Strona 18 z 21 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 256 do 270 z 303

Wątek: BelfegorTT - Q 225+

  1. #256
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Wywal te poliuretany co są i kup strongflex najlepiej żółte. Te po chwili będą trzeszczały. Zapaćkałem je tak bardzo w Micjeda wozie a po chwili znowu trzeszczą. Obecnie sam chyba wywalił je ale już nie pamiętam.

  2. #257
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Auto dostałem na odprezenie i w zasadzie na przerobienie odmy która wyeliminowała problem.
    Niestety chlopaki w inowrocławiu średnio się popisali gdyż grzybek odmy był zamontowany odwrotnie i być może pojawił się pewien problem ktory mam nadzieję już nie wróci
    Niestety pod maska wpadlo sporo trytytek , odizolowanych kabli i ogólnego nieładu ( pomijam chwilowy patent belgorfa na testy odmy) o który tak walczyłem w tym aucie
    Co do samego strojenia to silnik widzi vvt i go używa ale w aucie go nie ma i nie mialo byc:/
    20190309_084441.jpg
    Bardzo dlugo podobno szukali czemu motor stuka a nie wyeliminowali podstawowych rzeczy z powodu ktorych sterownik profilaktycznie robi korekty zaplonu gdyż widzi niesprawność:/
    Bardzo mozliwe ze to jest problem "stukania" ale tak czy siak ja bym go odprężył.
    Auto jedzie na tragicznym zapłonie który skacze od wartosci 2 -10 stopni co jest dramatem( wlacza vvt z inna mapa zaplonu a jak wiemy vvt nie ma) . Aby silnik generował stabilna moc to zaplon powinien być na pewnym poziomie i nie niżej niż jakieś 13-15 stopni. Dla przykladu w a3 mam 18-20 stopni i widać efekty na wykresie i po czasach. 100km więcej i 100nm a moja sprężarka teoretycznie jest gorsza( ale setup a3 jest troszkę inny)
    Nawet głupich obrotów biegu jałowego nie podniesiono na 1000:/
    Niestety super polecana pompa dv65( ja jej nie stosuję) okazuje się slaba Auto coś tam się porusza ale czasy wtrysków sa na poziomie 17ms czyli zawiele tutaj bez dodatkowego wspomagania nie zatańczymy.
    Czasy wedlug rl 100-200 to są 12.1 i 11.7s.
    20190308_171043.jpg
    Jak na te kreski jedzie mniej więcej tak jak powinna ale co do samego strojenia mam bardzo duże wątpliwości.
    Na mój gust do poprawy jest
    -odpreżyć motor o 0.9mm
    -założyć prawidłowo grzybek odmy i dorzucę profilaktycznie zaworek pcv aby zmniejszyc podcisnienie w skrzyni korbowej( być może wykonam pomiary ciśnien w skrzyni na obecnym ukladzie i przerobionej odmie)
    -soft jest do poprawki bo nie może być taka sytuacja jak jest obecnie z tańczącym zapłonem i aktywujacym sie vvt
    -zapewne układ paliwowy niepodoła i zapewne skończy się na zastosowaniu typowego układu jaki stosuje z boschem szeregowo przed listwą

    Po tych modach auto trzeba będzie schamować i zobaczyć co pojedzie 100-200 zapewne w gorszych temperaturowo warunkach...
    Tak czy siak nieżałuję że nie nawiązałem wspołpracy z tą firmą gdyż były takie rozmowy
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 09-03-2019 o 09:13

  3. #258
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Czas 0-100 robi wrażenie Żart oczywiście, trzymam kciuki, fascynują mnie Mk1 o mocach 400+, to dopiero jest zaskoczka w czasie wojenek ulicznych

  4. #259
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Na wstępie chcę podziękować Arturowi za rozmowę i za podpowiedz jak przerobić układ odpowietrzenia by wyeliminować problem kopcenia na wolnych obrotach.

    Gdyby nie jego wskazówka turbo by wyleciało z auta, gdyż po objawach byliśmy z Pawłem przekonani w 100% że te dymienie to wina turbiny.

    Cieszę się że auto pojechało do Pawła - lista niedociągnięć jak widać jest spora. Dobrze jest mieć takiego fachowca od 1.8t

    Co do wskazanych 4 punktów na wszystkie daję oczywiście zielone światło

    Zastanawia mnie jaka może być przyczyna kopcenia (bo wyeliminowany został efekt) a na przyczynę to obstawiam gumki na zaworach. Pierścienie gdyby puszczały to raczej na wyższych obrotach bym miał problem a nie na niskich.

    Uogólniając - walczymy z problemami wieku dziecięcego

  5. #260

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Jak tą odmę przerobilscie? U mnie też dymiło ale turbo poszło do regeneracji. Zastanawiam się czy słusznie. No odma też była zmieniana.
    Części TT 8N 225KM i R32

  6. #261
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Temat Artura https://www.klubtt.pl/showthread.php...l=1#post237836

    post 469 wg. rysunku

    jak coś nie jest jasne to pisz/dzwoń

  7. #262

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    w sumie to mam podobnie tylko bez catch tanka i filtra
    Części TT 8N 225KM i R32

  8. #263
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Prace w toku, głowa zrzucona




    Przygotowana na powrót




    Kanapka juz tez na właściwym miejscu




    I jeszcze wpis olejowy, zmiana nastąpiła przy przebiegu 248tys czyli 3tys od poprzedniej wymiany.




    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A i jeszcze fotka z testu nowego obiegu w odmie. Graty z sklepu ogrodniczego

    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 15-03-2019 o 09:06

  9. #264
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Szału nie ma :/ auto po odprężeniu nadal robi dość spore korekty zapłonu, jest lepiej bo z pojawiających się 9 zeszło na pojawiające się 6
    Na kanale 93 nie mamy żadnych wartości więc podejrzany stał się wałek ssący - czy czasami nie wszedł od vvt
    Wczoraj Paweł miał wypiąć czujnik hala i zobaczyć co powie komp - no bo też jakoś softem mógł zostać wyłączony i trzeba by to też wyeliminować.
    Tak więc na moje to stukało z innego powodu niż słabe odprężenie.
    Paweł już nie ma czasu na moje auto więc z podmianką wałka ssącego na taki 100% pewności że nie jest pod vvt poradzę sobie przy pomocy mojego lokalnego mechanika.
    Jak to nie przyniesie pożądanych efektów... to dalej brakuje pomysłów :/

  10. #265
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Oj panikujesz. Nie od razu Kraków zbudowano. Małymi kroczkami robimy jakies postepy:
    20190322_114931.jpg
    Na takim efr najlepszy czas na swoim rl zrobilem 10.7s
    Czerwona torowa ktora wyplula kiedys 550nm i 450km nie mierzylem gdyz nie mialem rl. Na zmniejszonej mocy do ok 400km i 500nm ( pojemnosc 1.8 a nie 2.0) zrobila 11.2 i 4.4s do setki( oba pomiary z fs a u Ciebie bez) .
    Rozkminialem ile moja tt kiedys ( na takim samym efr) mogla robic jadac prakttcznie rowno z rolki ( z kreski niszczylem ja) z m3 e92 i na necie zdrowe serie jezdza pomiedzy 10-11s .
    W 2012 roku wedlug pozyczonego rl na gownianych zimowkach zrobilem 4.0 ( bez wrzucania 3 biegu) do setki i 11.2 na cwiartke. Byly tez lepsze odczyciowo pomiary ale tamten rl mial zepsuta wtyczke i na 5-6 pomiarow ze 2 sie zapisaly tylko;(
    Takze podsumowujac tragedii nie ma ale mozna jeszcze poszukac tej mocy tyle ze nie bedzie tutaj juz jakis przelomów

  11. #266
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    patrząc na czasy z rl to z progresu 0-100 jestem zadowolony
    jednocześnie w przedziale 100-200 będzie trzeba jeszcze trochę powalczyć

  12. #267
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jak dla mnie to ten czas 0-100 to bardzo przyjemny jest ja o takim nawet nie mam co marzyć. Brawo za wytrwałość

  13. #268
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Moze w 100-200 progres jest nie znaczący ale to "narzedzie" możesz już oddac ukochanej :
    20190322_150848.jpg
    Siłowniki naprawione
    Prawe lusterko też już nie wypadnie przy pomiarze bo zostało naprawione
    Także progres po wizycie w Plońsku jest

  14. #269
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    No w końcu opisałeś u mnie jakieś grube mody a nie o jakiś pierdołach piszesz


    hmmm

    czyli jak moje siłowniki od klapy to było totalne padło 0NM a teraz jak mam sprawne to trochę niuta po tych modach w Płońsku jednak przybyło

    i wiesz co... szykuj dla mnie miejsce po sezonie
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 22-03-2019 o 22:51

  15. #270
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    No w końcu opisałeś u mnie jakieś grube mody a nie o jakiś pierdołach piszesz


    hmmm

    czyli jak moje siłowniki od klapy to było totalne padło 0NM a teraz jak mam sprawne to trochę niuta po tych modach w Płońsku jednak przybyło

    i wiesz co... szykuj dla mnie miejsce po sezonie
    Hmmm... u mnie siłowniki działają w fakcie ale jednak nie wyglądają najlepiej, mówisz że dodają trochę NM ? chyba muszę pomyśleć o tym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •