Pokaż wyniki od 16 do 30 z 35

Wątek: Alan TT MK2 TDI Quattro

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kobyla Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny met
    Posty
    14

    Alan TT MK2 TDI Quattro

    Postanowiłem założyć temat, w którym będę sukcesywnie opisywał zmiany nad samochodem oraz z miłą chęcią przeczytam Wasze komentarze na temat prac jakie wykonałem lub dopiero zamierzam zrobić. Do sedna. Auto to dość rzadki model na drogach ze względu na silnik, a jest nim 2.0 TDI CBBB 170 PS. Dlaczego diesel, a nie benzyna? Obecnie posiadam Polo 6R z 2010 roku z silnikiem 1.2 TSI, o ile jeździ się po normalnych drogach to silnika jest rewelacja, ale jak dociśnie się na eSce lub autostradzie 140-180 km/h to spalanie zabija. Jako że robię trochę kilometrów, zdecydowałem się na wersje TDI. Samochód kupiłem od pierwszego właściciela, który kupił auto w 2009 roku w salonie Magro w Sosnowcu. Auto w 100 % bezwypadkowe, serwisowane. Sprawdziłem na miejscu miernikiem lakieru całe auto i potwierdziło się to co mówiła właścicielka przez telefon, czyli to że malowana była tylko maska i wymieniona przednia szyba w 2010 roku. Na auto spadł znak drogowy i uszkodził maskę, pękła szyba przednia oraz delikatnie uszkodzony słupek A po stronie pasażera (jest delikatna wgniotka). Ze względu na to że auto było wtedy roczne, naprawa wykonana była w ASO. Niestety poprzednia właścicielka nie dbała o samochód co widać na każdym kroku. Jedynym pocieszeniem jest to że przeglądy były robione w terminie oraz auto jest prawie idealnie blacharsko.

    Wyposażenie:
    - podgrzewane fotele
    - komputer pokładowy
    - kierownica multifunkcyjna
    - bixenon
    - podgrzewane i el składane lusterka
    - autoalarm fabryczny
    - skórzana tapicerka
    - pakiet skórzany
    - zestaw głośnomówiący bluetooth Audi.

    Plany:
    - pełen pakiet S-line interior i exterior
    - wymiana wnętrza
    - montaż 18" alufelg
    - nawigacja RNS-E
    - modernizacja car audio
    - obszycie kilku elementów skórzanych na nowo
    - pełny deatling wnętrza (z wymianą zużytych plastików na nowe)
    - pełna korekta lakieru
    - wymiana tarcz i klocków
    - malowanie zacisków na srebrno

    To na tą chwile wszystko, z czasem pewnie coś jeszcze dojdzie.
    Zdjęć samochodu jeszcze generalnie nie mam, tylko parę fotek z prac nad autem.

    Co do planów, na początek zamierzam ogarnąć je w 100% mechanicznie, drugim krokiem będzie odszczurzenie i zrobienie auta po siebie, ale to powoli z czasem.
    Na pierwszy ogień poszły do wymiany tylne wahacze, ponieważ auto przy nierównościach było bardzo niestabilne, teraz jest idealnie.
    Wymieniłem olej w silniku, olej w tylnym moście, olej w haldexie, wszystkie filtry. Aktualnie auto stoi rozebrane i zajmuje się kilkoma rzeczami jednocześnie.
    Zakupiłem przedni i tylny zderzak od wersji S-Line, czekają na montaż. Przy okazji lakierowania zderzaków, poleciały również drzwi z powodu pojawiających się parchów rdzy - auto z 2009 roku i takie cyrki? Felgi na aucie, to tylko tymczasowe rolki z VW Golfa VI, ponieważ opony na których kupiłem auto miały pełno "bąbli".

    Auto na warsztacie:


    Wymienione wahacze:



    Oleje do Haldexa:


    Zderzaki u lakiernika:



    Parchy na drzwiach :






    Tak wygląda w tej chwili:




    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    W garażu czekają nowe felgi oraz nowe opony. Felga to oryginał Audi, wyprodukowany przez Ronala, rozmiar 8J x 18" ET 40 + opony Nokian Z-line 235/40/18.
    Ostatnio edytowane przez Alan_Pol ; 31-01-2015 o 21:38

Podobne wątki

  1. Alan TT
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2017, 10:23
  2. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  3. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •