Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: Mała porada dla uroczej kobietki

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2005
    Kolor
    czerwony
    Posty
    8

    Mała porada dla uroczej kobietki

    Witam.
    Od niedawna jestem posiadaczką Audi TT 3.2 2005 i denerwuje mnie kilka małych problemów:

    1. zawsze jak wsiadam i przekręcam kluczyk radio "Audi Concert" jest bardzo cicho , chyba na 1 a najczęściej zostawiam je na 6-8 , czy można to jakoś zaprogramować.
    2. czy można ustawić by światła włączały się automatycznie po zapaleniu silnika - jestem zapominalska
    3. potrzebuje takie okrągłe sreberko wokół przycisku grzania siedzenia , byłam w serwisie i jest dostępne z całym pulpitem- może ktoś pomoże/poratuje
    4. navigacja mi nie działa , zgłasza jak wkładam płytę "reading error" , wymieniłam laser, w czytniku były otwarte kondensatory od góry więc i one zostały wymienione , nie wiem czy to wina źle nagranej płyty czy czytnik navi jest uszkodzony - może jakieś pomysły od bardziej doświadczonych
    5. przydał by się też jakiś pewny VCDS bym mogła co jakiś czas sprawdzić co się dzieje z moim autkiem - macie jakieś pewne źródło razem z kabelkiem.
    6. przydała by się instrukcja w pdf. niestety są tylko do 1.8 a do 3.2 nie mogę znaleźć , może ktoś posiada jakiś link

    Pozdrawiam i liczę na pomoc
    Ostatnio edytowane przez Magdalena ; 18-01-2015 o 21:21

  2. #2
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Czołem!

    Punkt 1 - to pewnie konfiguracja w radiu. Jak przytrzymasz dłużej guzik menu, to pokaże się więcej opcji, jest tam właśnie ustawienie, jak głośno ma się włączyć radio.
    Punkt 2 - zakładam, że Masz TT 8N - czyli nie da się ustawić automatu.
    Punkt 3 - pełno tego na allegro i grosze to kosztuje
    Punkt 4 - a samą płytę masz OK? Ja chwilę do siebie szukałem. Inna sprawa, że stara nawigacja z 8N nie nadaje się do jazdy. Za mały wyświetlacz, nie ma dokładnego obrazu trasy, ostatnie mapy są z 2004 roku - ponad 10 lat, można się nieźle zdziwić. Swoją odpaliłem tylko po to aby odpalić, na co dzień jeżdżę na google maps
    Punkt 5 - z kabelkiem to nie bardzo, ale napisz na PW, to może coś pomogę z samym programem

    Pozdro!

  3. #3
    Awatar radektg
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    granat
    Posty
    80
    Tą nawigacje odpuść sobie, lepiej uchwyt na tel kupić wszystkie te nawigacje z tego okresu to kompletna porażka i potwierdzam to co Kozi napisał: nie nadaje się do jazdy

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2005
    Kolor
    czerwony
    Posty
    8
    Co do pkt 3 to szukałam na Allegro - niestety nie mogłam znaleźć, więc dziwi mnie to że jest tego pełno jak ja nie znalazłam ani jednego

  5. #5
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Odnośnie punktu nr 2- na Allegro są dostępne sterowniki tego typu:

    http://allegro.pl/modul-automat-ster...927007864.html

    Mam coś takiego w aucie służbowym i działa elegancko, także polecam, tym bardziej że to groszowa sprawa Średnio ogarnięty elektryk samochodowy powinien Ci to podłączyć za nie więcej niż 50zł i problem z głowy.

  6. #6
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2005
    Kolor
    czerwony
    Posty
    8
    Bardzo dziękuję za pomoc, radio już sobie ustawiłam i jest tak jak powinno być, sreberko zamówiłam ze wskazanego linku za którego jestem bardzo wdzięczna, szukając w necie wyczytałam że przez VCDS można ustawić automatyczne zapalanie świateł dziennych (jest kilka konfiguracji , ja wybrałam halogeny jako dzienne).
    Został mi tylko problem z :
    4. byłabym wdzięczna gdyby ktoś (może z Trójmiasta) miała na 100% działającą płytę z nawigacją - wtedy mogłabym wykluczyć uszkodzenie czytnika bo obecnie nie wiem czy to wina czytnika czy płyty.
    6.pozostała też jeszcze instrukcja mojej wersji silnikowej najlepiej w języku polskim, pdf
    Ostatnio edytowane przez Magdalena ; 19-01-2015 o 12:40

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W mk1 moduł komf. nie obsługuje świateł, więc jakim cudem wybrałaś taką opcję????
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    W mk1 moduł komf. nie obsługuje świateł, więc jakim cudem wybrałaś taką opcję????
    a nie było przypadkiem od 2004 czy 2005 roku takiej opcji?

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2005
    Kolor
    czerwony
    Posty
    8
    Wyczytałam w możliwościach programowania VCDS że takie ustawienie jest możliwe, jak będę miała VCDSa sprawdzę czy jest to możliwe w moim samochodzie

  11. #11
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez Kozi Zobacz posta
    Czołem!

    Punkt 1 - to pewnie konfiguracja w radiu. Jak przytrzymasz dłużej guzik menu, to pokaże się więcej opcji, jest tam właśnie ustawienie, jak głośno ma się włączyć radio.
    Punkt 2 - zakładam, że Masz TT 8N - czyli nie da się ustawić automatu.
    Punkt 3 - pełno tego na allegro i grosze to kosztuje
    Punkt 4 - a samą płytę masz OK? Ja chwilę do siebie szukałem. Inna sprawa, że stara nawigacja z 8N nie nadaje się do jazdy. Za mały wyświetlacz, nie ma dokładnego obrazu trasy, ostatnie mapy są z 2004 roku - ponad 10 lat, można się nieźle zdziwić. Swoją odpaliłem tylko po to aby odpalić, na co dzień jeżdżę na google maps
    Punkt 5 - z kabelkiem to nie bardzo, ale napisz na PW, to może coś pomogę z samym programem

    Pozdro!
    Co do nawigacji w TT mk1 to najnowsze mapy są z 2014 roku a nie 2004 jak podleś i są lepsze niż google, która ma problemy i pokazuje głupoty. Jest polski lektor i bardzo ładnie prowadzi mogę nawet powiedzieć, że prawie tak dobrze jak nawigacja noki przy której google to padaka poszukaj w necie a znajdziesz wystarczy w google wpisać mapy DX 2014 polska-czechy pozdro

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587

    Mała porada dla uroczej kobietki

    Cytat Zamieszczone przez Cuma9 Zobacz posta
    Co do nawigacji w TT mk1 to najnowsze mapy są z 2014 roku a nie 2004 jak podleś i są lepsze niż google, która ma problemy i pokazuje głupoty. Jest polski lektor i bardzo ładnie prowadzi mogę nawet powiedzieć, że prawie tak dobrze jak nawigacja noki przy której google to padaka poszukaj w necie a znajdziesz wystarczy w google wpisać mapy DX 2014 polska-czechy pozdro
    zjezdzilem pol europy na google map i nigdy nie pokazalo glupot wiec nie wiem z jakimi mapami jezdziles


    ......

    co do instrukcji niestety mam tylko po angielsku ale jest bardzo duzo informacji lacznie ze zdjeciami napraw i wymian ..... jak nie znajdziesz po polsku moge poslac Tobie plytke .... pozdro

    19\G/48
    Ostatnio edytowane przez rademenes ; 19-01-2015 o 17:45

  13. #13
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Cytat Zamieszczone przez Magdalena Zobacz posta
    Wyczytałam w możliwościach programowania VCDS że takie ustawienie jest możliwe, jak będę miała VCDSa sprawdzę czy jest to możliwe w moim samochodzie
    Magdalena, a gdzie wyczytalas? Mam tt 3.2 z 2004 i mam vcds, jutro bym spróbował ogarnąć.

    Wysłane z mojego HTC One S

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2005
    Kolor
    czerwony
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez Kozi Zobacz posta
    Magdalena, a gdzie wyczytalas? Mam tt 3.2 z 2004 i mam vcds, jutro bym spróbował ogarnąć.

    Wysłane z mojego HTC One S
    Kozi , oto link pod którym znalazłam VCDS adaptacje kodowania itp. (pdf)

    http://matusek.pl/wrzuta/touran/vcds...CJE%20VCDS.pdf

  15. #15
    Awatar choody
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    202
    to zadziała w touranie ale nie w TT 8N, gdzie światłami steruje tylko włącznik

Podobne wątki

  1. porada...
    Przez jotpe w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 19:15
  2. co ja mam z tymi felgami zrobić? mała porada
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 07:31
  3. PORADA DNIA... :(
    Przez Maciek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-09-2002, 11:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •