Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: audi TT 8n BAM potrzebuje info o podłączeniu podciśnienia

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    33

    audi TT 8n BAM potrzebuje info o podłączeniu podciśnienia

    Witam
    potrzebuje małej pomocy swapowałem silnik z waszej tt do mojego małego wozidła i nie wiem gdzie podłączyć podciśnienia
    ogólnie tt było anglikiem i pod nr. 1 miałem podłączone serwo (teraz wpiołem go w tipa) co wy macie podłączone pod nr. 1 ???
    Nr 2 jest to podciśnienie na zaworkach jednokierunkowych ( tak mi się wydaje) i idzie z tipa oraz kolektora po czym przechodzą w 1 rurke i chyba szło do tego filtra węglowego, ja go nie mam ( zaginął gdzieś przy rozbiórce) tą rurke mam zaślepić ?

    teraz jeszcze 3 pytania
    komputer jest koło akumulatora ? , bo nie pamiętam gdzie był , chodzi o to że między wiązkami z kompa wychodzi taki mały kabelek , teoretycznie był podłączony pod aku ale czy na pewno ? nieliczna rzecz jakiej nie opisałem brrr , ktoś może sprawdzić u siebie czy ma taki kabelek , czy może tylko w anglikach były
    dziękuje za odpowiedz, szykuje się do odpalenia i zostało mi pare drobiazgów

  2. #2
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    przewod od evapa zaslep , przewód podcisnieniowy który wychodzi z kolektora ssacego podlacz pod serwo hamulcowe.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ten kabelek wyżej na fotce z oczkiem to jest masa która jest u nas na podszybiu. Jak podepniesz pod plusa to uwędzisz kompa :P
    Serwo jedziesz do kolektora dolotowego ( po przeciwnej stronie przepustnicy masz spory króciec i tylko on pasuje do serwa)
    Odnośnie evapu to jak nie masz odpowietrzenia baku to warto to podłączyć jeśli jest taka możliwość albo przerobić odpowiednio.
    W razie czego mam zbiorniczki z węglem aktywnym i mogę to odsprzedać także z zaworem n80

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    33
    Witam
    dzięki wielkie, dlatego pytałem , ten kabelek mnie nurtował
    serwo podpiołem pod tip ale ok to tam go przeniosę , odpowietrzenie baku sobie zrobiłem , jako, ze mam zaadoptowany z innego auta,
    dzięki bardzo za pomoc

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam
    pozwole sobie tutaj zadać kolejne pytanie
    jako ze jutro rano wyjedzam na urlop to dzisiaj strasznie chciałem sobie go odpalić po raz pierwszy odkąd rozebrałem audi ponad rok temu
    no i nie udało się
    przekręcam stacyjke ; imo gaśnie świeci mi się aku , check, abs(zaraz gaśnie) i jeszcze EPC , do tego pompka dodatkowego obiegu od razu się włącza i nawet działą jak wyłączę stacyjke
    a teraz próba odpalenia; zapala i gaśnie po 1 s. (sprawdzałem imo podłączyłem do stacyjki) , czasami strzela w dolot
    dodam tylko ze kosstka od tego filtra węglowego mi wisi bo nie moge go znaleźć , rozumiem , ze przez niego mam check na desce ale czy przez niego nie odpala ??
    pompa przy każdorazowym przekręceniu kluczyka załacza się na 2-3 s
    wie, najprościej sprawdzić vagiem ale niestety nie posiadam takiego urządzenia , za tydzień jak wróce to sciągnę kogoś do garażu, chyba ze cos poradzicie
    a właśnie jak ABS gasnie, to znaczy ze z nim wszystko ok ? , czy może się póxniej jeszcze zapalić ?, bo bez prawidłowego ABS-u ponoć haldex mi się nie załączy
    poprawcie mnie jeśli się myle
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Z czego ten waz podcisnienia?
    Przez Lukasz.Kow w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 13:40
  2. Zaworek podciśnienia
    Przez mlody_mk2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-06-2016, 17:05
  3. Wąż gumowy podciśnienia
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 23:44
  4. przewody podcisnienia
    Przez gibons w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 04:52
  5. Prosze o info. Audi TT 180 / 225
    Przez marcinczaja w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-08-2008, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •