Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Nasze wrażenia po obcowaniu z Audi TT 8S mk3 ...

  1. #1
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191

    Nasze wrażenia po obcowaniu z Audi TT 8S mk3 ...

    Trzeba forum troszkę rozruszać.
    Jakie Wasze wrażenia po styczności z nowym TT?
    Dokładnie oglądnąłem, na dniach odbędę dłuższą jazdę.

    Jako użytkownik dobrze wyposażonego 8J nie odczułem duże różnicy po oglądnięciu 8S w full opcji.
    Kokpit wydaje się być taki pusty, pewnie to przyzwyczajenie
    Okrągłe, chromowane nawiewy w 8J robią robotę, w 8S jest tak surowo.
    Jak nie było dociągania drzwi po zbyt słabym domknięciu tak go nadal nie ma i co pewnie i Was irytuje trzeba za sobą dobrze trzasnąć aby drzwi się domknęły.
    Jak nie było szyberdachu, tak nie ma, podobno ze względu na krzywiznę dachu - pewnie znajdą się auta z bardziej krzywym dachem i szyberdachem.
    Irytuje to szczególnie wyższego uzytkownika, gdy fotel jest odsunięty bardziej do tyłu i z 8J nie widać sygnalizatora stojąc tuż przed linią.
    W 8S szyba wydaje się być dłuższa, być może wyeliminowali tutaj błąd poprzednika.
    Lusterka wydają się być mniejsze, ja lubię większe plus dla mk2
    Przenieśli otwieranie bagażnika ze schowka drzwi kierowcy na środkową konsolę, otwierania baku ... brak. Bak otwiera się przez naciśnięcie na zewnątrz auta na obudowę... Także rowerzysta będzie mógł zrobić psikusa i otworzyć bak kierowcy 8S jak ten mu coś zawini
    Drzwi wydają się być ciut cieńsze.
    Co mi się nie podoba to bliskie ułożenie końcówek rur wydechowy, nawiązują tu do mk1, lepiej jakby wydechy były skrajnie po obu stronach jak np w A7.
    Jak miejsca nie było z tyłu, tak nie ma - no ale takie jest TT i trzeba się z tym pogodzić
    Plus ale i minus to światełko przednie led na dotyk. Dotykiem łatwiej trafić w powierzchnię, ale pozostaje ślad po palcu. Ładne ale niepraktyczne.
    Opony na aucie to Continetal ContiSportContact 5 245/40 R18, czyli już nie Dunlop Sport Maxx jak w poprzedniku.
    Ma ktoś może porównanie co do tych opon? Stoję przed zakupem letnich i zastanawiam się jakie wybrać.
    Sterowanie wygodnym dżojstikiem, tak jak w BMW Idrive. W 8J obsługa navi/komutera jest niedopracowana.
    Półka górna bagażnika na 'wciśnięcie' pewnie się wyrobi, w 8J mocowanie półki bagażnika jest niestety kiepskie.
    Najlepszym kolorem wydaje się być Scuba Blue - cudownie wygląda na nowej TeTce.
    Mojego koloru czyli złotego-beżu nie ma w palecie
    Auto prawie w full opcji za 240k, wydaje się nie być warte swojej ceny.
    Ja laik widzę przynajmniej kilka rzeczy ważnych do poprawienia - cóż będą mieli co liftować za 3-4lata.
    Więcej napiszę po dokładnej jeździe.

    Jaka skrzynia mokra/sucha i ile biegów pracuje w mk3 w quattro i ośce?


    Zapraszam do wpisywania opinii.
    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez thefirm ; 28-02-2015 o 22:45

  2. #2
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Ktoś wmontował szyberdach do Mk1, chyba nawet były foty w jakimś dziale, ale wyglądało to śmiesznie i ciekawe jak/czy działało. Z kwestią baku się nie zgodzę, auta przez wiele lat miały otwierane klapki baku ręcznie i korek na kluczyk, a nie widziałem nigdy by ktoś to złośliwie wykorzystał. Co do wyglądu rur mam mieszane uczucia, z jednej strony to nawiązanie do korzeni (8N) i odcięcie się od nowej głównej linii Audi, z drugiej postarza to nieco konstrukcję. Za to moim zdaniem wyglądają 100x lepiej niż dwie zwykłe (nawet nie chromowane) rury po lewej stronie jak to ma miejsce w niektórych Mk2. Ble

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    thefirm, wybacz, ale chyba zażywasz niewłaściwe leki.

    Jak nie było dociągania drzwi po zbyt słabym domknięciu tak go nadal nie ma i co pewnie i Was irytuje trzeba za sobą dobrze trzasnąć aby drzwi się domknęły.
    Mam już 3 TT i nie potrzeba wielkiej siły do zamknięcia drzwi. Dociąganie/domykanie to dodatkowa masa, a tego się unika w samochodzie sportowym.

    Jak nie było szyberdachu, tak nie ma, podobno ze względu na krzywiznę dachu - pewnie znajdą się auta z bardziej krzywym dachem i szyberdachem.
    Irytuje to szczególnie wyższego uzytkownika, gdy fotel jest odsunięty bardziej do tyłu i z 8J nie widać sygnalizatora stojąc tuż przed linią.

    Miałem już kilkanaście samochodów z szyberdachem i nigdy nie zdarzyło mi się patrzeć przez wspomniany na sygnalizację świetlną. Dodam, że mam 186 cm wzrostu, a fotele dość znacznie odsuwam do tyłu.
    Reasumując szyberdach służy innym celom, niż obserwowanie kolorów sygnalizatorów drogowych.

    Bak otwiera się przez naciśnięcie na zewnątrz auta na obudowę... Także rowerzysta będzie mógł zrobić psikusa i otworzyć bak kierowcy 8S jak ten mu coś zawini
    W standardzie jest centralny zamek. TT 8S jest wyposażone w funkcję ryglowania zamków drzwi, pokrywy bagażnika i pokrywy wlewu paliwa po ruszeniu samochodem.
    Czyli wspomniany rowerzysta ma szansę otworzyć klapkę wlewu paliwa zanim kierujący 8S ruszy samochodem.

    Jakość wykonania wnętrz jest większa, niż u poprzedników.
    Jeździłem wersją ze sportowymi fotelami, bardzo wygodnymi i dobrze trzymającymi. Doszła możliwość regulacji długości siedziska. Pamięci ustawień foteli nie ma w żadnej wersji.
    Samochód w konfiguracji 2.0 T 230 KM, s-tronic i napęd Q jest bardzo przyjemny w użytkowaniu.
    Skrzynia bardzo szybko reaguje na polecenia kierowcy, samochodem wspaniale się przyśpiesza i cudownie wyprzedza ( Patrycja mało co wyrwałaby uchwyt w drzwiach pasażera ).
    Na D silnik jest dynamiczny, kiedy zażąda tego kierowca pedałem przyśpieszenia, a z wydechu można usłyszeć ciekawe dźwięki, które nie pozostawiają wątpliwości, jaki silnik jest pod maską.
    Ustawienie S zmienia charakterystykę silnika, skrzyni i wydechu diametralnie. Kręci wyższe obroty, dostaje kopa, a wydech informuje, że auto ma stosowną moc do swojego wyglądu. Jednak dla mnie na dłuższą metę dźwięk wydechu w trybie S jest męczący.
    AUDI doskonale się prowadzi, lepiej niż poprzednie wersje. Jest bardziej neutralne, sztywniejsze w zakrętach, a hamulce...nie spotkałem się do tej pory z lepszymi ( ale niestety nie jeździłem wszystkimi samochodami świata ).
    TT odpalane jest z przycisku, nie ma tu fizycznej stacyjki.
    Jest system start/stop, który można wyłączyć jednym przyciskiem.
    Wirtualny kokpit to bardzo dobre rozwiązanie. Dużo informacji, bardzo czytelnych, możliwość konfiguracji wyświetlania. Osobiście dopracowałbym formę graficzną.

    Minusy:
    Powyżej 160 km/h odniosłem wrażenie, ze tył samochodu jest niedostatecznie dociążony. Nie jest to dotkliwe odczucie, niemniej jednak odczucie zaistniało.
    System nagłośnienia B&O kosztuje dodatkowo 4000 zł, a gra tragicznie! Opcja totalnie niewarta dopłaty.
    Lusterka zewnętrzne faktycznie mniejsze niż w 8J, niżej osadzone.
    Największym jednak minusem jest to, że po jeździe testowej ( użyczono nam samochód na godzinę/150 km ), niestety nikt nie zechciał, abym jako fan i pasjonat marki i modelu zatrzymał bezpłatnie samochód.
    Kluczyk musiałem oddać...

    Reasumując, dla modelu AUDI TT 8S w wersji z Q i s-tronic ja jestem na TAK!
    Z minusów
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Witam pracuje w Niemczech w rejonie Frankfurtu nad Menem i muszę wam powiedzieć że jeździ ich tam coraz więcej,fajnie jest zobaczyć rano na autostradzie takie cacko,co do wyglądu nowej TT to podoba mi się bardzo,wnętrze może i surowe, ale takie musi być,to nie Audi A6 czy A8.Naradzie w pocie czoła robię na TT mk2 a mk3 pozostaje w marzeniach.Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam pracuje w Niemczech w rejonie Frankfurtu nad Menem i muszę wam powiedzieć że jeździ ich tam coraz więcej,fajnie jest zobaczyć rano na autostradzie takie cacko,co do wyglądu nowej TT to podoba mi się bardzo,wnętrze może i surowe, ale takie musi być,to nie Audi A6 czy A8.Naradzie w pocie czoła robię na TT mk2 a mk3 pozostaje w marzeniach.Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam pracuje w Niemczech w rejonie Frankfurtu nad Menem i muszę wam powiedzieć że jeździ ich tam coraz więcej,fajnie jest zobaczyć rano na autostradzie takie cacko,co do wyglądu nowej TT to podoba mi się bardzo,wnętrze może i surowe, ale takie musi być,to nie Audi A6 czy A8.Naradzie w pocie czoła robię na TT mk2 a mk3 pozostaje w marzeniach.Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam pracuje w Niemczech w rejonie Frankfurtu nad Menem i muszę wam powiedzieć że jeździ ich tam coraz więcej,fajnie jest zobaczyć rano na autostradzie takie cacko,co do wyglądu nowej TT to podoba mi się bardzo,wnętrze może i surowe, ale takie musi być,to nie Audi A6 czy A8.Naradzie w pocie czoła robię na TT mk2 a mk3 pozostaje w marzeniach.Pozdrawiam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam pracuje w Niemczech w rejonie Frankfurtu nad Menem i muszę wam powiedzieć że jeździ ich tam coraz więcej,fajnie jest zobaczyć rano na autostradzie takie cacko,co do wyglądu nowej TT to podoba mi się bardzo,wnętrze może i surowe, ale takie musi być,to nie Audi A6 czy A8.Naradzie w pocie czoła robię na TT mk2 a mk3 pozostaje w marzeniach.Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Póki co natrafiłem na 8S za Kołem tylko raz i to na niemieckich blachach. To fakt, więcej tu Tesli niż TT. Postałem jak gówniarz przyklejony do szyby . Naoglądałem się za to na filmach. Podoba mi się nowy kokpit, wnętrze, karoseria. Im mniej tym lepiej w aucie jak TT. To moje zdanie. Design bardzo mi się podoba. Jak się gdzieś zdołam przejechać nim to będzie prawdziwa uczta

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Tomek, masz takie do dyspozycji w Rybniku.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Czarne....bylo kiedys zarezerwowane

  8. #8
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    To się karnę...

Podobne wątki

  1. Wasze wrażenia po zakupie MK3
    Przez TTTTTT w dziale MK3 (2014-)
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 06-10-2023, 12:08
  2. Nasze czasy na 1/4
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 16:28
  3. Nasze podróże TT
    Przez Blerx w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 19:12
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 00:58
  5. WRAżENIA ZE ZLOTU W KAZIMIERZU
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •