Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dziwne błędne wskazania komputera na liczniku

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    48

    Dziwne błędne wskazania komputera na liczniku

    Cześć, mam taki mały problem, ponieważ myślę ze komputer źle pokazuje mi spalanie chwilowe, średnie itp

    Otóż miałem złe wskazania odkąd kupiłem auto, na co nieszczególnie zwracałem uwagę no ale postanowilem to naprawić.
    Po przeczytaniu kilku tematów na forum o tym dowiedzialem się ze prawdopodobnie chodzi o przeczyszczenie styków itp w pompie paliwa w zbiorniku.
    Oddałem auto do mechanika, przeczyścił i dodatkowo "nałożył" pompę na miejsce bo jak mówił nie była na swoich zaczepach dobrze wpasowana i to moglo byc powodem złych wskazań.
    Auto mam w wersji USA ale przestawione w komputerze wskazania na km/l itp

    No i tu jest problem. Niby gdy mam rezerwę wyskakuje mi komunikat o rezerwie czego wczesniej nie mialem, zasięg na paliwie które mam w zbiorniku tez się zgadza bo wczesniej tez skakalo sobie jak chcialo czyli mechanik zrobil swoje, ale co do reszty wskazan...

    Patrząc po przejechaniu np dzis ~30 km stala prędkością ok 100km/h wskazanie średniego spalania wynosi 4.1 km/l, chwilowe spalanie skacze jak chce, od 2.2 do 24 km/l lecz gdy jade na luzie nic nie pokazuje co niby potwierdza jednak dobre dzialanie.

    Czyli moje auto na przejechanie 40 km potrzebuje 10l wd komputera?
    To jest nierealne bo mierzylem srednie spalanie tankowaniem do pelna i przejechaniem 100km wychodziło prawie 11 litrow.

  2. #2
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez pom89arancz Zobacz posta
    Patrząc po przejechaniu np dzis ~30 km stala prędkością ok 100km/h wskazanie średniego spalania wynosi 4.1 km/l, chwilowe spalanie skacze jak chce, od 2.2 do 24 km/l lecz gdy jade na luzie nic nie pokazuje co niby potwierdza jednak dobre dzialanie.

    Czyli moje auto na przejechanie 40 km potrzebuje 10l wd komputera?
    To jest nierealne bo mierzylem srednie spalanie tankowaniem do pelna i przejechaniem 100km wychodziło prawie 11 litrow.
    Spalanie średnie jak i chwilowe pokazywane jest w litrach / 100km.
    Zatem komputer pokazuje Ci ze spalasz 4,1L/100 km.
    Spalanie chwilowe z tego co pamiętam aktualizowane jest co każde przejechane 30m.

    Wlasciwie to moge sie podlaczyc do pytania poniewaz u mnie spalanie na FISie rowniez jest zanizane. W zaleznosci od stylu jazdy pokazuje od 4,5 do 7 litrow co jest sporym przeklamaniem i nawet korekta VAGiem tego niznaczaco nie zmieni.

  3. #3
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Z moich obserwacji w Audi TT Mk1 i A4 B5 TDI. Wraz z ilością paliwa, im więcej go jest, tym mniej dokładne jest wskazanie. Po zatankowaniu baku, moje TT pokazuje zasięg około 450 km, podczas gdy realnie w ruchu miejskim jestem w stanie przejechać około 390. W TDI jest jeszcze gorzej, jadąc 90 km/h z tempomatem, z pełnym bakiem, da się zobaczyć zasięg 1200 km realnie w ruchu miejskim robię około 700 Wydaje mi się, że należy traktować te wskazania umownie i bardzo duży wpływ ma styl jazdy, nie wspomnę o różnych innych elementach (opony, łożyska... )
    Kolego pom89arancz u Ciebie wszystko wydaje się zachowywać normalnie. Spróbuj może zresetować średnie spalanie, przejedź dwa pełne baki i porównaj wskazania z matematyką.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Takie wskazania można traktować orientacyjnie i po to one są, nie przejmował bym się niedokładnością.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    48
    Dzięki za podpowiedzi, teraz już wiem co i jak. Moja "dziewczyna" coś kręci i mnie okłamuje

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez pom89arancz Zobacz posta

    Patrząc po przejechaniu np dzis ~30 km stala prędkością ok 100km/h wskazanie średniego spalania wynosi 4.1 km/l, chwilowe spalanie skacze jak chce, od 2.2 do 24 km/l lecz gdy jade na luzie nic nie pokazuje co niby potwierdza jednak dobre dzialanie.

    Czyli moje auto na przejechanie 40 km potrzebuje 10l wd komputera?
    To jest nierealne bo mierzylem srednie spalanie tankowaniem do pelna i przejechaniem 100km wychodziło prawie 11 litrow.
    W związku z tym że masz auto w wersji USA to i takie wskazania dziwne
    W USA spalanie określają tym ile mil auto ''zrobi '' na jednym galonie natomiast w większej części świata ile spali po przejechaniu 100km







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Błędne wskazania poziomu paliwa.
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2017, 01:26
  2. Błędne naliczanie przebiegu
    Przez konrr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 22:53
  3. błędne wskazania prędkościomierza
    Przez Bullfrog w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 22:38
  4. Błędne wskazania temperatury cieczy chłodzącej
    Przez piotrdul w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •