Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: TT eksploatacja, pomozcie?

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    norwich
    Posty
    3

    TT eksploatacja, pomozcie?

    Witam mieszkam w Anglii i mam do kupienia audi TT 1.8 quattro w wersji eropejskiej. Ale za niedlugo wracam do polski i chcialbym sie dowiedziec cos na temat kosztow eksploatacji w naszym cudownym kraju Tzn konkretnie ceny czesci, wymian, serwisu, najbardziej awaryjne sprawy. Slyszalem ze TTKA nalezy do jednych z drozszych aut tej klasy jezeli chodzi o eksploatacje.Ale rozumiem ze cos kosztem czegos!

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Eksploatacja TT wcale nie jest taka droga jesli kupisz zadbane autko bez krwawej i bolesnej przeszlosci ... Wiekszosc czesci jest tansza niz np BMW czy Mercedes .
    Jesli chodzi o koszty ubezpieczen i serwisow to moze koledzy z forum sie wypowiedza w tej kwestji


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Sczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Balck
    Posty
    121
    Najwiecej siana wydaje sie na paliwo, bo jak tu nie jezdzic jak na podjezdzie stoii TT a kluczyki leza przed Toba

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    4
    Tez miałem taki dylemat nie potrzebnie. Juz pisze dlaczego. Tydzień temu kupiłem TT 2001r 225 KM Q oczywiście CZARNA była za 50 tys ale stukało cos w zawieszeniu i zacinały sie kierunki i poszła za 47 tys w srodku idealna z zewnatrz też cacko Wymieniłem tulejki stabilizatora za 30 zł i górne mocowania amortyzatorów przednich za 100 zł co do kierunków winny był włącznik awaryjnych ponieważ w nim jest przerywacz kierunków aż 150 zł i to wszystko no olej filtry o tym nie mówie. Pali na trasie 8 l a w mieście 11 l pakiet w PZU 3300 zł Uwazam że to nie sa jakies straszne sumy jak kupisz nornalne nie kombinowane autko bedzie ok. Dla porównania mam A6 2004r 2,5 TDI jezdzi jak bajka niesamowicie wygodna ale rozrząd 1800 zł olej do multitronika 500 zł aluminiowe zawieszenie tez swoje kosztuje ale nie robi się tego co miesiąc. TT kupywałem żonie ale już czuje że będzie walka. Pozdrawiam Paweł

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Belfast
    Posty
    18
    a jesli chcesz TT pojezdzic po UK nim ja do polski to sobie sprawdz ubezpieczenie bo mnie zaskoczylo

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    mnie tez zaskoczylo niebanalne sumy przy moim mlodym wieku, niebanalne czytaj okolo 10tys zl... dlatego w wakacje moja idzie na polskie blachy, co do kupna auta w UK, zazwyczaj sa to dobre egzempalrze a zkiera po naszej stronie sa tansze od werrsji UK, wiec sie oplaca, i ten plus, anglicy zazwyczaj robia wszystkow serwisach, nie szczedzac zbytnio pieniedzy na naprawe,a to duzy plus...co do czesci to ceny sa naprawde w/g mnie wporzadku i mowie o cenach orginalnych czesci jak np cewka 110zl, czy zaworek n75 okolo 200, a zazwyczaj za takie male pierdoly wolaja najwiecej..

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    norwich
    Posty
    3
    Tak tez wlasnie planuje, odrazu po kupnie wale do polski na urlop i zarejestrowac maszyne, bo tu w anglii ubezpieczenie na sportowe fury jest gigantyczne.Dzieki panowie za wszystko.

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50
    Co do eksploatacji- nie jest tania, wymiana sprzęgła 3 tysie (jak juz sie wymienia to zazwyczaj jakies inne pierdoły koła zamachowe itp)

    amortyzatory, żarówki postojowe(juz 3 razy wymieniałem, teraz spiłowałem taką normalną), klocki generalnie to jest samochód o zacięciu sportowym i wysokim standardzie a to kosztuje.

    dodatkowo wiecej kosztują: olej, wycieraczki i inne pierdoły

    Zeby nie było... UWIELBIAM TEN SAMOCHOD i POLECAM ale warto przemyśleć kupno

    pzdr

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Magik, bzdura jak stać cię na auTTo to na bęzynę części i inne pierdoły też powinno a jak cię nie stać to kup coś innego - audi to nie honda czy tojota - i się czasem psuje
    NO RISK,
    NO FUN.

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    jak stać cię na auTTo to na bęzynę części i inne pierdoły też powinno a jak cię nie stać to kup coś innego -
    Teraz dzieki naszym wspanialym importerom mozna kupic bezwypadkowe TT za 30.000pln wiec ludzie moge sobie wybrac miedzy punto albo TT, w tym momencie malo kogo obchodza koszty eksploatacji, czesci itp
    ttless..

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Eksploatacja, serwis i awarie mk2 ?
    Przez Maggot w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 16:51
  2. Moje błedy vag..pomóżcie....
    Przez Pawel-2005 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 09:25
  3. Panowie Pomóżcie
    Przez KARLOS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 23:48
  4. Pomóźcie człowiekowi...
    Przez enter84 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2008, 15:18
  5. Eksploatacja w Polsce a cabrio
    Przez Cezary w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •