Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Wątek: Żarówki

  1. #16

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarny
    Posty
    5
    Część

    Gdzie kupiłaś te "żarówki" i jak dokładnie się nazywają, jaki mają symbol, czy nadal jesteś zadowolona?

    Pozdrawiam

  2. #17

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Testowałem kilka modeli phillipsa i osrama i najlepsze pod względem oświetlania drogi w dzień/ nocy/ deszczu najlepsze są Osram Night Breaker Unlimited. Co do trwałości to obie firmy wypadają tak samo, tym lepszy model tym dłużej trzymają. Co do koloru również wygrywa Osram Night Breaker Unlimited bo światło jest białe, co prawda nie jak w xenonie. Hidy, nawet te droższe to lipa w porównaniu z ori xenonem, i porządnymi żarowkami, mówie z doświadczenia gdyż znajomi montowali hidy u siebie.
    Co do ledów w światłach mijania i drogowych zamiast zwyklych zarowek było sporo testów i wyniki są następujące: Plusy ledów to: bielsze światło w sensie barwy, świecą mocniej. Minusy ledów to: Muszą mieć chłodzenie (wiatraczki) te bez chłodzenia to tani chłam który słabo świeci gdyż ma małą moc, zasięg światła jest duużo mniejszy od zwykłych zarowek przez co widocznosc szczegolnie w nocy jest gorsza. Fakt ze oswietlaja mocniej obszar tuż przed samochodem ale tym dalej tym gorzej, wiec jesli chodzi o bezpieczenstwo na drodze lepiej uzywac markowych zwyklych zarowek, bądz kupic ori lampy z xenonem badz przerobic wlasne lampy na xenon poprzez dobranie odpowiednich rozmiarow soczewki, przetwornicy itd. PS: Xenon pobiera mniej prądu od zwykłych żarówek wbrew pozorom.

  3. #18
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Może z nieco innej beczki, ale również chodzi o światła przednie. Z racji tego że nie mam oryginalnych xenonów, chciałbym zainstalować sobie jakiś dobry zestaw HID. Chciałem przetestować ten bestseller na allegro za 85zł i żarniki migocą. Jest to wina przetwornic czy samych żarników? Bo jeśli przetwornice są ok. to dokupie tylko żarniki lepszej jakości za 100 zł za sztukę (a nie 10zł za komplet) i gitara. Co radzicie?

  4. #19
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Nie idź tą drogą, chyba że chcesz się pozbawić dowodu rejestracyjnego...

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #20
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    no ryzyko, ale przy lepszym zestawie mam zamiar dołożyć spryski, wyregulować je i próbować swojego szczęścia dalej :P Wiele osób jeździ z ori xenonami, a mają albo usunię samo poziomowanie, albo to samo poziomowanie w różny sposób działa, więc nawet nie chcę tego.

  6. #21
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Ja Ci proponuję wyczyścić oryginalne lampy Audi, założyć porządne żarówki i cieszyć się jazdą
    Na początku też byłem zawiedziony (jazda w deszczu to była jakaś tragedia) ale teraz po czyszczeniu to zupełnie inna para kaloszy.
    Instrukcję jak rozkleić lampy znajdziesz na forum.

    Może nie wygląda to aż tak efektownie jak ksenon ale tutaj bardziej chodzi o bezpieczeństwo Twoje i innych kierowców niż wygląd.

  7. #22
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    A ja mam HID, który założył jeszcze poprzedni właściciel i sobie chwalę ;p Oczywiście brak samopoziomowania etc. etc. ryzyko zabrania dowodu itd. ale póki co żadnych problemów, a i też nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś mi mrugał, że go oślepiam. Dodatkowo niedawno jechałem innym autem, a moim jechał za mną kto inny i specjalnie zwracałem uwagę na światła. Nic mnie nie raziło, więc póki co jeżdżę i tylko mogę polecić

  8. #23
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez nonamed Zobacz posta
    A ja mam HID, który założył jeszcze poprzedni właściciel i sobie chwalę ;p Oczywiście brak samopoziomowania etc. etc. ryzyko zabrania dowodu itd. ale póki co żadnych problemów, a i też nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś mi mrugał, że go oślepiam. Dodatkowo niedawno jechałem innym autem, a moim jechał za mną kto inny i specjalnie zwracałem uwagę na światła. Nic mnie nie raziło, więc póki co jeżdżę i tylko mogę polecić
    jaki HID polecasz? tak jak napisałem, chciałem przetestować ten najtańszy za 85 zl na allegro no ale mruga mi strasznie. Czy strumień światła jest lepszy w tych droższych żarnikach?

  9. #24
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    jaki HID polecasz? tak jak napisałem, chciałem przetestować ten najtańszy za 85 zl na allegro no ale mruga mi strasznie. Czy strumień światła jest lepszy w tych droższych żarnikach?
    A pokaż jak wygląda to co kupiłeś?

    U mnie nic nie mruga. Może to wina przetwornic i jakiś zakłóceń? Zestaw 35W H1 ?

  10. #25
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez nonamed Zobacz posta
    A pokaż jak wygląda to co kupiłeś?

    U mnie nic nie mruga. Może to wina przetwornic i jakiś zakłóceń? Zestaw 35W H1 ?
    http://allegro.pl/zestaw-hid-h7-6000...914696661.html

  11. #26
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Żarniki mam tej samej chińskiej produkcji. Przetwornice ta sama konstrukcja (co w środku nie wiem). Sprawdź może instalację czy jest dobrze zaizolowane i nie ma żadnych przebić.
    I może warto spróbować nowe żarniki - może te Twoje są wadliwe... ?

    Mam złe doświadczenia z Interlookiem - co nie brałem u nich jakiś żarówek led etc. wszystko padało w krótkim czasie. Kilka razy wymieniali mi na nowe.

    PS. Czy oprawki to czasem nie H1? wziąłeś h7 ?
    Ostatnio edytowane przez nonamed ; 23-07-2015 o 22:23

  12. #27
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Panowie padł mi ostatnio jeden z ksenonów.. Czytam i czytam forum w poszukiwaniu jakiejś dobrej żarówki i nadal nie wiem jaką żarówkę kupić. Mam ori ksenony i zależy mi żeby nowe żarówki miały barwę 6000k. Na allegro znalazłem takie coś : http://allegro.pl/nowy-zarnik-zarowk...892682481.html Jakie są wasze opinie? Ktoś to już testował? Proszę o pomoc w doborze. Z góry dziękuję

  13. #28

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    osram xenarc cool blue intense lub phillips WhiteVision to najlepsze raczej żarniki w tych barwach.

    ale jeśli zależy ci na widoczności bardziej od efektywności to osram xenarc nightbreaker unlimited, są to najlepsze żarniki według testów jeśli chodzi o ilość światła itd. Tylko że barwa 4350k

  14. #29
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez maehix Zobacz posta
    osram xenarc cool blue intense lub phillips WhiteVision to najlepsze raczej żarniki w tych barwach.

    ale jeśli zależy ci na widoczności bardziej od efektywności to osram xenarc nightbreaker unlimited, są to najlepsze żarniki według testów jeśli chodzi o ilość światła itd. Tylko że barwa 4350k
    Okej dzięki

  15. #30
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez cocolina Zobacz posta
    Wymieniłam u siebie H6 i H7 z Osram Night Breaker na Super Led. Koszt jednej żarówki ok 40 zł. Jestem w szoku!!!!!! Kolor idealnie zgrał się z xenonami. Co do pola widzenia - kolejny szok. Droga jest tak jasna, że NB się chowają! Jeśli zdadzą test trwałości, nie wrócę do Osram czy Philipsa.
    Moglabys prosze podrzucic jakis link do tych zarowek?? Jakas aukcje allegro czy strone dostawcy. No i jak z trwaloscia? Za odpowiedz bylbym dźwięczny

Podobne wątki

  1. Zarowki ksenony!!
    Przez 007 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-08-2020, 21:22
  2. Żarówki do kierunkowskazów
    Przez Maciekxd w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 17:14
  3. jaki typ zarówki?
    Przez sebastian225quatro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 00:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •