Strona 15 z 21 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 303

Wątek: BelfegorTT - Q 225+

  1. #211
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Oj Grzesiu grzesiu. Spoko tylko porownaj zakres prac jaki ja robilem przy tym aucie a jaki zakres robi obecna firma.
    U mnie się wydluzylo bo niektore czesci ktore do mnie przychodzily nie pasowaly i czekalismy na cos innego.
    Ponadto plan byl ze skladamy drugi silnik przerzucamy stroimy i tyle. Wyszlo ze cala komora zrobiona od nowa. Zabezpieczenia malowania , termoizolacje i zabawa z poprawianiem kosmetyki a bylo tego sporo. Ponadto byla konserwacja budy podmianki elementow zawieszenia i sporo detali malowane i a niektore poszly nawet w proszek.
    Obecna firma dostala za zadanie przepiac kilka pinow albo cos dorzucic bo sie chwalili ze super ogarniaja elektronike . Auto dostarczono im dotarte zalane wlasciwym olejem i mieli ogarnac soft.
    Jesli moj zakres prac ktory zostal w miedzyczasie rozbudowany porownujesz z tym gdzie teraz auto stoi już kawałek czasu i nie zrobili kompletnie nic to slabo ze nie widzisz roznicy i wrzucasz wszystko do jednego wora. Planowalem nawet z nimi zaczac wspolprace bo kwestia kabelkologii i softow chcialbym poprawić gdyż sam stroic nie bedę a gregor też ma problemy z czasem ale po tym aucie ktore nie ma opcji nawet abym tam jakies tt podstawił .
    A co do gto ze vr6 jezdza do Krzyska to norma. Moje tez pojedzie tam na strojenie. Taki mamy uklad i jesli chociaz troche sie orientujesz w temacie to w pl nikt mi r32 nie wystroi poza GTO. Nawet nie masz pojecia jak wiele firm ktore sie chwala ze stroja r32 i robia od a do z korzystaja z pomocy Krzyśka. Nie widzę nic w tym zlego i sam tez tak robię. Tutaj argumentem bylo to ze wystroi to firma blisko zamieszkania Belgorfa i jakies korekty nie beda problemem. Na razie jest jak jest a GTO to drugi koniec Polski i pewnie dlatego tak wyszlo...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 18-09-2018 o 09:17

  2. #212
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Oj Grzesiu grzesiu. Spoko tylko porownaj zakres prac jaki ja robilem przy tym aucie a jaki zakres robi obecna firma.
    U mnie się wydluzylo bo niektore czesci ktore do mnie przychodzily nie pasowaly i czekalismy na cos innego.
    Ponadto plan byl ze skladamy drugi silnik przerzucamy stroimy i tyle. Wyszlo ze cala komora zrobiona od nowa. Zabezpieczenia malowania , termoizolacje i zabawa z poprawianiem kosmetyki a bylo tego sporo. Ponadto byla konserwacja budy podmianki elementow zawieszenia i sporo detali malowane i a niektore poszly nawet w proszek.
    Obecna firma dostala za zadanie przepiac kilka pinow albo cos dorzucic bo sie chwalili ze super ogarniaja elektronike . Auto dostarczono im dotarte zalane wlasciwym olejem i mieli ogarnac soft.
    Jesli moj zakres prac ktory zostal w miedzyczasie rozbudowany porownujesz z tym gdzie teraz auto stoi już kawałek czasu i nie zrobili kompletnie nic to slabo ze nie widzisz roznicy i wrzucasz wszystko do jednego wora. Planowalem nawet z nimi zaczac wspolprace bo kwestia kabelkologii i softow chcialbym poprawić gdyż sam stroic nie bedę a gregor też ma problemy z czasem ale po tym aucie ktore nie ma opcji nawet abym tam jakies tt podstawił .
    A co do gto ze vr6 jezdza do Krzyska to norma. Moje tez pojedzie tam na strojenie. Taki mamy uklad i jesli chociaz troche sie orientujesz w temacie to w pl nikt mi r32 nie wystroi poza GTO.
    Nie chciałem, żebyś odebrał moje wpisy jako atak na swoją osobę. Napisałem tylko, że prace przy tym konkretnym TT przedłużają się z winy wykonawców.
    Doskonale rozumiem, że nie wszystko da się przewidzieć przy grubszych modach, nie na wszystko ma się też wpływ. Fakt faktem, że to auto powinno już dawno jeździć.
    Bez urazy Paweł.
    Co do Krzyśka, to wiem doskonale co potrafi i sam nie chcę, by w moich autach softami zajmował się ktokolwiek inny.
    Zresztą nie tylko co programów mam do niego pełne zaufanie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #213
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Nie chciałem, żebyś odebrał moje wpisy jako atak na swoją osobę. Napisałem tylko, że prace przy tym konkretnym TT przedłużają się z winy wykonawców.
    Doskonale rozumiem, że nie wszystko da się przewidzieć przy grubszych modach, nie na wszystko ma się też wpływ. Fakt faktem, że to auto powinno już dawno jeździć.
    Bez urazy Paweł.
    Co do Krzyśka, to wiem doskonale co potrafi i sam nie chcę, by w moich autach softami zajmował się ktokolwiek inny.
    Zresztą nie tylko co programów mam do niego pełne zaufanie.
    No tak troche to zabrzmialo . Niestety bardzo czesto prace sie wydluzaja. Tak samo jak przy obecnej mokej czarnej. Na szybko w przerywniku planowalem zlozyc slupek bo ktos tam mi przygotowuje detale. A tu ciagle cos wychodzi.
    Tez jestem ciekaw kiedy ta tt pojedzie ale jakos po przechwalkach z inowroclawia a po tym co widac mam mieszane uczucia.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 18-09-2018 o 09:55

  4. #214
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    BelfegorTT, Nie ma co panikować i stresować, porozmawiaj z tymi ludźmi na spokojnie i dowiedz się jaki mają plan działania i czy są świadomi poruszonego tutaj tematu wiązki. Być może jest tak jak w przypadku niektórych wersji na rynku USA że wtyczki są inne ale wystarczy zmienić je na odpowiednie i przełożyć kable w prawidłowe pozycje.
    Jak wyczujesz że motają i kręcą to faktycznie bierz auto i dawaj do kogoś innego..
    Trzymam kciuki i obserwuję z ciekawością projekt tak więc pisz jak pojawią się jakieś nowości












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #215
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Masz rację Artur, zadzwonię dziś do nich pogadać.

    Dzwoniłem wczoraj do genowefy, odebrał pracownik, kazał napisać maila, napisałem, czekam na odp. Zapytałem w sumie tylko o termin i cenę, dodatkowo z grubsza opisałem mody.

    Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    W końcu dobre wieści z Inowrocławia!

    TT odpalona, reaguje na gaz, może nawet i jutro wskoczy na rolki

    Wiązka pozostała moja, została przerobiona, komp pozostał mój, został na niego wgrany BAM - tyle wiem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Auto jest w trakcie strojenia. Niestety u mnie nic nie idzie gładko wiec cos musi byc nie tak - stuka na 4 cylindrze :/

    Wstryski podmienione - bez zmian
    Swiece podmienione - bez zmian
    Cweki podmienione - bez zmian

    W poniedziałek zamieniamy miejscami czujniki spalania stukowego (może sie powoli sypie i blednie działa)

    Jak to nic nie da to gdzie dalej szukać ?

    Boost 1,4 kunia 380 i d*pa z dalszego koksowania, stuki wyciszone 7-8%

  6. #216
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mam nadzieję że podmiana czujników wyjaśni problem.
    Moment z jakim jest dokręcony czujnik ma kluczowe znaczenie dla jego poprawnego działania ale domyślam się ludzie ogarniający temat wiedzą o tym doskonale.
    Jeśli podmiana nie wyjaśni sprawy to proponuje sprawdzić stan pinów wtyczki i zobaczyć czy wiązka elektryczna idąca do wtyczki nie ma widocznych uszkodzeń mechanicznych.
    Te wiązki są dokładnie odizolowane i kable mają dodatkowo osłony przeciwko zakłóceniom elektromagnetycznym więc jeśli z wierzchu wyglądają OK to nie sądzę aby w środku był problem.
    W dalszej kolejności proponowałbym też pomiar kompresji, wiem że silnik świeżutki ale trzeba wyeliminować na 100% ewentualność że mechaniczne coś jest nie tak z 4 cylindrem.
    Trzeba by też upewnić się czy naprawdę stuka czy sensor odbiera dodatkowe hałasy silnika. Są ludzie którzy potrafią to zdeterminować ''słuchawkami mechanika''.

    Tak czy inaczej nie poddawaj się i nie zamartwiaj się niepotrzebnie, być może to jakiś drobiazg.
    Trzymam kciuki !






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #217
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Stuki przykrecone na moment i powierzchnia pod nimi oczyszczona.
    Podobno one rzadko się psują a jak spotkalem się z uszkodzonymi to objawy były takie ze korekty robilo na wszystkich i walilo bledami. Tak czy siak warto sprawdzic bo szmery stukowek to wredny temat.
    Miałem przypadek że skrzynia biegów hałasowała i stukówki głupiały;/

  8. #218
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Byl mały błąd w montażu stukowcow, powinien byc przykręcony po lewej stronie





    I juz sie cieszyłem ze problem rozwiązany a tu... stuka jeszcze bardziej :/

    Artur, kompresja równa, po 14, na oko stukowce ok, jeszcze dziś pod koniec dnia je podmienimy z cupry

    Może stopień sprężania jest za wysoki (kompresja jest duża)

    Powoli brak pomysłów, jeszcze sprawdzimy paliwo (ciśnienie) bo same paliwo jest ok bo juz było dolewane na shellu

    Stuki 6 6 12 12
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 08-10-2018 o 12:57

  9. #219
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Z cupry nie podmienisz bo maja inne wtyczki ktore sa przy samych stukowcach. Chyba ze przerobisz na inne wtyczki.
    Co do kompresji to tak jak Ci pisalem na pw ze jest strasznie wysoka;/ nie wiem czy na forum ktos mial taką:/
    Coś czuję , że składanie tak doprężonego motoru było błędem. Ja jeden taki złożyłem 2 lata temu i też był problem z zapłonami. Od tamtego czasu skladam silniki w przedziale 8.5 -9 do 1 które ładnie przyjmują zaplon.
    Tutaj niestety nie ja dobierałem graty. Dostałem wszystkie klocki to je złożyłem do kupy i teroretycznie na tych tłokach powinno być 9.25 ale te 14 atm coś dziwnie dużo...

  10. #220
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem 9.25:1 nie jest za wysokim stopniem sprężania i mógłbyś się nim martwić gdybyś chciał ładować sporo ponad 2 bary.
    1.4 bara to nie jest jeszcze duże doładowanie.
    Faktycznie ciśnienie wyższe niż się normalnie widzi, w takich wypadkach dobrze stosować zasadę że gdy pomiar wychodzi dziwny to trzeba powtórzyć upewniając się że jest robiony zgodnie z zasadami.

    Przy jakim AFR i obrotach masz te korekty zapłonu ?
    Łańcuszek i napinacz nowy czy jakaś używka ?

    Żeby coś konkretnego doradzić to trzeba by mieć komplet logów i przeanalizować co się tam dzieje.
    Pozostaje jeszcze kwestia w jakim stopniu ci ludzie ogarniają strojenie 1.8T ..
    Masz większą pojemność, inne wałki wiec już w tym kontekście nie jest to standardowy motor.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #221
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Tutaj niestety nie ja dobierałem graty. Dostałem wszystkie klocki to je złożyłem do kupy
    Nie no Paweł, tak mi nie pisz Temat tłoków był przez nas omawiany i stwierdziłeś że je zostawiamy (bo ja wprost powiedziałem że jak nie są ok to wrzucamy inne)
    Sam też stwierdziłeś że 9.25 do 1 trochę mało ale styka. Gdyby było za mało zawsze można było odprężyć kanapką

    Bez spiny



    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta

    Przy jakim AFR i obrotach masz te korekty zapłonu ?
    Łańcuszek i napinacz nowy czy jakaś używka ?

    Żeby coś konkretnego doradzić to trzeba by mieć komplet logów i przeanalizować co się tam dzieje.
    Pozostaje jeszcze kwestia w jakim stopniu ci ludzie ogarniają strojenie 1.8T ..
    Masz większą pojemność, inne wałki wiec już w tym kontekście nie jest to standardowy motor.

    AFR ok 12, stuka od 4tyś/obr wzwyż

    Łańcuszek i napinacz nie wiem - Paweł, co tam siadło ?

    Jak oni ogarniają 1.8t - z programu do seryjnego K04 byłem zadowolony, klika 1.8 Big Turbo też zrobili, z tego co wykumałem z gadki mają dobry kontakt z innym tunerem który zrobił full 1.8t. Jednocześnie nie ruszę nic mechanicznie, jak oni stwierdzą że trzeba pruć silnik to auto jeszcze trafi do innego tunera - może Paweł wiesz do kogo byłoby dobrze oddać auto gdyby BRK stwierdziło że jest błąd w sztuce ?

  12. #222
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Nie no Paweł, tak mi nie pisz Temat tłoków był przez nas omawiany i stwierdziłeś że je zostawiamy (bo ja wprost powiedziałem że jak nie są ok to wrzucamy inne)
    Sam też stwierdziłeś że 9.25 do 1 trochę mało ale styka. Gdyby było za mało zawsze można było odprężyć kanapką

    Bez spiny






    AFR ok 12, stuka od 4tyś/obr wzwyż

    Łańcuszek i napinacz nie wiem - Paweł, co tam siadło ?

    Jak oni ogarniają 1.8t - z programu do seryjnego K04 byłem zadowolony, klika 1.8 Big Turbo też zrobili, z tego co wykumałem z gadki mają dobry kontakt z innym tunerem który zrobił full 1.8t. Jednocześnie nie ruszę nic mechanicznie, jak oni stwierdzą że trzeba pruć silnik to auto jeszcze trafi do innego tunera - może Paweł wiesz do kogo byłoby dobrze oddać auto gdyby BRK stwierdziło że jest błąd w sztuce ?
    Tak stwierdzilem że sa fajne bo są ale ja sobie bym dał grubszą uszczelkę i tyle. Tłoki mogą być fajne ale mogą być też za bardzo doprężające jak na zwykłe paliwo. Mowilem Ci też że jeden strooker byl za bardzo doprezony i do dupy przyjmował zaplony. To był jedyny przypadek gdzie z planowanych 430km wyszło około 400. Auto miało idealnie równą kompresję po 12 ale cr dosyc wysoki. Żuczka dawny setup na gt30 miał właśnie niby 9.3 czy podobnie i zaplon przyjmował ale jak to mawiaja silnik silnikowi nie rowny. Tak czy siak ja silników powyzej 9.0 na 400+ nie składam. Stwierdziles ze 9.2 będzie ok więc zozylem caly silnik z tych podzespolów ktore mi dostarczyłeś. Jedyne co sam kupowałem to nowe panewki KS a reszta była mi dostarczona ( łącznie z uszczelką pod głowicę) Swojego blędu nie widzę a jeśli jest to mi go wskaż a się do niego ustosunkuję.
    Co do napinacza i łańcuszka to ustalalismy że dales mi 2 albo 3 i wybieram najlepszy i go wkładam. Tak też uczyniłem a pozostałe części Ci spakowałem do auta.
    Czasem stukanie silnika jest spowodowane przez napinacz i może warto założyć nowy ( rozmawialiśmy o tym i zadecydowałeś że wkładamy z tych co mi dałeś tak samo jak szklanki)jeśli nie macie już ponysłu. Ja miałem taki przypadek, ale niestety założenie nowego nic nie dało ale gregor coś wspominał że może tak być. Problem rozwiązałem bo się okazało że hałasy generowała skrzynia biegów po profesjonalnym przegladzie u mojego znajomego problem calkowicie ustapił i problemy z "zapłonami" ustaly.
    Macie już szerokie pasmo więc zlogujcie na 91 i 93 kanale jak rozrząd to będzie wiadomo co z tym napinaczem.....
    Co do firmy to nie wiem. Jak nic nie wydumacie to czapka w gorę grubsza uszczelka i się przekonasz czy to wina stopnia sprężania.
    Czy ma to robić ktos czy ja to już sam decyzję podejmij
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-10-2018 o 10:04

  13. #223
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Ale tak czy siak ja silników powyzej 9.0 na 400+ nie składam.
    Zacytuję tylko aby nie robić nadmiernej gown0burzy - to wiedziałeś że źle składasz i składałeś ? Stary, ja się nie znam na tuningu dlatego jak pisałem wcześniej, robotę zleciłem specjaliście w 1.8t (czyli Tobie). I nigdy nie padł temat o grubszej uszczelce, gdybyś takie coś mi powiedział że ma być grubsza to w życiu bym z tym nie dyskutował.

    Co do napinacza - wrzuć mi, albo nawet tu, info z messengera (tam wszystko ustalaliśmy) gdzie mi piszesz: są 3 twoje napinacze, ale lepiej byłoby dać nowy - a ja Ci odpisuje: nie wrzuć stary. Ba - znajdź jeden taki przypadek w którym nie zgodziłem się na Twoją propozycję/sugestię że tak trzeba zrobić bo będzie lepiej.


    Mechanicznie dla mnie to Ty jesteś odpowiedzialny za ten silnik i poproszę się wykręcaj się od tego.


    Tak czy siak miejmy nadzieję że powód stukania się uda namierzyć i wyeliminować bez prucia silnika.


    I naprawdę bez spiny chcę podyskutować otwarcie co można zrobić, sprawdzić, a nie przepychać się.

  14. #224
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ok znajdź moj bląd a masz naprawę za free.
    Stopien powiedzialem ze wysoki i tyle. Teoretycznie nie powinien byc przesadzony ale kompresja 14 jest dziwna. Nie wiedzialem ze bedzie do dupy ale to pierwszy taki silnik na takich tlokach. Mi kiedys w stanach tez podawali ze moje walki sa kompatbilne z vvt a jednak ani troche nie byly i je sprzedalem a zrobilem wiecej mocy na jakis teoretycznie gownianych starych używanych za 150zl.
    Co do napinacza to chyba każdy wie że nowy to nowy. Nowy zawsze będzie lepszy od uzywanego i chyba nie trzeba byc specjalista. Chciales ciac koszty bo mowiles ze wyszlo sporo. Wiedziales ze masz uzywany i się na to zgodziles co to ustalalismy wiec chyba z niczym nie zostales oszukany...uzywane rzeczy czasem sie psuja a nawet i nowe często. Wymiana napinacza to chwila. Chcesz to Ci wymienie za free jaki tylko będziesz chcial ale prosze bądźmy doroslymi i nie piszmy o wklejaniu rozmow z mesengera bo to dziecinne jest...
    Jak bedzie jakis blad przy zlozeniu smialo pisz ale nie obarczaj mnie wina za czesci ktore kupiles nawet nie ustalajac ze mną...( jak pytalem o cr przez tel zanim mi prztslales tloki to nawet nie pamietales:/)
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-10-2018 o 10:50

  15. #225
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Koniec spiny bo sie okaże ze stuka jeszcze z zupełnie innego powodu niż tutaj wymienione i bedzie siara ze sie tak spinalismy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Rozmawiałem dziś z Pawłem przez tel i aby doprecyzować, i aby nie być źle zrozumianym

    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    może Paweł wiesz do kogo byłoby dobrze oddać auto gdyby BRK stwierdziło że jest błąd w sztuce ?
    Miałem na myśli: Jeśli BRK stwierdzi że coś z silnikiem jest nie tak, i trzeba go otwierać, to pytanie moje do jakiego innego tunera można dać auto aby potwierdzić tezę BRK. Coś na zasadzie lekarz każe wyciąć nerkę - warto to jednak skonsultować z innym lekarzem przed wycięciem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •