Strona 12 z 21 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 303

Wątek: BelfegorTT - Q 225+

  1. #166
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pięknie to wygląda i super że idzie do przodu bez pomijania takich szczegółów. Więcej takich fotek poproszę








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #167
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Az sie boje fotek wysylac bo zaraz sa publiczne hehehe20180706_213659.jpg
    Przed wyklejeniem i umyciem wygladalo "troche" gorzej ale nie wiem czy autor tematu chce sie chwalic

  3. #168
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Az sie boje fotek wysylac bo zaraz sa publiczne hehehe
    Heh.. Nie ma się czego bać Jak wysyłasz i właściciel fury chce się podzielić z innymi to tylko się cieszyć trzeba.

    Czekam na więcej






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #169
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Przed: Hmm jakby na grodzi w okolicach DP wpadł wściekły wilk i poszarpał izolacje
    Firma która robiła mi DP nie popisała sie...

    Aktualizacja tematu!

    Zdecydowalem sie na kocyk - aby mi turbo nie marzło Paweł podchwycił pomysł i ogarnął takie cos





    No ale jak to Paweł, cos wydumał, cos pomyślał i jeszcze doszło takie cos






    Mega profi

    I na koniec


  5. #170
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wspaniale że silnik już w aucie, można powiedzieć że półmetek osiąhnięty
    Wydech i rury dolotu już zaczęte czy dopiero przymiarki będą ? Jak finalnie zdecydowałeś odnośnie konfiguracji FMIC-a ?
    Podoba mi się patent z metalową osłoną termiczną na muszli





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #171
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Z tego co wiem to dopiero przymiarki będą.

    Jeśli chodzi o FMIC-a to był to temat zawieszony w powietrzu i jakoś o tym nie myślałem - były inne rzeczy na tapecie.

    W sumie teraz to już czas na podjęcie takiej decyzji więc będzie trzeba coś wykminić.

    Popatrzyłem na stare foty jak robiłem fmic-a i wychodzi na to że tablica rejestracyjna z blendą pokrywa się z belką. Więc co z tego że wywalę belkę jak tablica będzie i tak zasłaniać to miejsce.

    Przed chwilą popatrzyłem na atrapy od A8 D4 (ja mam D3)- nie dość że bym miał sporo rzeźby ze zderzakiem to nadal pozostaje tablica która pokrywa się z belką

    Fakt - prawdopodobnie jak wywali się belkę i odsłoni ICka to pomimo tego że przysłania go tablica to i tak będą tam jakieś zawirowania powietrza i coś tam będzie się chłodziło...

    Jak jest belka blisko ICka to przeciągu raczej tam nie ma :/

    No i w sumie to nie wiem czy warto się w to wszystko bawić, we wspawanego ICka w belkę aby jakieś zawirowania powietrza przechodziły przez niego.

    Albo grubo albo wcale - lubię tę teorię i przez chwilę pomyślałem aby wywalić tablicę rejestracyjną z atrapy i przenieść ją pod lampę, tak jak ma np evo, ale 1) będzie trzeba wygiąć tablice i już mogę mieć problemy z policją 2) głupio to będzie wyglądać.

    Mogę też w tym układzie co mam teraz wyciąć otwory w atrapie pod tablicą (w jej świetle) i ją zwalać jak będę miał przejazdy i ją wrzucać na podszybie. I wówczas widzę jakiś sens wspawania w belkę.

    I po całej dywagacji do końca nie wiem co robić. Wielkiego szału po takim modzie się nie będę spodziewał. Fakt - zawsze coś to da.


    Jeśli chodzi o wypadkowość - fakt ICek niczym nie bedzie osłonięty, no ale jak już w coś przywalę (lekko przywalę, bo wiadomo jak mocno to i belka by guzik dała) to w dooopie, będzie trzeba rzygnąć na nowego ICka - to nie są jakieś duże pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 17-07-2018 o 08:03

  7. #172
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak już wspomniałem Ci wcześniej jestem zwolennikiem ''klasycznego'' sposobu montowania FMIC-a.
    Podstawowe zalety jakie widzę to że przy delikatnej stłuczce czy otarciu belka dalej pełni swoją rolę i najwyżej lekko przygniecie intercooler który może ale nie musi się rozszczelnić. W przypadku wspawanego jest znacznie większa szansa że nawet delikatna stłuczka może go rozszczelnić.
    Dodatkowo FMIC nie jest zaprojektowany aby przenosić jakieś obciążenia mechaniczne więc trudno powiedzieć jak z czasem wpłynie to na jego szczelność bo jednak ta belka również usztywnia w naszych autach.
    Dodatkowo zawsze jak przyjdzie Ci ochota na wymianę FMIC-a na inny (kaprys lub coś Ci fajniejszego wpadnie w ręce) to jest to prostsza operacja niż wspawywanie nowego w belkę.

    Jeśli chodzi o optymalizację przepływu to zawsze możesz przerobić belkę tak jak zrobiłem u siebie, jak nie pamiętasz o co chodzi to wrzucę fotki ale było opisywane w moim wątku więc może pamiętasz.

    Jeśli koniecznie chcesz mieć wspawany w belkę to działaj , nie jest to jakaś profanacja czy coś w tym stylu Przetestujesz jak to się sprawuje długoterminowo.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #173
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Taka sobie rurka a jak cieszy oko



    Oczywiście 3"


    Kurde Artur, trochę mi wrzuciłeś go głowy najbardziej boje się o stabilność ICka - już kij z ewentualnym dzwonem, dlatego zdecydowałem się na ICka grubości 100mm

    Przy okazji będzie jeszcze lepsze chłodzenie.

    Nie powiem - Paweł podrzucił ten pomysł aby zamiast 76mm wziąć 100mm

    Zatem ICek będzie 600/300/100 wspawany w belkę
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 20-07-2018 o 06:47

  9. #174
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    ja jestem ciekaw jak straszliwie dużo to wszystko kosztuje bo przy mojej fanaberii z wymianą większości części na nowe gdzie poszło 13k to tutaj chyba cała TeTe-tka by była i to w dobrym bardzo stanie ! ale szacun się należy !

  10. #175
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Wiesz co... byłaby w super stanie i to nawet r32 juz wole nawet nie myśleć ile to juz kasy zjadło a ile jeszcze zje

    No ale czego sie nie robi dla swojego oczka w głowie

  11. #176
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Wiesz co... byłaby w super stanie i to nawet r32 juz wole nawet nie myśleć ile to juz kasy zjadło a ile jeszcze zje

    No ale czego sie nie robi dla swojego oczka w głowie
    My z zuczkiem zaczelismy juz przeliczac na male mieszkania w malych miastach. Takze tutaj na prawde jeszcze dramatu nie ma.
    A co do tego stage to nie jest to tylko silnik, turbo wydech dolot . Generalnie sporo rzeczy ktore sa w kiepskim stanie jest podmieniane lacznie z konserwacja budy.
    Jesli sie nie planuje sprzedawac tt to warto przy okazji zrobic takie mody bo one zaprocentuja przez najblizsze lata bo bez sensu potem cos demontowac skork obecnie mamy wszystko na wierzchu.
    A tymczasem wydech już na aucie20180721_190918.jpg
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 21-07-2018 o 18:15

  12. #177
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Świetnie że widać postęp
    Co do pieniędzy to są tylko środkiem do celu i spełniania mniejszych czy większych marzeń.
    Jak się chce mieć szybkie auto to trzeba płacić, może i nie mało ale z drugiej strony nie tak wiele patrząc na ceny aut które seryjnie wychodzą z podobnymi mocami
    Pewnie że można by za tą kasę kupić nowsze auto z innym silnikiem i jednocześnie zbierać baty od każdego lekko zmodzonego 1.8T/2.0T
    Oczywiście nie dla wszystkich moc jest priorytetem.. Każdy lubi co innego i na tym ''to wszystko'' polega








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #178
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    A co do tego stage to nie jest to tylko silnik, turbo wydech dolot . Generalnie sporo rzeczy ktore sa w kiepskim stanie jest podmieniane lacznie z konserwacja budy.
    Taaa i tak np. Dzwoni Paweł i mówi cos w deseń: Twój stabilizator z tylu jest zżarty, z tych 14mm średnicy po piaskowaniu może zostanie z 10 chcesz staba od R32 który ma 19mm ?

    No i jak tu nie wziąć takiego białego kruka (choć podobno w czarnym proszku jest )

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Heh nawet nie zauważyłem, stab jest juz na fotce z puszką


    Tymczasem pojawiła sie chłodnica oleju z termostatem





    Pomimo tego ze Paweł naprawdę zagęścił ruchy, niestety termin odbioru auta został przesunięty o kolejny tydzień :/

  14. #179

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Jak widać do modzenia prócz grubego portfela trzeba się uzbroić w bardzo dużo cierpliwości.
    Chyba najlepiej jak jest to co najmniej trzeci samochód do ujeżdżania w rodzinie.
    Ważne, że idzie do przodu i pozostaje trzymać kciuki, aby kolejna rzecz nie wypadła termin nie przesuwał się dalej.

  15. #180
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Auto juz prawie zlozone ale jeszcze jest a to dodaj pstryczek z wiatrakami a to stabilizator a to nowe wieszaki zabezpieczenie budy itp. Dzis przyszedl grubas i bedzie sie konczylo orurowanie
    20180727_152539.jpg

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •