Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 303

Wątek: BelfegorTT - Q 225+

  1. #76
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Na gtx 3071t idzie zrobic 500 ale skoro podchodzimy az tak budżetowo i liczymy co taniej to kup rozwalone k04 064 i zrob hybryde. Bedzie chyba najtaniej.
    niestety robienie fajnych mocy nie jest tanie i jak ja teraz buduje nowy setup to nie patrze co jest tansze tylko co jest lepsze. Ale dlatego wyjazd planuje dopiero na 2018r.
    Jesli chcesz szybko i w miare tanio to k04 z tfsi.
    chociaz ja odobiscie nie chcialem miec takiego setupu ze wzgledu na srednia porecznosc przy serwisowwniu tego.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    https://www.olx.pl/i2/oferta/s3-golf-2-0tfsi-turbo-ihi-k04-500km-perun-turbo-hybryda-CID5-IDjKtGl.html

  2. #77
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Na gtx 3071t idzie zrobic 500 ale skoro podchodzimy az tak budżetowo i liczymy co taniej to kup rozwalone k04 064 i zrob hybryde. Bedzie chyba najtaniej.
    niestety robienie fajnych mocy nie jest tanie i jak ja teraz buduje nowy setup to nie patrze co jest tansze tylko co jest lepsze. Ale dlatego wyjazd planuje dopiero na 2018r.
    Jesli chcesz szybko i w miare tanio to k04 z tfsi.
    chociaz ja odobiscie nie chcialem miec takiego setupu ze wzgledu na srednia porecznosc przy serwisowwniu tego.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    https://www.olx.pl/i2/oferta/s3-golf...5-IDjKtGl.html
    Ja moge dorzucić te 3k więcej do gtxa, pytanie tylko czy jest sens.
    Wolę mieć 30km mniej a dobry dół.




    kurde, takie kreski z k04 mówią weź mi to pokaz bo paintem zalatuje No ale perun z przeczytanych opinii dobrze ogarnia turbiny

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Ale jak się zacznie dziać, to dopadniesz, wciągniesz i wysrasz dupskiem
    dobre

  3. #78
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Nie liczylbym ze zrobisz 470km z takiej hybrydy w dobrym zakresie ze strookera na bazie 1.8t. Ja sie w ogole dziwie ze na tych turbinach tyle wychodzi w 2.0 tfsi.
    Takze nie porownuj gtx 3071r do takiej hybrydy bo to raczej 100km roznicy.

  4. #79
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wychodzi bo nie liczy się tylko wielkość turbiny i przepływu ale też sprawność silnika która to jest inna niż w 1.8T.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #80

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Limanowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY9Z
    Posty
    9
    BelfegorTT na początek przygody z większą mocą spokojnie możesz k04 064 lub hybryde z tej turbiny. Jeżeli będzie stroker z odpowiednim cr to możliwe że 400 do ugrania na takiej hybrydzie i dużym doładowaniu. Sam osobiście ide małymi kroczkami i w miare bezpiecznie finansowo. Myślę, że w perspektywie czasu (mając już wyspawane orurowania pod k04-064) można pakować inne dedykowane wynalazki pod TFSI np. hybrydę na bazie IHI czy Borgi EFR na kolektorach tfsi.
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 20-12-2017 o 09:53

  6. #81
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tylko po co adoptowac setup z 2.0 tfsi ktory nie pasuje i potem przerabiac go na wieksze moce. Finalnie nie wyjdzie taniej niz koleltor na t3 i jakies fajne turbo.

  7. #82
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    To może inaczej napisze, moj max na kolektor i turbo to 7000zl. Wole 420km z dobrym spoolem niż 450km z gorszym spoolem - ogolnie 1bar przy 3k obrotów to moje marzenie . No i wydać tez moge mniej

    dzwonilem po te hybrydę która Paweł wkleiłeś, poza informacjami z ogłoszenia: strojone na paliwie 102 oktanów, opis modow jest na RF, trochę mnie kusi

    "Jak widac golf u nowego wlasciciela ma sie dobrze ,a nawet by powiedzial bardzo dobrze . Moje ex auto odwiedzilo nas niedawno na Maly up date . Celem bylo osiagniecie maks mocy na hybrydowej sprezarce od "PERUNA" , co zakonczylo sie duzym sukcesem . Oczywiscie , aby uzyskac taki wynik , zostal dokonany szereg modyfikacji wplywajacych na koncowy efekt .

    -szereg modyfikacji glowicy + walki schick
    -zmiana c.r
    -kute korbowody
    -hybrydowa turbosprezarka od peruna
    -kolektor ssacy IE
    -modyfikacje dolotu oraz dp
    -wieksze wydajniejsze wtryskiwacze
    -szpera w skrzyni
    -strojenie - GTO - DIGITUN

    Podalismy modyfikacje ogolnikowo i prosze nie pytac o szczegoly bo nie beda one ujawniane . Wielu osoba wydje sie ze pozjadali wszystkie rozumy w temacie tfsi ,a jezeli chodzi o modyfikacje mechaniczne tego silnika sa gleboko w dupie i lekcewaza wiedze innych. Jest to oficjalnie najmocniejszy wynik na hybrydowej sprezarce polaczonej z ori kolektorem wydechowym zarowno w PL jak i w DE . Z racji tego iz samochod byl modyfikowany w de , odwiedzilismy hamownie Dyno Jet by klasen . Samochod jest zestrojony bez dymnie . Czas 100-200 to 7,8-7,9 pojechany bez FS . Jak cieplakowi zachce sie ruszyc dupe , sprobuje pojechac jakis czas z FS . moze uda sie go jeszcze poprawic .

    Warto dodc iz moc zostala osiagnieta na produkcie polskim . Duzy uklon w strone Michala , za wykonanie bardzo mocnej sprezarki hybrydowej . Oby coraz wiecej takich produktow na Polskim rynku i ludzi ktorzy maja ochote i ambicje sie rozwijac !!! "





  8. #83
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ciekawe ile stron zajmie jeszcze to biadolenie o setupie który to ma tak przetarte szlaki ze co byśmy nie powiedzieli to u tak to już grali 10 razy, a pierd... jak by co najmniej nowa jednostka na pokładzie do rozkminki była.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #84
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Efr6758 z kolektorem na t25 wstanie Ci przy 3 tys dajac jednego bara. A ta cena wlasnie mniej wiecej wyjdzie za turbo plus zeliwny kolektor.
    dowiedz sie chociaz jakie wirniki daja w tej turbinie od perun bo skoro kupujesz od nich cos to masz prawo chociaz wiedziec co boerzesz a nie ze jest super och i ach.
    1.8t czy tam strooker na 2.0 bedzie mial inny stopien sprezania i inny uklad paliwowy dlatego nie sugeruj sie tym co pisza o 2.0 tfsi. Robisz przeciez na bazie 1.8t a nie 2.0 tfsi.
    Jesli te turbo okaze sie mniejsze od efr to nie wydaje mi sie abys u siebie zblizyl sie do 470km bo wtedy zrobienie 400 moze byc problemem.

  10. #85
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Ja tym wpisem pod katem zyskanej mocy sie nie sugeruje, bo tak jak Paweł piszesz to sa zupełnie dwa różne silniki.
    Porownanie tego k04 i efr'a, jeśli oba maja podobny spool, jeśli efr da więcej o 30km to wole taka hybrydę....
    Nie moge sie doczekać az wystoisz a3. Jestem ciekaw jak bedzie z bostem na wyższych obrotach.

    Zuczek, ja wiem ze temat zryty 500x jak zrobic 400km w 1,8 20v Mecze temat bo chce dobrze dobrać turbo do swoich potrzeb.

  11. #86
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Powtarzając, wsadź efr6758 na single scroll t25, kolektor kinetic, na strokerze będzie mega spol, a i mocy nie zabraknie, wszystko na temat.
    Ważne abyś dobrze poskladal silnik, bo to on generuje moc i najlepsze turbo nie pomorze jak popelnisz błąd w sztuce.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 31-01-2017 o 22:51
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #87
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Odbiegając od tematu modzenia silnika

    W grudniu wskoczyło 239 tyś na licznik.

    Poszła wymiana oleju wraz z filtrem. Był również czas wymiany oleju w Haldexie - dodatkowo wleciał Insert, i całość została przeczyszczona (dzięki hubi_pl za pomoc w ogarnięciu gratów).

    Znów wysrało się wspomaganie - maglownica Tym razem regeneracja + poszedł nowy olej w układ.

    Tak jak gdzieś tam wspominałem wrzuciłem tarcze 330mm na przód i tym samym (chyba ) nie będę już nic zmieniał.

    Jakieś tam aktualne fotki.

    2afl7hj.jpg

    zjue85.jpg

  13. #88
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    bardzo ładnie się prezentuje taki zestawik zacisk + tarcza jest lepszy efekt w hamowaniu niż ori?

  14. #89
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie wątpię ze jest i to spory, większa tarcza i zacisk to musi działać w r32 mk1 przy mniejszym zacisku i 334 jest przepaść pomiędzy 312.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #90
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Tak jak Żuczek pisze, jest o wiele lepsza siła hamowania, dwa z uwagi na większe, grubsze tarcze i wieksze klocki łatwiej sie odprowadza ciepło czyli taki hamulec pózniej sie przegrzeje. Tak czy siak jak bede wskakiwał na jakiś tor to jeszcze wrzucę kierownice powietrza na tarcze na codzień uważam ze jest to zbędne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •