały się dosyć znacznie w polu otwarcia % przepustnicy. Gdyby ktoś miał podobnie, to zanim zacznie przekopywać pół auta, może spróbować sprawdzić zachowanie przepustnicy.
    Ostatnio edytowane przez przemeks ; 15-06-2015 o 20:47

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    48
    Wiem ze problem rozwiązany ale dodam ze miałem identyczne problemy z tt-ka. Szarpało ze nie dalo rady normalnie jeździć a co dopiero wyprzedzać.
    U mnie pokazywało kontrolkę "Check engine" i błąd "wypadanie zapłonu na 1 cylindrze", miałem sie zabierać za szukanie nowej przepustnicy po przeczytaniu tego tematu ale mechanik stwierdził po dokładniejszych oględzinach ze to świece....
    Zostały wymienione 4 nówki i teraz wszystko w porządku.
    To tak na przyszłość jakby ktoś miał podobnie, szukajcie od świec po przepustnice

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh , często tak bywa że najprostsze rozwiązanie okazuje się być skuteczne.
    Wiele osób lekceważy świece traktując je nie mal jako cześć wieczną i o ile w przypadku świec irydowych czy platynowych które mają długą żywotność jakoś to im uchodzi o tyle przy zwykłych świecach miedzianych ( bo i takie może ktoś mieć w aucie ) konieczna jest ich wymiana przynajmniej co drugą zmianę oleju








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Nierównomierne przyspieszanie.
    Przez Leszek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 22:46
  2. nierównomierne przyspieszanie
    Przez The_Saint w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 12:06
  3. Przyspieszanie na zimnym silniku.
    Przez archi781 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 13:34
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 22:14
  5. Lekko świeżo bita
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 19:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •