Pokaż wyniki od 1 do 15 z 303

Wątek: BelfegorTT - Q 225+

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Przejechane 10.000 od odebrania auta.

    Mocy mało Człowiek się przyzwyczaił i chce więcej - czyli standard, choroba się pogłębia
    Potencjał w silniku i osprzęcie jest więc będzie trzeba coś pomodzić.
    Noszę sie z zamiarem podstawienia auta to Cieplaka na wrzucenie wałków od ADRa i ponowne strojenie, jakoś nie jestem pewien poprawności tego softu co mam. Niby wszystko ok, AFR poprawny, korekty zapłonu w normie, chodzi mi bardziej o to że może ktoś inny zapanuje nas stukaniem i zrobi 400KM z dużym +.

    Jak się to uda to kolejnym krokiem może być:

    1) montaż WMI AEMa, proporcje 50/50, celem przekroczenia 450KM ale i też obniżenie egt
    lub
    2) dorzucenie plexa, czujnika flex fuel, celem mocnego przekroczenia 450KM na mixie 75%paliwa i 25%etanolu

    I tu się trochę waham, niby teraz sporo ludzi pakuje opcję 2, ale jakoś sranie z tym tankowaniem trochę mnie zniechęca. W opcji 1 robię mixa pod domem i zalewał zbiornik.
    Auta używam codziennie, na dojazdy do pracy, po bułki do sklepu itp. Nie jest to auto tylko do nocnego zapierdalania więc komfort użytkowania jest ważny.

    Może ktoś mi powiedzieć o plusach i minusach użytkowania opcji 1 lub 2 ?
    Ja wyczytałem na internetach że od wtrysku wody i metanolu potrafią rdzewieć silniki?
    Jakoś te strookery które składam na tłokach z tfsi nie mają problemów z zapłonami..
    20200306_154734.jpg
    Tu masz strooker 2.1 na takim samym efr jak Twój. Fakt ta tt jest trochę lżejsza ale brakuje tam już paliwa i robi korekty na 020. Wlasciciel nie chce tego modyfikowac bo on jezdzi glownie na 1 2 i 3 a paliwa zaczyna brakować na 4 biegu( zdecydowanie nie popieram takiego podejscia) :/. Gdyby podniesc cisnienie na listwie albo dac wieksze wtryski to można atakować 7.xx gdyż korekty na 20 sie wyzerują...

    Soft robiony u magikow czyli moj kolega + ja
    Mierzyles korekty na 033 kanale? Bo z tego co pamietam to sugerowałem ten zabieg gdyż ta dv65 jest troszke slaba:/
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 08-03-2020 o 11:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •