Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 35

Wątek: Alan TT MK2 TDI Quattro

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kobyla Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny met
    Posty
    14

    Alan TT MK2 TDI Quattro

    Postanowiłem założyć temat, w którym będę sukcesywnie opisywał zmiany nad samochodem oraz z miłą chęcią przeczytam Wasze komentarze na temat prac jakie wykonałem lub dopiero zamierzam zrobić. Do sedna. Auto to dość rzadki model na drogach ze względu na silnik, a jest nim 2.0 TDI CBBB 170 PS. Dlaczego diesel, a nie benzyna? Obecnie posiadam Polo 6R z 2010 roku z silnikiem 1.2 TSI, o ile jeździ się po normalnych drogach to silnika jest rewelacja, ale jak dociśnie się na eSce lub autostradzie 140-180 km/h to spalanie zabija. Jako że robię trochę kilometrów, zdecydowałem się na wersje TDI. Samochód kupiłem od pierwszego właściciela, który kupił auto w 2009 roku w salonie Magro w Sosnowcu. Auto w 100 % bezwypadkowe, serwisowane. Sprawdziłem na miejscu miernikiem lakieru całe auto i potwierdziło się to co mówiła właścicielka przez telefon, czyli to że malowana była tylko maska i wymieniona przednia szyba w 2010 roku. Na auto spadł znak drogowy i uszkodził maskę, pękła szyba przednia oraz delikatnie uszkodzony słupek A po stronie pasażera (jest delikatna wgniotka). Ze względu na to że auto było wtedy roczne, naprawa wykonana była w ASO. Niestety poprzednia właścicielka nie dbała o samochód co widać na każdym kroku. Jedynym pocieszeniem jest to że przeglądy były robione w terminie oraz auto jest prawie idealnie blacharsko.

    Wyposażenie:
    - podgrzewane fotele
    - komputer pokładowy
    - kierownica multifunkcyjna
    - bixenon
    - podgrzewane i el składane lusterka
    - autoalarm fabryczny
    - skórzana tapicerka
    - pakiet skórzany
    - zestaw głośnomówiący bluetooth Audi.

    Plany:
    - pełen pakiet S-line interior i exterior
    - wymiana wnętrza
    - montaż 18" alufelg
    - nawigacja RNS-E
    - modernizacja car audio
    - obszycie kilku elementów skórzanych na nowo
    - pełny deatling wnętrza (z wymianą zużytych plastików na nowe)
    - pełna korekta lakieru
    - wymiana tarcz i klocków
    - malowanie zacisków na srebrno

    To na tą chwile wszystko, z czasem pewnie coś jeszcze dojdzie.
    Zdjęć samochodu jeszcze generalnie nie mam, tylko parę fotek z prac nad autem.

    Co do planów, na początek zamierzam ogarnąć je w 100% mechanicznie, drugim krokiem będzie odszczurzenie i zrobienie auta po siebie, ale to powoli z czasem.
    Na pierwszy ogień poszły do wymiany tylne wahacze, ponieważ auto przy nierównościach było bardzo niestabilne, teraz jest idealnie.
    Wymieniłem olej w silniku, olej w tylnym moście, olej w haldexie, wszystkie filtry. Aktualnie auto stoi rozebrane i zajmuje się kilkoma rzeczami jednocześnie.
    Zakupiłem przedni i tylny zderzak od wersji S-Line, czekają na montaż. Przy okazji lakierowania zderzaków, poleciały również drzwi z powodu pojawiających się parchów rdzy - auto z 2009 roku i takie cyrki? Felgi na aucie, to tylko tymczasowe rolki z VW Golfa VI, ponieważ opony na których kupiłem auto miały pełno "bąbli".

    Auto na warsztacie:


    Wymienione wahacze:



    Oleje do Haldexa:


    Zderzaki u lakiernika:



    Parchy na drzwiach :






    Tak wygląda w tej chwili:




    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    W garażu czekają nowe felgi oraz nowe opony. Felga to oryginał Audi, wyprodukowany przez Ronala, rozmiar 8J x 18" ET 40 + opony Nokian Z-line 235/40/18.
    Ostatnio edytowane przez Alan_Pol ; 31-01-2015 o 21:38

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Fajnie, że dbasz o samochód.
    Co do drzwi, to absolutnie nie powinno być problemu z lakierem. Wada fabryczna lub drzwi jednak były już kiedyś lakierowane.
    Tunel środkowy masz z tworzywa, czy obszyty skórą?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Spora lista życzeń jak na auto 2009r no ale cóż, takie są diesle, nikt nie kupuje ich aby stały w garażu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Klekot disla w TT to nie moja bajka...ile za nie dałeś?

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kobyla Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny met
    Posty
    14
    elmacho Tunel, daszek, podłokietniki w drzwiach oraz rączki w drzwiach są w skórze, co w salonie nazywało się Pakiet Skórzany jako opcja.
    ZUCZEK jak na 140 tyś przelotu auto jest naprawdę w środku zużyte. Wszystko kwestia tego jak kto wcześniej dbał o auto. Mam Polo z 2010 roku i wszyscy się śmieją, że mogę je z powrotem do salonu wstawić. Także przez 5-6 lat można utrzymać auto w idealnym stanie, tylko trzeba chcieć.
    voodoo niby klekot nie pasuje do takiego auta, ale wszystko się powoli zmienia, chociażby pojawienie się BMW M5 w dieslu. Mam w domu Scirocco 2.0 TSI CCZB po programie ma 273 ps i 400 nm i zamiata nieziemsko, ale co z tego jak jazda na autostradzie to przepał od 10 do 16 litrów? Powrót do domu po zakupie TTki, 230 kilometów, ponad 100 autostradą, prędkości na autostradzie 140-180, na normalnych drogach okolice 120-130. Dojechałem do domu ze średnią 6,1/100 km, a mój tato za mną Scirocco 10/100km, więc różnica jest dla mnie spora. Za auto zapłaciłem 50 tyś.

  6. #6
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Gratuluje zakupu i zycze powodzenia w pracach nad autem, ktore jak widac ida pelna para. Coz, dieslowi rzeczywiscie mozna pozazdroscic spalania, a po programie nawet juz jakos jedzie . I tez nie bez zmaczenia pozostaje to, ze w tej wersji silnikowej zawsze jest naped quattro.
    Ale z M5 w dieslu to juz gruba przesada... Nie istnieje takie auto, jest tylko M550d, ktore jest praktycznie cywilna seria 5 z silnikiem diesla opracowanym przez M Performance, ale M5 i M550d dzieli niewyobrazalna przepasc.
    ----
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez Alan_Pol Zobacz posta
    elmacho Tunel, daszek, podłokietniki w drzwiach oraz rączki w drzwiach są w skórze, co w salonie nazywało się Pakiet Skórzany jako opcja.
    ZUCZEK jak na 140 tyś przelotu auto jest naprawdę w środku zużyte. Wszystko kwestia tego jak kto wcześniej dbał o auto. Mam Polo z 2010 roku i wszyscy się śmieją, że mogę je z powrotem do salonu wstawić. Także przez 5-6 lat można utrzymać auto w idealnym stanie, tylko trzeba chcieć.
    voodoo niby klekot nie pasuje do takiego auta, ale wszystko się powoli zmienia, chociażby pojawienie się BMW M5 w dieslu. Mam w domu Scirocco 2.0 TSI CCZB po programie ma 273 ps i 400 nm i zamiata nieziemsko, ale co z tego jak jazda na autostradzie to przepał od 10 do 16 litrów? Powrót do domu po zakupie TTki, 230 kilometów, ponad 100 autostradą, prędkości na autostradzie 140-180, na normalnych drogach okolice 120-130. Dojechałem do domu ze średnią 6,1/100 km, a mój tato za mną Scirocco 10/100km, więc różnica jest dla mnie spora. Za auto zapłaciłem 50 tyś.
    Powiem tak albo sport albo ekonomia. Disel w sportowym aucie jednak mi nie pasuje...ale fakt taka moda Porsche tez ładuje "klekota" w Panamare

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    FMIC i program w tym silniku i już się zrobi bardzo ciekawie.
    Do tego spalanie przy takich modach nie powinno ulec zmianie.
    Mnie osobiście silnik 2.0 TDI w TT nie przeszkadza, podobałby mi się taki w kabriolecie.
    Na minus tego konkretnego egzemplarza wielkie zużycie i zaniedbanie, a przecież to samochód z przebiegiem 140000 km i serwisowany!
    Na plus, jak już wcześniej pisałem, to dbałość o samochód przez obecnego właściciela.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Widziałem już mk2 z przebiegiem dwa razy większym, lecz w takim stanie to jeszcze nie, jakim trzeba być fajfusem ze by tak auto zapuścić w 140tyś i do tego jeszcze KOBIETA pewnie brudas straszny, fuj. Rdza w mk2 to naprawdę unikat, zaletą faktycznie jest napęd, mamy też kolejny przykład na to że cena jest wyznacznikiem jakości, no i czekamy na reanimację i postępy w pracach.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kobyla Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny met
    Posty
    14
    Dziękuję za miłe słowa, to zawsze motywuje do działania nad autem . Program będzie, tylko jak trochę ogarnę auto.
    No auto zapuszczone i to strasznie, ale do odratowani. Kilka fotek podczas rozbierania i przed czyszczeniem poniżej. Pędzelki, szczotki, szmatki + APC i ogarniemy wszystko, tylko na spokojnie . Na szczęście jestem w komfortowej sytuacji, że mam jeszcze poprzedni samochód i mam się czym poruszać i TTka może stać uziemiona, a ja tylko jak mam wolną chwile czasu to działam ile mogę.








  11. #11
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Dlatego przebieg i rocznik nie jest żadnym wyznacznikiem stanu auta tak jak dużo osób na forum uważa...a i cena. Przykład powyżej.

  12. #12
    Awatar Emilio
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    WaWa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Biały
    Posty
    102
    Fajne auttko co do sportowego auta i diesla pod maską to nie wiem czemu są jeszcze ludzie, którym to nie pasuje na dużych imprezach motoryzacyjnych startują auta na ćwiartkę i radzą sobie bardzo dobrze
    Sam jeździłem Astrą GTC 150KM a po programie miałem prawie 200 i ponad 350 nm fajnie się to odpychało, a ekonomika jazdy też na plus co kto woli, fajnie, że można mieć sportowe auto, które potrafi mniej spalić
    jedyne minusy to dźwięki wydobywające się spod maski i wydechu oraz spore koszty naprawy podzespołów np. koło dwumasowe
    Masz rękę do aut, oby tak dalej

    Termin "odszczurzanie" jest mi znajomy mój motocykl kupiłem od typa, który nim nie jeździł z 2 lata. Wiadomo nakład pracy mniejszy, ale też musiałem rozebrać moto, zostawiając samą ramę i silnik

    Powodzenia

  13. #13
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Gratulacje zakupu!

    Szkoda że poprzedni flejtuch tak ją zapuścił, ale widzę że już z tym walczysz.

    Ja też kupiłem z czerwonym środkiem, ale zmieniłem na nowe czarne, jakoś mi nie leżało a i też widać było 200K na nich.

    Co do rdzy to dziwne że tak jest, dlaczego nie pojechałeś z tym do ASO, tylko grzebiesz się z tym? jak wada fabryczna to muszą naprawić. Chyba że coś było juz dotykane to nie ma szansy...

    Haldex - nie wiem dlaczego masz 2 butelki z olejem, moze jedna to dyfer, pamiętaj że u siebie masz 4 gen haldex i tam też jest filtr - nie dostepny w ASO, jest strona w US gdzie możesz kupic, ok $80.

    Daszek nad zegarami - miałeś na nim skórę czy dałeś do obszycia?

    Dla mnie połączenie TDI i TT jest ok, jedynie to jak już wyżej wspomniano, dźwięk

    pzdr
    Hubi

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Kobyla Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny met
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Gratulacje zakupu!

    Szkoda że poprzedni flejtuch tak ją zapuścił, ale widzę że już z tym walczysz.

    Ja też kupiłem z czerwonym środkiem, ale zmieniłem na nowe czarne, jakoś mi nie leżało a i też widać było 200K na nich.

    Co do rdzy to dziwne że tak jest, dlaczego nie pojechałeś z tym do ASO, tylko grzebiesz się z tym? jak wada fabryczna to muszą naprawić. Chyba że coś było juz dotykane to nie ma szansy...

    Haldex - nie wiem dlaczego masz 2 butelki z olejem, moze jedna to dyfer, pamiętaj że u siebie masz 4 gen haldex i tam też jest filtr - nie dostepny w ASO, jest strona w US gdzie możesz kupic, ok $80.

    Daszek nad zegarami - miałeś na nim skórę czy dałeś do obszycia?

    Dla mnie połączenie TDI i TT jest ok, jedynie to jak już wyżej wspomniano, dźwięk

    pzdr
    Hubi
    Dzięki . Działam i to ostro, ogólnie nie spodziewałem się że będzie aż tyle pracy przy tym aucie, ale mówi się trudno.

    Mam znajomego w ASO i takie rzeczy nie podchodzą pod wadę fabryczną. Mimo, że auto posiada gwarancje na perforacje, to aby została uznana w aucie muszą być UBYTKI, a nie parchy rdzy.

    Co do Haldexa, tak jak mówisz. Jedna butla to olej do dyfra, druga to do Haldexa. Co do filtra, sprawdzane w ASO po VINie i w haldexie do TDI, nie występuje filtr oleju, a dlaczego to nie mam pojęcia.

    Daszek był skórzany, ale poszedł do obszycia bo chcę mieć jednakowy odcień skóry na każdym elemencie oraz chciałem mieć przeszycia biała nicią.
    Poniżej kilka zdjęć, jakie dostałem od CARSDREAM. Paczka dziś wyszła do mnie, więc jutro będę miał u siebie. Na fotkach tylko brakuje kierownicy, która dziś dopiero uszyli. Żałuję tylko, że zapomniałem napisać o tym, aby rączka od ręcznego była obszyta skóra perforowaną, jak kierownica i gałka.










  15. #15
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Masz haldex 4 gen, tam jest filtr ale w aso go nie maja. Dostepny w US...

Podobne wątki

  1. Alan TT
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2017, 10:23
  2. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  3. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •