Strona 18 z 21 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 256 do 270 z 303

Wątek: BelfegorTT - Q 225+

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Czas 0-100 robi wrażenie Żart oczywiście, trzymam kciuki, fascynują mnie Mk1 o mocach 400+, to dopiero jest zaskoczka w czasie wojenek ulicznych

  2. #2
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Na wstępie chcę podziękować Arturowi za rozmowę i za podpowiedz jak przerobić układ odpowietrzenia by wyeliminować problem kopcenia na wolnych obrotach.

    Gdyby nie jego wskazówka turbo by wyleciało z auta, gdyż po objawach byliśmy z Pawłem przekonani w 100% że te dymienie to wina turbiny.

    Cieszę się że auto pojechało do Pawła - lista niedociągnięć jak widać jest spora. Dobrze jest mieć takiego fachowca od 1.8t

    Co do wskazanych 4 punktów na wszystkie daję oczywiście zielone światło

    Zastanawia mnie jaka może być przyczyna kopcenia (bo wyeliminowany został efekt) a na przyczynę to obstawiam gumki na zaworach. Pierścienie gdyby puszczały to raczej na wyższych obrotach bym miał problem a nie na niskich.

    Uogólniając - walczymy z problemami wieku dziecięcego

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Jak tą odmę przerobilscie? U mnie też dymiło ale turbo poszło do regeneracji. Zastanawiam się czy słusznie. No odma też była zmieniana.
    Części TT 8N 225KM i R32

  4. #4
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Temat Artura https://www.klubtt.pl/showthread.php...l=1#post237836

    post 469 wg. rysunku

    jak coś nie jest jasne to pisz/dzwoń

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    w sumie to mam podobnie tylko bez catch tanka i filtra
    Części TT 8N 225KM i R32

  6. #6
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Prace w toku, głowa zrzucona




    Przygotowana na powrót




    Kanapka juz tez na właściwym miejscu




    I jeszcze wpis olejowy, zmiana nastąpiła przy przebiegu 248tys czyli 3tys od poprzedniej wymiany.




    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A i jeszcze fotka z testu nowego obiegu w odmie. Graty z sklepu ogrodniczego

    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 15-03-2019 o 09:06

  7. #7
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Szału nie ma :/ auto po odprężeniu nadal robi dość spore korekty zapłonu, jest lepiej bo z pojawiających się 9 zeszło na pojawiające się 6
    Na kanale 93 nie mamy żadnych wartości więc podejrzany stał się wałek ssący - czy czasami nie wszedł od vvt
    Wczoraj Paweł miał wypiąć czujnik hala i zobaczyć co powie komp - no bo też jakoś softem mógł zostać wyłączony i trzeba by to też wyeliminować.
    Tak więc na moje to stukało z innego powodu niż słabe odprężenie.
    Paweł już nie ma czasu na moje auto więc z podmianką wałka ssącego na taki 100% pewności że nie jest pod vvt poradzę sobie przy pomocy mojego lokalnego mechanika.
    Jak to nie przyniesie pożądanych efektów... to dalej brakuje pomysłów :/

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Oj panikujesz. Nie od razu Kraków zbudowano. Małymi kroczkami robimy jakies postepy:
    20190322_114931.jpg
    Na takim efr najlepszy czas na swoim rl zrobilem 10.7s
    Czerwona torowa ktora wyplula kiedys 550nm i 450km nie mierzylem gdyz nie mialem rl. Na zmniejszonej mocy do ok 400km i 500nm ( pojemnosc 1.8 a nie 2.0) zrobila 11.2 i 4.4s do setki( oba pomiary z fs a u Ciebie bez) .
    Rozkminialem ile moja tt kiedys ( na takim samym efr) mogla robic jadac prakttcznie rowno z rolki ( z kreski niszczylem ja) z m3 e92 i na necie zdrowe serie jezdza pomiedzy 10-11s .
    W 2012 roku wedlug pozyczonego rl na gownianych zimowkach zrobilem 4.0 ( bez wrzucania 3 biegu) do setki i 11.2 na cwiartke. Byly tez lepsze odczyciowo pomiary ale tamten rl mial zepsuta wtyczke i na 5-6 pomiarow ze 2 sie zapisaly tylko;(
    Takze podsumowujac tragedii nie ma ale mozna jeszcze poszukac tej mocy tyle ze nie bedzie tutaj juz jakis przelomów

  9. #9
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    patrząc na czasy z rl to z progresu 0-100 jestem zadowolony
    jednocześnie w przedziale 100-200 będzie trzeba jeszcze trochę powalczyć

  10. #10
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jak dla mnie to ten czas 0-100 to bardzo przyjemny jest ja o takim nawet nie mam co marzyć. Brawo za wytrwałość

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Moze w 100-200 progres jest nie znaczący ale to "narzedzie" możesz już oddac ukochanej :
    20190322_150848.jpg
    Siłowniki naprawione
    Prawe lusterko też już nie wypadnie przy pomiarze bo zostało naprawione
    Także progres po wizycie w Plońsku jest

  12. #12
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    No w końcu opisałeś u mnie jakieś grube mody a nie o jakiś pierdołach piszesz


    hmmm

    czyli jak moje siłowniki od klapy to było totalne padło 0NM a teraz jak mam sprawne to trochę niuta po tych modach w Płońsku jednak przybyło

    i wiesz co... szykuj dla mnie miejsce po sezonie
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 22-03-2019 o 22:51

  13. #13
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    No w końcu opisałeś u mnie jakieś grube mody a nie o jakiś pierdołach piszesz


    hmmm

    czyli jak moje siłowniki od klapy to było totalne padło 0NM a teraz jak mam sprawne to trochę niuta po tych modach w Płońsku jednak przybyło

    i wiesz co... szykuj dla mnie miejsce po sezonie
    Hmmm... u mnie siłowniki działają w fakcie ale jednak nie wyglądają najlepiej, mówisz że dodają trochę NM ? chyba muszę pomyśleć o tym.

  14. #14
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Niedomagań ciąg dalszy :/

    To że teraz auto pod obciążeniem ma afr rzędu 12 spadające na 10 z hakiem to mnie jakoś nie dziwi - jest inna pojemność, trzeba zrobić korektę softu. Jest za bogato więc się nie martwię, kuku silnikowi nie zrobię.

    Świruje afr na jałowym, i to tak mocno bo widywałem wartości nawet 18 z hakiem. Podłączyłem obdeleven, wrzuciło błąd P1297 (połączenie sprężarka-przepustnica; spadek ciśnienia) oraz P1545 (sterowanie przepustnicy; nieprawidłowe działanie). Drugi błąd sądzę że jest następstwem pierwszego. Niestety nie mam w obecnej lokalizacji kompresora :/ Przejrzałem wężyki i znalazłem nieszczelność, nie był to jakiś kosmos.

    Aaaaaa bym zapomniał dodać, miałem tak z 2 razy że jak gwałtownie przyśpieszyłem to zredukowało mi ciśnienie w dolocie, tzn napompowało ponad 1bar i nagle spadek na 0.6 i tak trzymało.

    Nieszczelność usunięta, błędy wykasowane, AFR w okolicach 15 na jałowym, jadę więc zrobić test. Kilka razy but w podłogę, trochę normalnej jazdy, niby ok, jadę do domu, jestem prawie na miejscu, znów AFR na jałowym 18 :/ i znów błąd P1297. Wrzuciłem obd i na odpalonym silniku skasowałem błąd i od razu AFR 15.

    Śmiem twierdzić że jest jeszcze jedna nieszczelność i dlatego takie jaja (no ale pewności 100% nie mam)

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Smiem twierdzic ze problem zgnilej wiazki powrocil.
    Bledu przepustnicy nie wywali od nieszczelnosci.
    Sprawdz polaczenie przy samej przepustnicy i przy kompie.
    Przeciez problemy z chodzeniem na jalowym juz byly i powodem miedzy innymi byly zielone zgniłe piny przy komputerze. Obstawialismy tez komputer ale jednak w innym aucie dziala bez zarzutu. Takze problem musi byc na 100% w Twojej wiązce.
    Przepustnice też Ci podmienialem do testow i nie pomoglo.
    Niby w inowroclawiu samo się to u nich naprawilo ( albo cos zrobili ,mozesz ich zapytac) ale niestety jak sie samo cos naprawia to i samo sie tez psuje.
    Ten problem powstal sam bez jezdzenia takze nieszczelnosc ot tak sama sie wtedy nie mogla zrobic a poza tym kasowanie bledu przepustnicy "naprawialo" problem do ponownego wywalenia bledu:/
    Nieszczelnosci vagiem nie usuniesz...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •