Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
Gratulacje zakupu!

Szkoda że poprzedni flejtuch tak ją zapuścił, ale widzę że już z tym walczysz.

Ja też kupiłem z czerwonym środkiem, ale zmieniłem na nowe czarne, jakoś mi nie leżało a i też widać było 200K na nich.

Co do rdzy to dziwne że tak jest, dlaczego nie pojechałeś z tym do ASO, tylko grzebiesz się z tym? jak wada fabryczna to muszą naprawić. Chyba że coś było juz dotykane to nie ma szansy...

Haldex - nie wiem dlaczego masz 2 butelki z olejem, moze jedna to dyfer, pamiętaj że u siebie masz 4 gen haldex i tam też jest filtr - nie dostepny w ASO, jest strona w US gdzie możesz kupic, ok $80.

Daszek nad zegarami - miałeś na nim skórę czy dałeś do obszycia?

Dla mnie połączenie TDI i TT jest ok, jedynie to jak już wyżej wspomniano, dźwięk

pzdr
Hubi
Dzięki . Działam i to ostro, ogólnie nie spodziewałem się że będzie aż tyle pracy przy tym aucie, ale mówi się trudno.

Mam znajomego w ASO i takie rzeczy nie podchodzą pod wadę fabryczną. Mimo, że auto posiada gwarancje na perforacje, to aby została uznana w aucie muszą być UBYTKI, a nie parchy rdzy.

Co do Haldexa, tak jak mówisz. Jedna butla to olej do dyfra, druga to do Haldexa. Co do filtra, sprawdzane w ASO po VINie i w haldexie do TDI, nie występuje filtr oleju, a dlaczego to nie mam pojęcia.

Daszek był skórzany, ale poszedł do obszycia bo chcę mieć jednakowy odcień skóry na każdym elemencie oraz chciałem mieć przeszycia biała nicią.
Poniżej kilka zdjęć, jakie dostałem od CARSDREAM. Paczka dziś wyszła do mnie, więc jutro będę miał u siebie. Na fotkach tylko brakuje kierownicy, która dziś dopiero uszyli. Żałuję tylko, że zapomniałem napisać o tym, aby rączka od ręcznego była obszyta skóra perforowaną, jak kierownica i gałka.