Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
Osobiscie wydaje mi sie ze troche za duzo dywagacji jest a za malo dzialań. Temat oklepany dosyc mocno a tutaj wkolko jest krazenie w temacie.
Jesli budzet pozwala to bierz efr 6758 na dobrym żeliwie i na 400 km bedzie ok. Jesli chcesz wiecej to bierz gtx3071 na kolektorze kinetic. To chyba wszystko w temacie.
Paweł, tu i tam można przeczytać na forum że nie ma już aktywnych dyskusji w ciekawszych tematach a jak z kolei jest dyskusja to też źle bo jest ''trochę za dużo dywagacji a za mało działań'', dawniej konsultowało się z innymi na forum każdą ''pierdółkę'' i raczej wszystkim to wychodziło na dobre. Przemyśl to proszę i weź sobie do serca

Poza tym kolega zdecydował że odpuszcza hybrydę więc jest coś nowego w temacie i choćby do tego warto się odnieść . Jestem pewien że i na konkrety przyjdzie czas, z tego co wiem rośnie kupka z konkretnymi gratami
Wracając do właściwego tematu...


Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
A ktoś da Ci gwarancje ze ten profi kolektor rurowy nie popeka?
Dokładnie mam te same obawy jeśli chodzi o kolektory rurowe.

Z technicznego / wyczynowego punktu widzenia, dobrze zaprojektowany kolektor rurowy to najlepsza opcja. Nie mniej jednak jeśli choć w małym stopniu nie jest wykonany prawidłowo to bardzo szybko gdzieś pojawi się pęknięcie. Niezawodność powinna być priorytetem tak więc tylko z tego powodu osobiście jestem zwolennikiem dedykowanych odlewanych kolektorów do aut użytkowanych na co dzień.

mlody_mk2 - Zgadzam się że koszt zakupu turbiny z Evo niższy jak i ewentualne koszty remontu ale idąc w nowego Garretta czy EFR-a nie trzeba będzie się martwić o awarie turbiny dość długi czas ( od każdej reguły są wyjątki oczywiście ) a przykładowo taki GTX2863 wstanie szybciej i zrobi na tym więcej mocy.
Tak jak napisałeś , każdy ma swoje zdanie na idealny do danej sytuacji setup i każdy setup ma swoje zalety i wady.








Pozdrawiam