Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021
Pokaż wyniki od 301 do 303 z 303

Wątek: BelfegorTT - Q 225+

  1. #301
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Hehehe, faktycznie zabawna pomyłka

    Jak juz cos pisze to napisze cos więcej o pomyśle Pawła, tak w skrócie - wymiana żeliwa na ar 0.85

    btw żeliwo juz kupione
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 29-09-2020 o 21:49

  2. #302
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    No jak myślicie, dobry kierunek ?

  3. #303
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Auto zrobione, już jakiś czas temu odebrane.

    Trochę napiszę jeszcze o poprzednim secie/sofcie. Generalnie było tak, że auto nie zawsze pakowało zadanego ciśnienia doładowania, na 10x nie udało się zapakować full boostu 2x. Tak było jak odbierałem auto, Krzysiek mi o tym powiedział, byłem z tym ok, przejechałem się z nim, nie wkurzało mnie to. Po miesiącu użytkowania samochodu zauważyłem taką zależność że im mam starsze paliwo w baku tym rzadziej mi ładuje zadane ciśnienie, bywały takie dni że na 10x to 2x było zadane ciśnienie. Stare paliwo mam na myśli takie 2-3 tygodnie. Przypadłość ta była jednym z powodów zmiany muszli turbiny. Drugim powodem była oczywiście chęć zdobycia jeszcze paru koni ale dla paru koni bym nie pakował 2k za muszlę + jeszcze robocizna i korekta softu

    Podczas operacji zmiany muszli okazało się że:
    -kolektor jest popękany
    -uwalił się trochę wirnik turbiny, końcówki łopatek

    Paweł stwierdził, że musiało być zbyt wysokie egt. Skontaktowałem się z mk2 vrt, powiedziałem i pokazałem co się stało, potwierdził że to pewnie przez wysokie egt. Oczywiście dodał też że to niemożliwe że to jest po jego modach, że to co widzi na fotkach to musiało już wcześniej wystąpić. Generalnie mógłbym w to uwierzyć gdyby nie problemy z doładowaniem. Soft musiał być zrobiony już poprostu na siłę, na maxa, bez zapasu, i przy trochę słabszym paliwie była kupa.

    Generalnie wolałbym usłyszeć od mk2 vrt jak oddawałem im auto, że po weryfikacji softu jaki miałem wcześniej, nie ma sensu nic zmieniać i zapłacić 50% tego co zapłaciłem za soft, niż mieć zrobionego softa na siłę.

    Tak więc NIE jestem zadowolony z modów w MK2 vrt.

    Paweł pospawał kolektor (jak puści spaw to się kupi już nowy), podmienił muszlę i ze wsparciem kolegi zrobił korektę softu (ale chyba z tego co pamiętam, to wyj*bali ten cieplakowy i wrzucili wcześniejszy i na nim były zrobione korekty).

    Wynik: 0,2s na 100-200 lepiej i przede wszystkim za każdym razem pakuje zadane doładowanie. Jeden minus, no ale tego się spodziewałem, bost jest o 400rpm później, trzyma za to dłużej niż kiedyś.

    aaaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze jedno! boost u cieplaka był ustawiony na 1,85 bara a teraz jest 1,5 !! Tak więc turbo ma zdecydowanie lżej.


    Z modów u Pawła jestem bardzo zadowolony. Trochę się wcześniej na wkurzałem, na czas realizacji, na stopień sprężania - na stwierdzenie że takie części kupiłem to takie złożył, ALE tez z perspektywy całego projektu mogę śmiało powiedzieć że nie znam lepszego miejsca w PL na modzenie 1,8 20v ! Jeszcze jeden duży plus jaki u mnie złapał Paweł - to że myślał o mnie bo generalnie po sofcie u cieplaka temat modzenie praktycznie zamknąłem ale Paweł myślał nad tym moim ulepem i wykminił pomysł z większą muszlą co się okazało strzałem w 10

    Postaram się wrzucić zaraz jakieś fotki.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    05BC217A-505F-4C8F-A9F3-DFDF31395C1E.png

    EB6774A2-64A8-4A61-8EB1-C7D2C2550629.jpg

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    C3BA2A91-1FCA-4526-A76D-EC7FF60A6163.jpg
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •