Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 48

Wątek: Chiptuning 3,2

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebrny
    Posty
    65
    Według mojej skromnej opinii a jestem trochę LOCO próbowałem już kilku rzeczy...uturbiałem auto, wrzucałem do auta turbo większe turbiny, wtryski, sprzęgła, itd w aucie które ma być na codzień i nie ma być dużych przeróbek mechanicznych, najlepszym rozwiązaniem jest układ nitro, dla niektórych brzmi to jak pomysł z kosmosu ale ja to już próbowałem i byłem bardzo zadowolony z wyników, auto seryjne S4B6, duża pojemność bo 4,2 V8, butla schowana w bagażniku, do tego podgrzewacz butli dla dobrego ciśnienia w zimniejsze dni, do tego miałem podgląd wskaźnika ciśnienia w kabinie, wszystko kosztowało koło 3-4 tys...Strzelałem sobie w silnik ponad 100KM , efekt był taki jakby była w aucie turbinka, przy 3,2 też pewnie można spokojnie strzelać te 100 a nawet 150KM i nic się tam nie rozleci, na racingforum jest gościu o Ksywce KURPIU i on ma dobre i niedrogie systemy, polecam to rozwiązanie jako dość tanie, bardzo skuteczne i nieinwazyjne dla auta...aha i zawsze można przed sprzedażą taki system wyjąc i wsadzić do następnego auta. P.S jak już pisałem tego posta to sobie przypomniałem że właśnie udało mi się naprawić skrzynię w S6C5 właśnie z 4,2V8 i pewnie wypadałoby do tego taki system znowu zainstalować..także pewnie niedługo wrzucę fotki ))))))))

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez choody Zobacz posta
    Zastanawia mnie chip tuning silnika 3,2 BKK z 235 na 250 KM (w/g tabel można go przerobić nawet na 270KM)
    Ktoś się orientuje czy wzrośnie mi zużycie paliwa, jeśli tak to w jakim stopniu?
    Jak to się przełoży na dynamikę itp
    Żeby nie było, nie jest to TT
    Pozdrawiam

    Moim zdaniem spalanie Ci wzrośnie w przedziale ostrej jazdy vs taka sama jazda seryjnym autem .
    Podczas normalnej eksploatacji szczerzę wątpię aby był zauważalny wzrost spalania .

    Jeśli chodzi o tuning to samym programem nie ruszając niczego innego w aucie nie nastawiałbym się na przyrost 20 koni .
    Oczywiście tak jak koledzy wspomnieli , można zmienić dolot , kolektor wydechowy i do tego program to wtedy efekt byłby odczuwalny ale i oczywiście bardziej kosztowny .
    Dalsze kroki to głowica i wałki czyli znowu niemałe koszty .

    Porównując to do analogi z 10 koniami to sam program bardziej mi pasuje jak dodanie do stada 0,6 - 0,7 konia.

    W sumie sam musisz zadecydować czy warto robić sam program bo to Twoja kasa
    Nie sądzę abyś poczuł różnicę ale dodatkowa moc może przyczynić się do jakiejś wygranej ( o włos choćby ) w pojedynku, oczywiście jeśli praktykujesz takie coś od od czasu do czasu


    Rozsądny strzał z nitro wbrew pozorom nie jest takim złym pomysłem jeśli instalację zrobi się z głową, uzależnia to jednak gorzej jak heroina a i nie jestem pewien czy jest to dobre dla kogoś kto zaczyna z tuningiem i nie ma jeszcze wiedzy na pewne aspekty sprawy.

    Jeśli chodzi o pozostałe opcje tuningu 3,2 VR6 ( turbina, kompresor ) to były wielokrotnie omawiane na forum i nie sądzę aby trzeba było robić to ponownie w tym wątku zwłaszcza że nie to miał na myśli autor tematu










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    13
    Piszecie o małym przyroście tuningu 3.2 FSi N/A tymczasem Bartpol z Kingsoftem maja powtarzalne projekty w zakresie nowego kolektora wydechowego, wydechu bez catow, ze sportowym filtrem w oryginalne pudełko i program razem na 290 KM i 388 Nm powtarzalne 285 KM 380 Nm, całość wyjdzie koło 8 tyś chyba. Tak wystrojone TT z łatwością powinno TTS objeżdżać....

  4. #19
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Za 2000 brutto można zrobić Soft na 268 km bez grzebania w mechanice.
    Generalnie w 3.2 nie poszalejesz bez uturbienia, wydasz hajs a wzrosty będą małe. Piszesz o 8 tysiącach, czyli za około 6 tysięcy masz +/- 17-22 KM...moim zdaniem nie warto.

  5. #20
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Zgadzam sie z hubi_pl. W VR6 tuning jest drogi, ale jak sie idzie na grubo, to efekty sa naprawde rewelacyjne. Wszystkie "polsrodki" w tym silniku nie sa zbyt korzystne w porownaniu z jednostkami doladowanymi (naklad finansowy, a przyrost mocy).

    Mozna robic program, wydech, dolot, co kto chce, ale zeby 3.2 moglo pokazac co potrafi, to nalezy jeszcze dodac najlepiej turbo albo przynajmniej kompresor. Najlepiej temat chiptuningu w R32 podsumowal Arttur.

    Roznica miedzy ciezszym 3.2, a TTS bedzie wynosila 15KM i 30Nm na korzysc 3.2, ale przy korzystniejszym przebiegu kresek w TTS (jednak fabryczne turbo daje wiecej Nm przy niskich obrotach i do 5 tys. ma trzymac prawie plaski moment). Na pewno te auta moglyby sie poscigac, ale zadne nie wygra z drugim z latwoscia. Choc z checia obejrzalbym taki pojedynek. I wykresy zrobionych 3.2 z MAHA.
    ----
    Pozdrawiam.

  6. #21

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    13
    Mamy same Turbo teraz chcemy N/A, ile się da to się da. A co do różnicy 3.2 i seryjnego TTS'a to moment w 3.2 miażdży Turbo wystarczy spojżeć na wykresy, płaski i dostępny 1000 obrotów wcześniej, jak coś to mogę później nałożyć wykresy i wrzucić tu.

  7. #22
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Nie chcialem zrobic OT, tylko zauwazyc, ze chiptuning auta NA i doladowanego to kompletnie inne sprawy. Sa to auta inne od siebie, ale kazde z nich ma swoje wady i zalety. 3.2 to swietny silnik, o ktorym moglbym wiele napisac, jednak jezeli kogos interesuje sam program, to mozna trafic lepiej z silnikiem. Jezeli ktos chce czerpac garsciami z tego, co daje fajne NA bardzo plynnie rozwijajace moc, jakim jest bez watpienia VR6 i ewentualnie zrobic program dla minimalnej poprawy osiagow z pelna tego swiadomoscia (zeby gdzies tam wygrac o wlos z innym samochodem o podobnej mocy), to jest to swietny wybor. Wiec...tak, chiptuning 3.2 ma dla mnie sens, jednak nalezy miec swiadomosc co mozemy tym ugrac.

    Dodatkowo mozna sie pobawic w skracanie czasow zmiany biegow w DSG (jezeli nie jest to manual). To tez jeszcze troche moze wspomoc osiagi po samym programie, choc rowniez nieznacznie, bo skrzynia sama w sobie jest bardzo szybka. Jednak wspominam o tym, bo to tez jest w sumie "wgrywaniem softa".
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 04-05-2015 o 23:17
    ----
    Pozdrawiam.

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ramzi Zobacz posta
    Piszecie o małym przyroście tuningu 3.2 FSi N/A tymczasem Bartpol z Kingsoftem maja powtarzalne projekty w zakresie nowego kolektora wydechowego, wydechu bez catow, ze sportowym filtrem w oryginalne pudełko i program razem na 290 KM i 388 Nm powtarzalne 285 KM 380 Nm, całość wyjdzie koło 8 tyś chyba. Tak wystrojone TT z łatwością powinno TTS objeżdżać....
    HPA też ma kity na 290hp, jak dla mnie kasa w błoto, TTs po dobrym sofcie będzie szybszy.
    Gdy bym miał się bawić w softy, nigdy nie kupił bym 3.2, a o to chodzi w tym temacie, bo prawdziwy tuning tego silnika to inna para kaloszy.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 05-05-2015 o 11:23
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    13
    Nazwa:  3-2vs2-0.jpg
Wyświetleń: 963
Rozmiar:  121.9 KB
    Obiecałem że wrzucę wykresy, trochę to kombinacji kosztowało nie są idealnie czytelne, ale wyraźnie widać jak się ma 3.2 po tuningu N/A do TTS w wersji zwykłej i z chipem, zwykła TTS raczej nie ma szans, a ta po tuningu będzie szybsza ale dopiero powyżej 3400 rpm, jednak w standardowym użytkowaniu może elastycznością w niskich partiach obrotów wyrównywać straty. Wracając do meritum wątku według mojego doświadczenia jeszcze z czasów Astry GSI z różnymi silnikami, mam wrażenie że kolektor 6-2-1 i wywalenie katów plus program dla silnika i skrzyni da bardzo zbliżone efekty, wraz z delikatnymi dodatkami finansowo się zamknie w 3200 zł ( program 1500, kolektor poniżej 1000, robocizna przy katach plus wkładka do filtra i lżejsze koło pasowe). Testy w moim przypadku wykonam dla potwierdzenia wyników bo układ wydechowy i tak prawdopodobnie docelowo będzie musiał być nowy, bo mam od 2.0 TFSI i do 3.2 raczej się nie na da, a od A3 może być zbyt duża modyfikacja. Ale dla kogoś kto ma 3,2 FSI kwota jest wręcz bardzo niska i warta tych środków.

  10. #25
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Wiesz..., gdyby ludzie wykresami (do tego nieczytelnymi) i zalozeniami sie scigali, to (kazdy moze dopisac sobie, co uwaza) :P. A tak serio, to 3.2 jest przyjemnym silnikiem, ale nie jest to "demon predkosci". Chip w wolnossaku za wiele nie da. W skrocie: moc bierze sie z wybuchu w cylindrach, im wiecej paliwa i powietrza (z odpowiednim AFR), tym wiekszy wybuch. Paliwo jest wtryskiwane pod cisnieniem, powietrze w turbo jest wtlaczane, a w NA zasysane. Wiec tu chip to glownie mapa "paliwowa"+zaplony. Cudow to nie zdziala, o czym juz wielu wczesniej sie przekonalo i wielu jeszcze sie przekona. A jak chce sie prawdziwych efektow, to inny temat - tak jak pisal ZUCZEK.
    ----
    Pozdrawiam.

  11. #26
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Większy 'wybuch' to też większy kąt zapłonu, lepszy dolot - poprawa napełniania cylindrów powietrzem itp.
    Ale tak jak mówisz , przyrostu takiego jak w Turbo to tutaj nie bedzie softem.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  12. #27

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    13
    Wysoczan cudów nikt nie oczekuje, jak dla mnie 285KM/380Nm plus płaski wykres wystarczy, myślę źe różnice się odczuje, zobaczymy jak zrobię, wykresy będą wtedy eleganckie.
    Gregor zapomniałeś o tzw. baranach, aczkolwiek zgadzam się że takich przyrostów jak w turbo się nie uzyska.

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kolego, jaki kod silnika masz??
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 07-05-2015 o 20:01
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    ramzi, jak zrobisz, to chyba bedziesz pierwszy na forum, wiec fajnie, ze przetrzesz nowy szlak - trzymam kciuki i powodzenia. Mam nadzieje, ze jakis on board tez bedzie.
    ----
    Pozdrawiam.

  15. #30

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    13
    ZUCZEK mnie się pytasz ?

Podobne wątki

  1. Chiptuning Warszawa
    Przez Jarekjktt w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2018, 22:56
  2. Chiptuning Świętokrzyskie [LPG]
    Przez gozdziu w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2016, 14:53
  3. Chiptuning 180 km auq
    Przez lago w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:16
  4. chiptuning
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:54
  5. CHIPTUNING 900z?
    Przez w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2003, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •