Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak przerobić przednią lampę? Czy jest to możliwe? Zwykła v.s Xenon

  1. #1
    Awatar Crisstopher
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    17

    Jak przerobić przednią lampę? Czy jest to możliwe? Zwykła v.s Xenon

    Cześć, mam pytanie:

    czy jest możliwość przełożenia "bebechów" z xenonowej lampy, do lampy zwykłej?

    Potrzebuję wymienić klosz w lampie i wolałbym nie kupować kompletnego reflektora za 400pln.
    Znalazłem "zwykłą" lampę za połowe tej ceny i zastanawiam się czy uda mi się wykonać bezinwazyjnie przekładkę

    Podejrzewam że pewnie przerabialiście ten temat....

    Z góry dzięki za odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Tak, jest to bardzo łatwe. Poszukaj na forum....albo masz: http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ighlight=lampa
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar Crisstopher
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    17
    Cool, orientujesz się gdzie można kupić nowe klosze lamp?

    K.

  4. #4
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Crisstopher Zobacz posta
    Cool, orientujesz się gdzie można kupić nowe klosze lamp?

    K.
    Nowe ...hmm....ASO jako całą nową lampę? Klosze same nigdy nie występowały jako element wymienny...to tylko nasza pomysłowość majsterkowicza daje nam możliwość rozklejania lamp, producent tego nie przewiduje
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Myślę też, że większość osób wymienia lampy właśnie ze względu na zużyte klosze, nie wnętrze. Chyba będzie ciężko znaleźć same klosze w dobrym stanie. Wiem że w Krakowie jest firma, która produkuje zamienniki lamp do TT - nazywa się EMU. Może warto tam popytać o same klosze.

  6. #6
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Chciałbym odświeżyć temat. Z racji że moje TT stoi, jest diagnozowane, usuwanie nieszczelności itp, myślę żeby w trakcie tego procesu wymontować lampy przednie i przerobić je po swojemu. Interesuje mnie następujący design: wkłady siwe, kierunki białe. Pytania:
    czy muszę kupować drugie wkłady? Jeśli nie to czy wystarczy je pomalować, jaką farbą żeby odzwerciedlały oryginalny kolor.
    Gdzie kupię białe szybki kierunkowskazów?
    Światła do jazdy dziennej led + kierunkowskazy:
    Planuję wstawić w miejsce kierunków białe ledy do jazdy dziennej, tylko co zrobić teraz z kierunkowskazami? Ktoś robił podobny projekt przerobienia lamp? Jakieś kreatywne pomysły? Może wstawić 2x led w miejsce podłużnych kierunków - jeden pomarańczowy kolor, drugi biały. Pytanie czy nie będą się zlewały ze sobą świecąc jednocześnie. Może wstawić jakiś przekaźnik, który po doprowadzeniu 12v do kierunku będzie odcinał obwód napięcia do leda? Kolejne pytanie to gdzie warto zrobić takie ledy na zamówienie. Zależy mi żeby to był dosyć mocny led, widoczny z daleka, noi oczywiście dobrej jakości, który nie zacznie migać/słabiej świecić po jakimś czasie etc. Dzieki z góry za pomoc!!! pozdrawiam

  7. #7
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Dla niezorientowanych - Polskie prawo zakazuje przerabiania lamp poza stan fabryczny. Homologacja otrzymywana jest na cały komplet, klosz i lampy. Nielegalne jest więc zmienianie żarówek na inne, nawet o podobnych właściwościach. Jeśli dostajemy homologacje na np. H7, to tylko te żarówki stosować możemy. Wszelakie przeróbki, typu xenon, zenon, HID są nielegalne, choćby spełniały wymogi odnośnie samoregulacji, spryskiwaczy i barwy świetlnej. Tak samo nie wolno ci modyfikować klosza dodając do środka LEDy. Nie wolno ci naruszyć środka, więc nawet pomalowanie wnętrza lampy może być powodem problemów.

    Tyle ze strony prawnej. Moim zdaniem łatwiej jest kupić gotowy zestaw z homologacją. Uzyskanie jej na niehomologowany zestaw mija się z ekonomią (chyba to było liczone w tysiącach).

  8. #8
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Tyle ze strony prawnej. Moim zdaniem łatwiej jest kupić gotowy zestaw z homologacją. Uzyskanie jej na niehomologowany zestaw mija się z ekonomią (chyba to było liczone w tysiącach).
    Wiem że wszelka ingerencja w strukturę lampy jest nielegalna... no ale dzięki za przestrogę szczerze nie podobają mi się gotowe zestawy lamp, które są oferowane na rynku, dlatego chciałbym mimo wszystko zostać przy seryjnych i je zrobić po ,,swojemu". TT traktuję hobbystycznie a nie do codziennego poruszania się. Stąd moja decyzja o ,,łamaniu prawa"
    Bardzo proszę o konstruktywną pomoc w przeróbce

  9. #9

  10. #10
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    __________________________
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Lampa zwykła a xenon.
    Przez rsmaniek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 18:37
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2015, 16:48
  3. Kupię lampę przednią xenon USDM - prawą
    Przez TTer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 17:13
  4. KUPIE Przednią prawą lampę XENON
    Przez Moreno w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 15:43
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 17:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •