Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 1018192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 286 do 300 z 303

Wątek: BelfegorTT - Q 225+

  1. #286
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Uniroyal ranosport 3
    ale u mnie to tez kiblowaty był rozmiar, bo kiedys jeździłem sporo po dziurawych drogach i chciałem aby było więcej mięsa na oponie i wrzuciłem 215/50 r17

    Wiele osob pyta na forum o patent na trzeszcząca tylnią półkę, oto moj przy okazji 1,5kg mniej

    40E40A60-0CD5-4154-A08C-79900935FE9B.jpg

  2. #287
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta

    Wiele osob pyta na forum o patent na trzeszcząca tylnią półkę, oto moj przy okazji 1,5kg mniej
    Czeka mnie to samo, masakrycznie trzeszczy ta półka.. :P

  3. #288
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Wpis serwisowy

    Przebieg 253 000 wymiana oleju i filtra.
    Wymiana elementów przedniego zawieszenia (wszystko poza amorkami).
    Wymiana przednich przegubów zewnętrznych.
    Wyżej wymienione części nie wszystkie były zużyte, wymieniłem profilaktycznie, przy okazji.
    Zrobiona geometria przód i tył.

    Heble pozostaną bez zmian bo nie mieszczą mi się zaciski 6 tłoczkowe z tarczami 340mm w 17" (zabrakło 3mm)
    Wrzucę tylko jakieś dobre tarcze i klocki DS2500

  4. #289
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Przejechane 10.000 od odebrania auta.

    Mocy mało Człowiek się przyzwyczaił i chce więcej - czyli standard, choroba się pogłębia
    Potencjał w silniku i osprzęcie jest więc będzie trzeba coś pomodzić.
    Noszę sie z zamiarem podstawienia auta to Cieplaka na wrzucenie wałków od ADRa i ponowne strojenie, jakoś nie jestem pewien poprawności tego softu co mam. Niby wszystko ok, AFR poprawny, korekty zapłonu w normie, chodzi mi bardziej o to że może ktoś inny zapanuje nas stukaniem i zrobi 400KM z dużym +.

    Jak się to uda to kolejnym krokiem może być:

    1) montaż WMI AEMa, proporcje 50/50, celem przekroczenia 450KM ale i też obniżenie egt
    lub
    2) dorzucenie plexa, czujnika flex fuel, celem mocnego przekroczenia 450KM na mixie 75%paliwa i 25%etanolu

    I tu się trochę waham, niby teraz sporo ludzi pakuje opcję 2, ale jakoś sranie z tym tankowaniem trochę mnie zniechęca. W opcji 1 robię mixa pod domem i zalewał zbiornik.
    Auta używam codziennie, na dojazdy do pracy, po bułki do sklepu itp. Nie jest to auto tylko do nocnego zapierdalania więc komfort użytkowania jest ważny.

    Może ktoś mi powiedzieć o plusach i minusach użytkowania opcji 1 lub 2 ?
    Ja wyczytałem na internetach że od wtrysku wody i metanolu potrafią rdzewieć silniki?

  5. #290
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Jeśli chodzi o o wstawienie auta do Cieplaka to myślę, że jest to dobry pomysł. Trochę się dziwie, że mieszkając tak blisko auta oddajesz do różnych innych magików, a cel ciągle nie osiągnięty.

  6. #291
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Przejechane 10.000 od odebrania auta.

    Mocy mało Człowiek się przyzwyczaił i chce więcej - czyli standard, choroba się pogłębia
    Potencjał w silniku i osprzęcie jest więc będzie trzeba coś pomodzić.
    Noszę sie z zamiarem podstawienia auta to Cieplaka na wrzucenie wałków od ADRa i ponowne strojenie, jakoś nie jestem pewien poprawności tego softu co mam. Niby wszystko ok, AFR poprawny, korekty zapłonu w normie, chodzi mi bardziej o to że może ktoś inny zapanuje nas stukaniem i zrobi 400KM z dużym +.

    Jak się to uda to kolejnym krokiem może być:

    1) montaż WMI AEMa, proporcje 50/50, celem przekroczenia 450KM ale i też obniżenie egt
    lub
    2) dorzucenie plexa, czujnika flex fuel, celem mocnego przekroczenia 450KM na mixie 75%paliwa i 25%etanolu

    I tu się trochę waham, niby teraz sporo ludzi pakuje opcję 2, ale jakoś sranie z tym tankowaniem trochę mnie zniechęca. W opcji 1 robię mixa pod domem i zalewał zbiornik.
    Auta używam codziennie, na dojazdy do pracy, po bułki do sklepu itp. Nie jest to auto tylko do nocnego zapierdalania więc komfort użytkowania jest ważny.

    Może ktoś mi powiedzieć o plusach i minusach użytkowania opcji 1 lub 2 ?
    Ja wyczytałem na internetach że od wtrysku wody i metanolu potrafią rdzewieć silniki?
    Jakoś te strookery które składam na tłokach z tfsi nie mają problemów z zapłonami..
    20200306_154734.jpg
    Tu masz strooker 2.1 na takim samym efr jak Twój. Fakt ta tt jest trochę lżejsza ale brakuje tam już paliwa i robi korekty na 020. Wlasciciel nie chce tego modyfikowac bo on jezdzi glownie na 1 2 i 3 a paliwa zaczyna brakować na 4 biegu( zdecydowanie nie popieram takiego podejscia) :/. Gdyby podniesc cisnienie na listwie albo dac wieksze wtryski to można atakować 7.xx gdyż korekty na 20 sie wyzerują...

    Soft robiony u magikow czyli moj kolega + ja
    Mierzyles korekty na 033 kanale? Bo z tego co pamietam to sugerowałem ten zabieg gdyż ta dv65 jest troszke slaba:/
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 08-03-2020 o 11:03

  7. #292
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Auto pojechało na strojenie do mk2 vrt.
    Doszedł mapsensor który widzi więcej jak seryjny, dorzucono trochę boostu i dało to 410KM
    Aby cisnąć kolejne konie należałoby robić mody mechaniczne które miałby marne przełożenie kasa vs przyrosty (kolektor dolotowy, pompa paliwa, obicie sprzęgła kevlarem i może +20 KM)
    Jak mi sie znudzi obecna moc zanim zagości r32t (no chodzi mi po głowie) to dojdzie nitro z dysza 50KM i może to da dodatkowe 70KM.


    Z modow w mk2 vrt jestem bardzo zadowolony, mega dobry kontakt z Krzyskiem, super spec, wszystko wytłumaczy i podpowie co mozna, czy jest sens ładowania czegoś itp.


    Korekty na 020 na 3 garach po 1,5 na jednym 4, afr poniżej 12, bezpieczny soft.
    100-200 najlepszy czas to 10,4

  8. #293
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Tak jak pisałem wcześniej Krzysiek to specjalista, który działa w branży mega długo. Pamiętam jak pracował jeszcze w SRT Garage. Dobrze, że w końcu ktoś ogarnął to auto !

  9. #294
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Tak jak pisałem wcześniej Krzysiek to specjalista, który działa w branży mega długo. Pamiętam jak pracował jeszcze w SRT Garage. Dobrze, że w końcu ktoś ogarnął to auto !
    Tak w gwoli scislosci to doszlo raptem 20km takze nie mozna powiedziec ze auto bylo nie ogarniete... Ztego co wiem to dalej pozostal problem z zaplonem gora a dolozono sporo niuta srodkiem dlatego czas troszke sie poprawil.
    Czyli sprzeglo dalo rade 570 niuta i zaczyna sie uslizgiwac?
    Tak czy siak fajnie ze na plus.
    Co do strzalow z nitro wolalbym sie pobawic z alkoholem i dorzucil druga pompe bo wtedy bedzie konieczna. Zapewne zaplon sie ruszy bo u mnie dzieki temu dalo sie dorzucic 8 stopni a byc moze da sie jeszcze troche wiecej

  10. #295
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    BelfegorTT co to za osłona termiczna na turbinie, gdzie kupiłeś? Jak się sprawdza?

  11. #296
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Odpowiadając najpierw na pytania

    Tak sprzeglo zaczyna sie ślizgać, żałuje ze nie odbiliśmy kevlarem. Jak zabije skrzynie to przy okazji to zrobie.

    Oslona robiona przez Pawła - bardzo dobra robota i różnica spora.



    Szalu na przyrostach mocy nie ma, ale soft jest o niebo lepszy bo juz nie mam dużych korekt na 020 i niuta jest więcej i dłużej.
    Ja myślałem ze okolice 450KM na tym secie ugram, dlatego tez załamka po pierwszym strojeniu, pózniej na szybko odprezanie, niby lepiej a nadal nie to. Softu nie byłem pewny i postanowiłem dać do ponownego strojenia, ugrane więcej, bezpieczniej, ale nadal nie to Tak jak Paweł gdzieś tam wcześniej pisał, może w tłokach tkwi szczegół. Przyjęło to tylko 14 stopni zapłonu, gdyby łykło 18 juz by było ciekawiej Tak czy siak oficjalnie uznaje projekt 400+ za zakończony cel minimalny osiągnięty, niestety na bonus zabrakło trochę szczęścia

    Z alkoholem nie chce mi sie bawić do jazdy na codzień.
    Dla zabawy może to nitro wejdzie, ale bankowo to nie w tym roku.
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 23-07-2020 o 22:16

  12. #297
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    W sumie nic ciekawego sie nie dzieje, prace mające na celu utrzymanie auta w dobrym stanie.
    Zdjęte zostały nadkola i wszystko oczyszczone



    Wyczyszczony rudy do gołej blachy, niwelator rdzy i podkład epoksydowy



    Baranek położony na całym rancie, do okola nadkoli



    Oczywiście wszystkie koła

    Rozrusznik przestał ładować, wrzucony inny po gruntownej regeneracji



    Przy okazji wskoczyła nowa sprężarka klimy bo stara słabo juz chłodziła



    Tyle z pierdol.

    Paweł podsunął fajny pomysł na poszukanie jeszcze mocy cos sie bedzie jeszcze działo w projekcie
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 29-09-2020 o 13:20

  13. #298
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja bym też musiał w moich autach wymienić rozruszniki, bo też nie ładują.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  14. #299

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Trudno nazwać alternator rozrusznikiem ale....kto wie.

  15. #300
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Widać się da XD

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •