Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z moim kochanym APX-em

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Kwidzyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8

    Problem z moim kochanym APX-em

    Witam jestem świeży na forum. Kilka tygodni temu kupiłem swoja wymarzona TT 1.8T APX 224km. Od samego poczatku mialem z nią problemy, mianowicie turbina okazała sie szmelcem. Oddałem do regeneracji, wsadzilem juz zrobiona. Autem ujechalem moze z 70 km po czym przy wyprzedzaniu w silniku nagle cos strzelilo i zaczął chodzic jak diesel. Podejrzewam, ze obróciła się panewka co znaczy raczej kapitalny remont silnika. Tutaj moje pytanie. Jaki słupek silnika moge kupić i uzbroić w swoj osprzęt zeby to wszystko gralo i pasowało?

  2. #2
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Sprawdź może jeszcze czy Ci przypadkiem uszczelki pod turbo nie wydmuchalo, bo wtedy efekt dźwiękowy tez jest niczego sobie, a skoro niedawno wkladałeś turbo po regeneracji to warto zerknąć

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Kwidzyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    Ewidentnie coś z blokiem, dźwięk uderzeń jest bardzo metaliczny i najbardziej go słychać na wysokości pierwszego tłoka od strony rozrządu.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jest wszystko na forum opisane, trzeba poszukać!!
    Swoją drogą to ktoś to pięknie obliczył, że starczyło na dojechanie do bramy i kawałek dalej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Kolego nie wpadaj w panike ,rozbierz a pozniej dopiero osądź, mialem podobnie w moim aucie ,trachniecie nagle i auto faktycznie zaczelo wydawac pibobne dzwieki gwaltowny spadek mocy itp myslalem ze motor sie rozsypal ,a okazalo sie ze wydmuchalo uszczelke pod glowica ktora nie dawala zadnych objawow nie ubywalo plynu ,poziom oleju sie nie zmienial ,auto nie dymilo na bialo ,wiec moze nie bedzie tragedii ,a co do czarnego scenariusza to nie wiem czy kupno słupka to najlepsze rozwiazanie bo to istna loteria ,chyba ze z jakiegos auta w calosci ,żeby to odpalic osluchac itp

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    panewka daje charakterystyczny dźwięk i bardzo często od razu pojawia się kontrolka ciśnienia. Chociaż miałem przypadek ,że ciśnienie trzymał pomimo wyrąbanej panewki;/
    czy dźwięk się nasila wraz z obrotami? a motor kuleje? może zwyczajnie padła cewka;/ błedy jakies?

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Kwidzyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    8
    z początku wyskoczyła olejarka, zapalila sie kilka dni wczesniej. Zakupiony mam czujnik, bo myslalem ze to tutaj lezy przyczyna. Przed awaria cała trasa bez kontrolki, az do trzasku, tylko tym razem wyskoczyła z czarnym tłem. Wczesniej jak wyskakiwała to na górze widac bylo jeszcze utwór badz radio aktualnie wlaczone. Tym razem nie. Czestotliwosc uderzeń wzrasta wraz z gazem ale od 1200-1500 obrotów cisza. zadnych błędów poza olejarka i totalnie nie ma mocy. Po trzesnieciu czuc bylo benzynke.

Podobne wątki

  1. co z moim ogłoszniem
    Przez rys00 w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 12:27
  2. Coś nie tak z moim autem, LOGI
    Przez Kasprzyk19 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 07:58
  3. Kilka problemów z moim silnikiem
    Przez B_R_N w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 17:32
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •