Strona 11 z 21 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 303

WÄ…tek: BelfegorTT - Q 225+

  1. #151
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Czas zbierania gratów dał mi trochę wiedzy której kiedys nie było nic


    Z uwagi na fakt iż moje autko ma duża mordkę z przodu Paweł zaproponował mi taki mod:
    (sorki za me marne umiejętności graficzne
    (większy icek tzn 600/300/76 montowany w belkę)
    Mi sie pomysł bardzo spodobał, co myślicie ?



  2. #152
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    SkÄ…d
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    A co jeśli zachce Ci się kiedyś wrócić do ''standardowej mordki'' ?

    A tak na serio.. Osobiście nie jestem wielkim zwolennikiem w naszych autach...
    Wiem że między innymi Wagner Tuning robi w ten sposób FMIC-e do TT RS i wielu ze tak ujmę ''high end'' tunerów stosuje ten patent w innych autach ale u nas w TT 8N akurat ta belka ma co do roboty a rdzeń intercoolera nie jest tak naprawdę zaprojektowany aby przenosić jakieś obciążenia.

    Poza tym nawet jakaś minimalna stłuczka która nie zrobiła by szkód w tym przypadku niemalże gwarantuje rozszczelnienie FMIC-a ...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #153
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    SkÄ…d
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    A co jeśli zachce Ci się kiedyś wrócić do ''standardowej mordki'' ?

    A tak na serio.. Osobiście nie jestem wielkim zwolennikiem w naszych autach...
    Wiem że między innymi Wagner Tuning robi w ten sposób FMIC-e do TT RS i wielu ze tak ujmę ''high end'' tunerów stosuje ten patent w innych autach ale u nas w TT 8N akurat ta belka ma co do roboty a rdzeń intercoolera nie jest tak naprawdę zaprojektowany aby przenosić jakieś obciążenia.

    Poza tym nawet jakaś minimalna stłuczka która nie zrobiła by szkód w tym przypadku niemalże gwarantuje rozszczelnienie FMIC-a ...






    Pozdrawiam
    I tu się zgodze z Arttutem koszta naprawy będą o wiele większe niż przy normalnym zamontowaniu ale kto bogatemu zabroni😉

  4. #154
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Co z fmic... nadal sie nie zdecydowałem, kusi mnie to umiejscowienie, przecież ja nigdy nie bede miał Tetunia stłuczki, a tym bardziej wypadku

    Tym czasem przyszła kolejna paka od michal26 - dzieki



  5. #155
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Koras oleju oryginał R8? Czy z czegoś innego? I jaki koszt jak można wiedzieć? Fmic-a bym montował za belką. Jak wyżej ArTTur napisał przy jakiejś przygodzie rozszczelni Ci się układ i będzie musiał wracać z mniejszą mocą lub na lawecie - wiadomo że nie będziesz miał bum ! Postęp prac "in progres" super !

  6. #156
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    SkÄ…d
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak już masz ten korek oleju to będzie Cię drażnił ten niebieski od zbiorniczka wyrównawczego Musisz kupić drugi do kompletu.
    Tak czy inaczej, nowe graty zawsze cieszÄ…

    Jakieś nowe foty z postępu przy pracach ? Poproś Pawła niech Ci strzeli parę fotek.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #157
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Koras oleju oryginał R8? Czy z czegoś innego? I jaki koszt jak można wiedzieć?
    Koras ori od R8 koszt ok 160zl


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Jak już masz ten korek oleju to będzie Cię drażnił ten niebieski od zbiorniczka wyrównawczego Musisz kupić drugi do kompletu.
    Tak czy inaczej, nowe graty zawsze cieszÄ…

    Jakieś nowe foty z postępu przy pracach ? Poproś Pawła niech Ci strzeli parę fotek.

    Pozdrawiam

    Cena korasa od zbiorniczka cieczy chłodzącej mnie zabiła - prawie 400zl ! W chwili obecnej nie moge sobie pozwalać na takie wydatki - sa ważniejsze mody do zrobienia Dlatego teraz wpadł nowy ori - choć nie ukrywam - kiedys taki koras wpadnie do kompletu

    Cos tam mi Paweł podesłał kilka dni temu - cos tam sie dzieje









  8. #158
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    SkÄ…d
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Piękne zawory wydechowe
    Fajnie że idzie do przodu, trzymam kciuki za kolejny termin i czekam na dalsze foty.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #159
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Zapowiada sie na kolejne przesunięcie terminu :/ 30 czerwca staje sie mało realny :/


    Na osłodę wrzucam mały up

    Wiadomo jakie sa super nasze zegary - postanowiłem je dać do sprawdzenia plus oczywiście wymiana zdychajacego fisa.
    Co sie okazało: połowa silniczków do wymiany i kilka zimnych lutów! Az dziw ze ten licznik działał
    Postanowilem wymienić wszystkie silniki na nowe (te sprawne tez bo nie wiadomo jak długo by jeszcze żyły)
    Fis oczywiście wskoczył nowy.
    Dodatkowo zaproponowano mi wymianę wszystkich diod od podświetlenia licznika bo ori juz marnie świeciły - i to w cenie wcześniej ustalonej - gratis!

    Mega podziękowania dla kolegi Annubis za ogarniecie licznika, mega fajne podejście do roboty, super kontakt i rzetelność!
    Polecam


    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 20-06-2018 o 22:52

  10. #160

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Dziękuje bardzo za miłe słowa ale tak trzeba było, masz naprawdę zadbaną TT więc efekt musi być. Dodatkowo szkiełka umyte wewn i zewn. Przepraszam że ładuje się w Twoim temacie ale skoro dokumentujesz to i zdjęcie przed
    Pozdrawiam i życzę satysfakcji z auTTka.

  11. #161
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    SkÄ…d
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Zapowiada sie na kolejne przesunięcie terminu :/ 30 czerwca staje sie mało realny :/
    No to Pawłowi należy się oficjalna zj€#k@ za to. Dla kogoś kto od dekady jest na forum powinien znaleźć się czas, reszta niech czeka
    Mam nadzieję że Paweł ma odpowiednie poczucie humoru i się nie obrazi

    Licznik pięknie ogarnięty, wygląda i świeci jak nówka sztuka







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #162
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    20180624_132800.jpg
    Arttur sam wiesz ze pewne rzeczy sie przesuwaja bo niestety w dlubaninie czesto wychodzi ze dochodza nowe rzeczy. Co do tej tt to bylo troszke inaczej. Mielismy zlozyc silnik i przygotowac wszystko potem telefon szybka akcja podmianki i gotowe.
    Wyszlo inaczej bo Belgorf zadzwonil ze sprzedal wszystko i trzeba to na szybko wyjac. Tak uczynilem ale okazalo sie ze zostalo wszystko sprzedane poczynajac od dolotu konczac na wydechu.
    Generalnie zaczynamy od zera nie majac nic na szczescie uzyczylem swojego sterownika silnika wgrywajac wlqsny soft bo tak to nawet dzialajacego kompa bysmy nie mieli na docieranie;(
    Lista pozycji do zrobienia przy tej tt jest bardzo dluga.
    Z przykroscia dla mnie ale niestety ta tt wyjedzie przed mojÄ… nie jest mi to milo pisac ale tez nie jestem robotem ze wszystko ogarne na raz...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 25-06-2018 o 08:39

  13. #163
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Ale cieszy mnie ta fotka

    Zgadza się, miało być tak że złożysz silnik i jak będzie gotowy to dostarczam auto. W zimę silnik zaczął być składany, wiosną wystawiłem na sprzedaż swój - sprzedał się w maju.

    Nie spodziewałem się tego że składanie silnika będzie aż tak długo trwało - tym bardziej że zdecydowana większość gratów była, jedyne przesunięcie było na głowicy na którą czekałeś 3 tygodnie.

    Ale już w dooopie z tym, jesteśmy już na finale i ustalamy teraz na bieżąco co i jak.

    Nie mogę się już doczekać finału

  14. #164
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    SkÄ…d
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Spoko Panowie, trzymam zatem kciuki żeby wszystko szło bez przeszkód

    Silnik prezentuje się wyśmienicie !!







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #165
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Paweł napisał mi ze potrzebuje jeszcze miesiąc na dokończenie auta, ustaliliśmy termin odbioru auta na 28 lipca. Na kołach czy lawecie tak czy siak auto bede odbierał Oczywiście wolałbym odebrać auto skończone. Jestem dobrej myśli

    Podoba mi sie Pawła robota - jak juz działa przy moim aucie to robi to naprawdę fajnie

    Skrzynia profi przygotowana do malowania






    Tu juz razem z silnikiem






    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Komora silnika i sanki

    Wszystkie miejsca gdzie były ogniska korozji usunięte, pomalowane środkiem niwelujący rdzę (super pomysł Pawła) na to poszedł podkład epoksydowy i dopiero kolor. Mega profi!







    Podwozie

    Tu działanie bedzie doraźne aby zatrzymać rudego - punktowe oszlifowanie, epoksyd, akryl. W przyszłości podwozie bedzie zrobione od A do Z
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 27-06-2018 o 08:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •