Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 35

Wątek: Alan TT MK2 TDI Quattro

  1. #16

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kobyla Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny met
    Posty
    14
    Auto w zasadzie w 100% ogarnięte mechanicznie. Wymienione wszystkie oleje, filtry, tarcze przód + tył, klocki przód + tył, nowe osłony tarcz tył, pomalowane zaciski, nowe felgi, nowe opony, pomalowane drzwi i zderzaki, zderzaki zamontowane na aucie, ogarnięte rdza pod fabrycznym wygłuszeniem w drzwiach pasażera.
    Mam tylko problem z hamulcami, ponieważ podczas hamowania ściąga mi auto na prawo. W tej chwili TTka stoi w zakładzie CAR Audio, który zakłada mi sprzęt, więc nie jestem w stanie sprawdzić co się dzieje. Pierwsze co jadę na rolki, sprawdzić czy hamulce równo biorą, potem ocena tulei i ewentualna zbieżność, myślę że temat ogarnę w piątek jak odbiorę auto. Dodatkowo prawy przód coś delikatnie popiskuje podczas hamowania, co mnie niepokoi bo wszystko było wyczyszczone na lustro i odpowiednio nasmarowane.

    Miałem problem z moimi lampami i postanowiłem wysłać je do regeneracji. Problem polegał na tym, że lampy były mega zasyfione (wybuchły żarówki od postojówek) i świeciły dramatycznie, dodatkowo nie działało poziomowanie w jednej lampie (wyłamany uchwyt soczewki). Przy okazji rozbiórki lamp, wleciał pasek LED z funkcją DLR i kierunkowskazu. Link do zdjęć firmy, która wykonywała regeneracje: http://hidretrofit.pl/2015/02/09/audi-tt/

    Postanowiłem również zadbać o nagłośnienie Audi, zacząłem od wygłuszenia drzwi matami STP, później chciałem wymienić głośniki z przodu i dołożyć piecyk. Problem powstał, gdy chciałem to zrobić same. Po pierwsze brak wiedzy (choć z pomocą przyszedł asikson, dzięki), po drugie brak wyjść RCA w RNS-E, po trzecie brak czasu. Znalazłem firmę, która takie wyjścia wyprowadza, ale również zajmuję się instalacjami CAR Audio. Po krótkiej rozmowie i ocenie wygłuszenia które zdążyłem już wykonać, wynegocjowałem bardzo dobra ofertę (tak przynajmniej mi się wydaję) i zleciłem montaż profesjonalnie firmie. Stanęło na zestawie przód, piecyk + woofer pod podłogę bagażnika, instalacja ma być nie widoczna. Poniżej parę fotek z moich prac nad hamulcami, wygłuszenie oraz spy foto z pierwszego dnia prac firmy nad audio.

    Rdza w drzwiach, pod wygłuszeniem. Przez źle zamontowaną klamkę, a dokładniej brak uszczelki pod nią, dostawała się woda i zrobiła taką bubę. Papie ścierny, 3 warstwy Brunoxa i mam nadzieje że temat załatwiony.


    Drzwi częściowo wygłuszone własnoręcznie:





    Zaciski wyczyszczone, czekają na farbę. Piasty wyczyszczone, czekają na tarcze . Na zaciski poszedł sprawdzony Foliatec, a tarcze i klocki to Niemiecki Zimmerman





    Tył z nowymi osłonami tarcz, wyczyszczonymi piastami i nowymi śrubami do jarzm.



    Tył i przód złożony (zapomniałem o fotce przed założeniem kół z przodu)




    I jakieś tam jedno się znalazło od frontu, z nowym zderzakiem. Tak wiem, brakuje mi zaślepek za kratami. Jutro odbieram z ASO.


    Spy foto z montażu audio:





    Ostatnio edytowane przez Alan_Pol ; 18-02-2015 o 22:53

  2. #17
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Czy możesz wstawić zdjęcia dołożonego paska LED? jak działa na DRLu i jak na kierunkowskazie.

    Dlaczego wymieniales oslony tarcz hamulcowych?

    fajny rzeczowy i szczery opis - oby tak dalej

  3. #18

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Fajnie się tu robi Czekam na więcej

  4. #19

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kobyla Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny met
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Czy możesz wstawić zdjęcia dołożonego paska LED? jak działa na DRLu i jak na kierunkowskazie.

    Dlaczego wymieniales oslony tarcz hamulcowych?

    fajny rzeczowy i szczery opis - oby tak dalej
    Wstawię filmik z działania tych ledów jak odbiorę auto. Na tylnych osłonach schodzila farba, co bardzo brzydko wyglądalo przy nowych tarczach i felgach. Koszt jednej to około 75 zł w ASO więc nie chciałem się bawić w piaskowanie i lakierowanie.

  5. #20
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Filtr do haldexa moze podejsc ten:
    http://allegro.pl/volvo-s60-v60-xc60...106327663.html

  6. #21
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    Fajnie jakbyś po wszystkich modach podał łączny koszt. Pewnie zbliżysz się do TTS

  7. #22
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Jeszcze nie jeździsz ale już widać, że w odróżnieniu od poprzedniczki bardzo dbasz to auto - to się nazywa uczucie
    Będzie jak z salonu po tych wszystkich zabiegach Diesel pod maską nie uwłacza Ekonomia w aucie używanym na co dzień jest ważna.
    Twoje auto stanowi kolejny przykład, że nie każde ogłoszenie z hasłem, że "kobieta jeździła"musi być zaletą. Na forum mamy przedstawicielki płci pięknej dbającej o swoje cacka ale większość kobiet nie dba o swój samochód (słowa potwierdzone autopsją ) i to książkowo widać było w Twoim samochodzie, ale na szczęście to już dla niego zła przeszłość. Powodzenia!

  8. #23

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kobyla Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny met
    Posty
    14
    Kilka zdjęć na szybko po ukończeniu większości prac przy aucie. Kosztowało mnie to masę własnej pracy oraz sporo banknotów NBP, ale myślę że auto zmieniło się nie do poznania. Zostały teraz już tylko detale, takie jak końcówki wydechów, oryginalne emblematy S-line, itp. Autko jeździ w tej chwili prawie jak nowe, także jestem bardzo zadowolony. Na tą chwile wrzucam fotki, opis prac będzie w późniejszym czasie . Mile widziane opinie, komentarze oraz porady .























  9. #24
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Świetnie autko się prezentuje
    Using Tapatalk

  10. #25

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    zg
    Pojemność
    brak
    KM
    140
    Rocznik
    2010
    Kolor
    audi a3 sb
    Posty
    42
    ale błyszczy jak z fabryki

  11. #26
    Awatar choody
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    202
    ale fajna sztuka

  12. #27
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Fajnie widzieć auto kolejnego fascynata

  13. #28
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No gratulacje przywrocenia ladnego stanu auTTku! Mnie kiedys jeszcze czeka odswiezenie kiery, no i jak patrze to moze obszycie daszka i tunelu, moze zdaze szukaj jeszcze swiatel LED na prZod, niesamowicie odmladzaja auto. Plus za zmiane koloru wnetrza, to samo przechodzilem.

  14. #29
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    PS. prałes wykladzine jak rozbebeszyles wnetrze?

  15. #30
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    moje szczere gratulacje, tak powinno wyglądać zadbane Audi TT

Podobne wątki

  1. Alan TT
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2017, 10:23
  2. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  3. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •