Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 48

Wątek: Chiptuning 3,2

  1. #1
    Awatar choody
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    202

    Chiptuning 3,2

    Zastanawia mnie chip tuning silnika 3,2 BKK z 235 na 250 KM (w/g tabel można go przerobić nawet na 270KM)
    Ktoś się orientuje czy wzrośnie mi zużycie paliwa, jeśli tak to w jakim stopniu?
    Jak to się przełoży na dynamikę itp
    Żeby nie było, nie jest to TT
    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    VW Transporter?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar choody
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    202
    Ano jest to transporter

  4. #4
    Awatar Hudy
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    ---
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    24
    Zalozmy, ze masz zaprzeg 10 koni i postanawiasz doczepic jeszcze 3. Wiec oprocz tych 10 koni bedziesz musial jeszcze poic te 3 dodatkowe i tak samo jednak z wieksza ilosci koni w zaprzegu jazda bedzie troszeczke szybsza, chociaz tu bardziej zalezy jak szybko beda krecily kopytami

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie do końca jest tak jak napisałeś Hudy - gdybys te konie zaprzęgowe porónał do dokładanych cylindrów, to się zgodzę. Natomiast w przypadku zmiany softu, gdzie uzyskasz lepszą moc, pamiętaj że zmieniasz nie tylko ilosc KM ale takze moment, a tym samym kreske cala - takze zwiększenie mocy nie koniecznie bedzie podyktowane zwiększeniem zuzycia paliwa, ti moze byc wrecz przeciwnie. Ponadto pamietaj ze wieksza moc to latwiejsze rozpedzenie auta, mniej wysilku dla motoru.

  6. #6
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    i w wolno ssących też tak jest? Bo w Turbo rozumiem, moc bierze się z wysokiej kompresji oraz paliwa. W 3.2 moc bierze się z paliwa i swobodnie zasysanego powietrza. Ktoś w ogóle zmieniał soft w 3.2? Bo na razie to chyba tylko teoretyzujemy

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebrny
    Posty
    65
    Przecież można spokojnie tuningować silniki wolnossące...wydech, chip, dolot, zmiana odcinki itd itd itd, wszystko zależy od nakładów, przypominam honde type r gdzie z 200KM można zrobić i 250KM właśnie w ten sposób, tyle że w audi nie ma to trochę sensu bo nakłady są porównywalne z uturbieniem tego silnika co daje rewelacyjne efekty i przyrosty po +200KM i +300KM a nie po 30-50..dlatego przy 3,2 nikt się w to nie bawi...

  8. #8
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    choody kolego, Ty chcesz chyba tylko chip robić, czy coś więcej, jak pisze kolega print?

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Nie do końca jest tak jak napisałeś Hudy - gdybys te konie zaprzęgowe porónał do dokładanych cylindrów, to się zgodzę. Natomiast w przypadku zmiany softu, gdzie uzyskasz lepszą moc, pamiętaj że zmieniasz nie tylko ilosc KM ale takze moment, a tym samym kreske cala - takze zwiększenie mocy nie koniecznie bedzie podyktowane zwiększeniem zuzycia paliwa, ti moze byc wrecz przeciwnie. Ponadto pamietaj ze wieksza moc to latwiejsze rozpedzenie auta, mniej wysilku dla motoru.
    Tak, ale w silnikach turbo gdzie moc bierze się z doładowania, w silnikach NA cudów nie ma, większa moc z tuningu ,większe spalanie, no chyba że przeróbki miały by dotyczyć zmiany konstrukcji silnika i układu paliwa, np bezpośredni wtrysk, stopień sprężania itp.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez prnit Zobacz posta
    Przecież można spokojnie tuningować silniki wolnossące...wydech, chip, dolot, zmiana odcinki itd itd itd, wszystko zależy od nakładów, przypominam honde type r gdzie z 200KM można zrobić i 250KM właśnie w ten sposób, tyle że w audi nie ma to trochę sensu bo nakłady są porównywalne z uturbieniem tego silnika co daje rewelacyjne efekty i przyrosty po +200KM i +300KM a nie po 30-50..dlatego przy 3,2 nikt się w to nie bawi...
    Z czym porównywalne? nakłady z podniesieniem mocy o 50koni w Hondzie?, jestem właśnie na etapie, a nakłady to kupno drugiego auta
    Z tym że szkoda kasy na grzebanie przy tym motorze to się zgodzę, albo idziemy grubo, albo utrzymujemy w topowym stanie a kase wkładamy w paliwo, ciesząc się gangiem 6cyl.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No jak tuning ma sie brac tylko z dolozenia wiekszej ilosci paliwa to tak, ale czy to jest dobra droga? moze...pytam bo nie mam pojecia jakie sa ronize,ale czy BKK nie rozni sie tylko komputerem z BUB?

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez choody Zobacz posta
    Zastanawia mnie chip tuning silnika 3,2 BKK z 235 na 250 KM (w/g tabel można go przerobić nawet na 270KM)
    Ktoś się orientuje czy wzrośnie mi zużycie paliwa, jeśli tak to w jakim stopniu?
    Jak to się przełoży na dynamikę itp
    Żeby nie było, nie jest to TT
    Pozdrawiam
    Koszt nie adekwatny do efektu, szkoda zachodu, no i jakoś nie pasuje mi tu pytanie o wzrost spalania, bo to pikuś przy wydatkach na podnoszenie mocy w tym silniku.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    No jak tuning ma sie brac tylko z dolozenia wiekszej ilosci paliwa to tak, ale czy to jest dobra droga? moze...pytam bo nie mam pojecia jakie sa ronize,ale czy BKK nie rozni sie tylko komputerem z BUB?
    Te silnik na hamowiach pokazują ok 250hp, vr6 po poprawieniu dolotu wydechu i zestrojeniu tego odpowiednio może wycisnąć 270hp i ze 20nm więcej, w zasadzie mało odczuwalne, poważniejsza ingerencja w głowicę i kolektor dolotowy bez doładowania to ok 290-300hp.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    99
    Kolor
    srebrny
    Posty
    65
    Zuczek wyobrażam sobie że nakłady na uturbianie VR6 są bardzo wysokie ale z tego co widzę to też to robisz "po grubości" bo można przecież zamiast turbiny za 8tys wsadzić taką za 2 itd. np. ze strony www.k64.pl itd itd itd, oczywiscie jak ma być auto na lata i bezawaryjnie latać to lepiej zapłacić raz a porządnie, co do tuningowania wolnossącego silnika to też można bardzo mocno pojechać z kosztami ale tak jak napisałem jest to według mnie zupełnie bezsensu bo kosztuje to kupe $$ a uzyskuje się małe przyrosty, chyba że np. auto robi się na tor wtedy ma to sens bo taki wolnossący silnik o wiele lepiej nadaje się do długotrwałego mocnego obciążania niż silnik doładowany.

  13. #13
    Awatar choody
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    202
    Chodziło mi o to , żeby tanim kosztem uzyskać trochę mocy. Nie chcę natomiast wzrostu spalania ponieważ autem tym jeżdżę w pracy i są to moje koszty, których nie chcę powiększać. A czy samym wydechem coś uzyskam?

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Uzyskasz fajny dźwięk
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    W sumie temat wałkowany milion razy. W silniku wolnossącym bez uturbienia mocy za bardzo nie uzyskasz a jak szukasz oszczędności to przerób na gaz a nie tuninguj.
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Chiptuning Warszawa
    Przez Jarekjktt w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2018, 22:56
  2. Chiptuning Świętokrzyskie [LPG]
    Przez gozdziu w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2016, 14:53
  3. Chiptuning 180 km auq
    Przez lago w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:16
  4. chiptuning
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:54
  5. CHIPTUNING 900z?
    Przez w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2003, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •