Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: AirBag i zegary

  1. #1
    Awatar Witku
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Sopot
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    XXXX
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    89

    AirBag i zegary

    Dobry wieczór,

    miałem niezbyt szczęśliwy tydzień, mianowicie ...

    Kwestia pierwsza:

    Pojechałem na wymianę tarcz i klocków hamulcowych. Przy okazji dokręciliśmy lewe nadkole w jednym miejscu, gdyż zgubiłem po drodze jedną ze śrub. Problem zaczął się podczas wyjeżdżania od mechanika - po przekręceniu zapłonu nie zgasła kontrolka AirBag.

    VAG wyrzuca błąd zapalnika pasów bezpieczeństwa kierowcy.

    00654 - Seat Belt Tensioner Igniter: Driver Side (N153)
    29-00 - Short to Ground


    Próbowałem usunąć błąd, ale powraca po kilku sekundach. Przeczytałem trochę tematów na forach i zdecydowałem przyjrzeć się żółtej kostce pod siedzeniem - wygląda OK, ale dla pewności popsikałem kontaktorem. Bez zmian - błąd jak był, tak dalej powraca.

    Jakieś porady? Gdzieś zajrzeć (kostki przy słupku?), czy od razu uderzać do elektryka.

    Kwestia druga:

    Temat dotyczy zegarów, a dokładniej wskazówek temperatury i poziomu paliwa. Mówiąc w skrócie skala przesunęła się w prawo - po wyjęciu kluczyka lub wyłączenia zapłonu, wskazówki nie opadają na sam dół (temperatura zatrzymuje się przy ok. 50, poziom paliwa tuż za rezerwą). Efekt oczywisty - podczas jazdy wskazują przekłamane dane. Wskazania VAG i komputera w porządku. Czy jest szansa, aby obyło się bez wymiany procesora i/lub krokowca?

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, dzięki którym "fachowcy" nie nabiją mnie w butelkę, a zaoszczędzone pieniądze wydam u Michała na jakieś fajne bajery dla TTki

    Pozdrawiam,
    Dawid
    Ostatnio edytowane przez Witku ; 27-02-2015 o 00:23

  2. #2
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Co do zegarów możesz spróbować je na nowo ustawić. Na jakiś czas na pewno pomoże. U siebie wymieniałem procesor bo działy się jeszcze inne rzeczy niż przekłamywanie zegarów, a po wymianie i tak musiałem je ręcznie przestawić wskazówki więc samo się nie naprawiło. Może to wskazywać na zużyte silniczki krokowe ale po ręcznym ustawieniu w odpowiedniej pozycji jest ok już prawie rok.

  3. #3
    Awatar Witku
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Sopot
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    XXXX
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    89
    W jaki sposób ustawić ręcznie? Wyciągnąć całość?

  4. #4
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Trzeba wyjąć zegary i rozebrać, podłączyć vaga i zrobić test, wtedy w pewnym momencie wskazówki ustawiają się pionowo i można je ręcznie dopasować w odpowiedniej pozycji. Podczas składania trzeba uważać żeby wskazówek nie przestawić, najlepiej przed skręceniem zrobić ponowny test czy jest ok.

  5. #5
    Awatar Witku
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Sopot
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    XXXX
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    89
    Zrobiłem tak jak napisałeś - przy robieniu testu powinny ustawić się pionowo, były przesunięte. Chciałem je przestawić, ale wracały na swoje miejsce.

    Edycja: OK, wszystko gra
    Ostatnio edytowane przez Witku ; 27-02-2015 o 14:54

Podobne wątki

  1. zegary
    Przez iceice w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2016, 19:24
  2. slupek na 3 zegary
    Przez Ramzees w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 09:02
  3. zegary
    Przez CO_KUBA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2007, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •