Cytat Zamieszczone przez choody Zobacz posta
Zastanawia mnie chip tuning silnika 3,2 BKK z 235 na 250 KM (w/g tabel można go przerobić nawet na 270KM)
Ktoś się orientuje czy wzrośnie mi zużycie paliwa, jeśli tak to w jakim stopniu?
Jak to się przełoży na dynamikę itp
Żeby nie było, nie jest to TT
Pozdrawiam

Moim zdaniem spalanie Ci wzrośnie w przedziale ostrej jazdy vs taka sama jazda seryjnym autem .
Podczas normalnej eksploatacji szczerzę wątpię aby był zauważalny wzrost spalania .

Jeśli chodzi o tuning to samym programem nie ruszając niczego innego w aucie nie nastawiałbym się na przyrost 20 koni .
Oczywiście tak jak koledzy wspomnieli , można zmienić dolot , kolektor wydechowy i do tego program to wtedy efekt byłby odczuwalny ale i oczywiście bardziej kosztowny .
Dalsze kroki to głowica i wałki czyli znowu niemałe koszty .

Porównując to do analogi z 10 koniami to sam program bardziej mi pasuje jak dodanie do stada 0,6 - 0,7 konia.

W sumie sam musisz zadecydować czy warto robić sam program bo to Twoja kasa
Nie sądzę abyś poczuł różnicę ale dodatkowa moc może przyczynić się do jakiejś wygranej ( o włos choćby ) w pojedynku, oczywiście jeśli praktykujesz takie coś od od czasu do czasu


Rozsądny strzał z nitro wbrew pozorom nie jest takim złym pomysłem jeśli instalację zrobi się z głową, uzależnia to jednak gorzej jak heroina a i nie jestem pewien czy jest to dobre dla kogoś kto zaczyna z tuningiem i nie ma jeszcze wiedzy na pewne aspekty sprawy.

Jeśli chodzi o pozostałe opcje tuningu 3,2 VR6 ( turbina, kompresor ) to były wielokrotnie omawiane na forum i nie sądzę aby trzeba było robić to ponownie w tym wątku zwłaszcza że nie to miał na myśli autor tematu










Pozdrawiam