Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z licznikem

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51

    Problem z licznikem

    Witam, mam mały problem z licznikiem. Komputer pokazuje mi ciągle średnie spalanie powyżej 51 litrów na 100km. U mechanika po podpięciu autka do komputera okazało się, że zepsuta jest sonda lambda. Po jej wymianie jednak nic się nie zmieniło, może z wyjątkiem drobnego spadku spalania (wskazania na wyświetlaczu się nie zmieniły). Po jakimś czasie zwariował wskaźnik poziomu paliwa, nagle wskoczył z połowy na maxymalny poziom i tak się trzyma. (mimo, że w baku było około 20-25 litrów benzyny). Mechanik stwierdził po podpięciu do komputera, że wskazanie spalania jest prawidłowe, tylko wyświetlacz pokazuje błędną wartość i stwierdził, że to wina jakiegoś modułu elektrycznego w desce rozdzielczej. Zaproponował, żeby wysłać liczniki do jakiejś firmy w Gdańsku która się tym zajmuje, niestety nawet to nie przyniosło rezultatu. Co o tym myślicie? Da się coś z tym zrobić czy pozostaje mi już tylko wymiana deski rozdzielczej na nową?

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli na 100% winna byla sonda lambda to po wymianie na nowa komputer potrzebuje troche czasu zeby zaadaptowac sie do wskazan nowej sondy , zwykle zajmuje to ok 100 km..
    Na 100% stan licznika nie ma wpluwu na pokazywanie spalania , natomiast moze falszowac wskazania poziomu paliwa .. Wyszla pewna seria wadliwych licznikow moze masz jeden z nich w aucie ...
    Inna przyczyna moze byc awaria lub zabrudzenie czujnika poziomu paliwa w baku , dobrym pomyslem bedzie sprawdzenie tego zanim wydasz kase na nowy licznik ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    Od wymiany sondy przejechałem ok 500 km, czyli wskazania powinny się zmienić, a dalej wyświetla mi się te 51 l/100km. Zakładając, że błędne wskazanie poziomu benzyny to czujnik, co może być powodem tego dziwnego pomiaru spalania?

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moze tez byc przeplywka ale wtedy auto nie jeadzi tak jak powinno...
    Masz zrobione jakies modyfikacje czy czysta seria ??


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    U mnie czysta seria. Autko jeździ jak powinno. Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego wskazania. Faktycznie pali mi poniżej 14l w mieście.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli tak to nie mam pojedia , moze ktos bedzie mial pomysl...
    Upewni sie jeszcze czy jest to srednie spalanie czy chwilowe bo podczas szybkiego ruszania i gwaltownego przyspieszania moze wyswietlac takie spalanie ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp/Szczecin
    Posty
    51
    Niestety to jest wskazanie średniego spalania...

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    mój "najlepszy" wynik to jedyne 55 l/ na 100 km przy ruszaniu
    NO RISK,
    NO FUN.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •