Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Opel GT vs Audi A7 3.0 TDI 313KM

  1. #1
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019

    Opel GT vs Audi A7 3.0 TDI 313KM

    Udało się przypadkiem wystartować ze świateł z Audi A7 3.0 TDi 313KM z Quattro. Dobiłem do 150km/h i światła na których skręcałem . Byłem o ponad 3 długości przed A7. Bardzo ciekawy pojedynek. Audi z napędem na 4 łapy i diesel 313KM i 650Nm. Jednak masa Audi katalogowo to 1925kg, przyspieszenie 5,3s(to tylko ile ja miałem katalogowo przed programem).

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ale wygrałeś cały pojedynek czy do 100 quattro był pierwszy? biorąc pod uwagę twoją trakcję powinien wysunąć się na początku, no ale szczerze to większość właścicieli tych aut nie umie korzystać z dobrodziejstw jakie daje napęd na 4 łapy, tak czy inaczej gratuluję kila bo auto wygląda tak że powinno kilować jak leci
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    cały czas byłem na przodzie, nawet na chwilę się nie zmniejszała odległość pomiędzy nami, a wręcz przeciwnie. Też byłem w szoku. Mam filmik z kamerki, będę musiał wrzucić jak znajdę chwilę

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Udało się przypadkiem wystartować ze świateł z Audi A7 3.0 TDi 313KM z Quattro. Dobiłem do 150km/h i światła na których skręcałem . Byłem o ponad 3 długości przed A7. Bardzo ciekawy pojedynek. Audi z napędem na 4 łapy i diesel 313KM i 650Nm. Jednak masa Audi katalogowo to 1925kg, przyspieszenie 5,3s(to tylko ile ja miałem katalogowo przed programem).
    Gdy by wierzyć tym katalogom to biorąc pod uwagę jego przyspieszenie powinieneś mieć poniżej 5sec do setki, a to by już było bardzo szybko, jak ścigałem się z Michałem kiedy jeszcze mój stary 1.8T nie był powypalany na gt28rs, do setki szliśmy równo potem już zostawał w tyle, moje auto robiło coś ok 5.5 sec. o ile udało mi się dobrze wystartować na FWD. masa auta robi swoje jednak i A7 niuton nie pomógł.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Dwa zupełnie inne auta, fajnie kogoś objechać. Już drugi raz w tym tygodniu(pierwszy to BMW E60 540i) Mordka mi się cieszy
    Kiedyś ustawiłem się tt z taką A7, wtedy to baty dostałem
    Ostatnio edytowane przez PiotrekHIT ; 15-01-2015 o 22:17

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Gdy by wierzyć tym katalogom to biorąc pod uwagę jego przyspieszenie powinieneś mieć poniżej 5sec do setki, a to by już było bardzo szybko, jak ścigałem się z Michałem kiedy jeszcze mój stary 1.8T nie był powypalany na gt28rs, do setki szliśmy równo potem już zostawał w tyle, moje auto robiło coś ok 5.5 sec. o ile udało mi się dobrze wystartować na FWD. masa auta robi swoje jednak i A7 niuton nie pomógł.
    Opel ma napęd na tył i przy suchej nawierzchni startuje prawie jak quattro (bez porównania lepiej jak FWD) co już przetestowaliśmy w Gdańsku

    Killa oczywiście gratuluję przy czym jeśli wyścig nie jest ustawiony typowo na wyścig nie można jednoznacznie oceniać auta. Z racji, że jeżdżę na co dzień autem firmy zachęcającej do ścigania prawie zawsze ktoś na światłach mi się ustawia i prowokuje. Ze wszystkich ustawek może na 10% odpowiedziałem. Reszta to była taka, że po prostu sobie ruszyłem jak zwykłe a podjarany kierowca obok prawie zajechał swoją Hondzinę albo koleś w jakimś starym BMW o mało co ludzi rozjechał na pasach bo musiał wygrać Oczywiście nie mówię, że tutaj tak było jedynie chciałem podkreślić, że bez typowej ustawki nie można mówić, że dane auto nie daje rady.
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Masz 100% racji. Jednak szanowny Pan wpierw siedział mi na ogonie przez parę km, a potem na światłach obok podjeżdżał i ciągle się na mnie gapił. Nie wiem, może ja mu się tak podobałem

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dobre Piotrek

    Jednak 2 tony wagi robi różnicę a moc nie ma aż takiego znaczenia jak jej stosunek do wagi..
    Gratki killa





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Opel ma napęd na tył i przy suchej nawierzchni startuje prawie jak quattro (bez porównania lepiej jak FWD) co już przetestowaliśmy w Gdańsku

    Killa oczywiście gratuluję przy czym jeśli wyścig nie jest ustawiony typowo na wyścig nie można jednoznacznie oceniać auta. Z racji, że jeżdżę na co dzień autem firmy zachęcającej do ścigania prawie zawsze ktoś na światłach mi się ustawia i prowokuje. Ze wszystkich ustawek może na 10% odpowiedziałem. Reszta to była taka, że po prostu sobie ruszyłem jak zwykłe a podjarany kierowca obok prawie zajechał swoją Hondzinę albo koleś w jakimś starym BMW o mało co ludzi rozjechał na pasach bo musiał wygrać Oczywiście nie mówię, że tutaj tak było jedynie chciałem podkreślić, że bez typowej ustawki nie można mówić, że dane auto nie daje rady.
    Nie no nie przesadzajmy tutaj nie ma takiej różnicy mocy aby Pan W a7 poleciał lajtowo a Piotrek fury mało nie zarżnął aby go objechać, to była ustawka.
    Odnośnie wyścigu w Gdańsku to jak potem z hamowałem TT gdzie wyszło mi 230hp i 320nm z 290hp i 390nm które powinny być i myślałem że je mam, aż do tamtej chwili to Gt dupy nie urwa,ł jak na taką różnicę mocy bo posiadał już wtedy program, pewnie też już mocy nie trzymał.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    To "zarzynanie fury" odnosiło się zupełnie do czego innego i w żaden sposób nie śmiałem porównywać tego do Piotrka, po prostu taki przykład. Co do Gdańska to też nie o moc mi chodziło jak o sam start. Opel startował prawie jak quattro a my FWD mieliliśmy w miejscu. Miałem ogromny problem żeby dorównać mu w starcie nie wspominając, że jeszcze DSG opóźniało.
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Fakt, że co do startu to RWD jest lepsze niż FWD(może zabrzmi to dwuznacznie, ale łatwiej pchać niż ciągnąć). Wiadomo, że AWD jest najlepsze, tylko pamiętajmy, że z odpowiednią mocą. Niestety ciekawy pojedynek byłby z TT Wottki, udało nam się raz wystartować ze świateł(na korzyść GT), ale jednorazowy start nie jest miarodajny. Chciałbym kiedyś stanąć na kresce z TT Cezarego, podobna moc i napęd na jedną oś.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pojedynek z TT Wotki był by bardzo miarodajny bo moce podobne, szkoda że na tyle spotkań tak mizialiście się zamiast urządzić porządny pojedynek i spałować trochę furki, nie oszczędzając sprzegieł
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Fakt, że co do startu to RWD jest lepsze niż FWD(może zabrzmi to dwuznacznie, ale łatwiej pchać niż ciągnąć). Wiadomo, że AWD jest najlepsze, tylko pamiętajmy, że z odpowiednią mocą. Niestety ciekawy pojedynek byłby z TT Wottki, udało nam się raz wystartować ze świateł(na korzyść GT), ale jednorazowy start nie jest miarodajny. Chciałbym kiedyś stanąć na kresce z TT Cezarego, podobna moc i napęd na jedną oś.
    RWD jest faktycznie lepsze od FWD przy takich startach.
    Podczas dynamicznych startów mniej lub bardziej podnosi się przód auta ( a to z kolei już kwestia auta i jego modyfikacji ) i wtedy napędzana oś jest dociążona w przypadku RWD.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Fakt, że co do startu to RWD jest lepsze niż FWD.
    Pod warunkiem jak masz silnik z tyłu. Jak ścigałem się z BMW, to ona bardziej mieliła niż moje FWD.

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Pojedynek z TT Wotki był by bardzo miarodajny bo moce podobne, szkoda że na tyle spotkań tak mizialiście się zamiast urządzić porządny pojedynek i spałować trochę furki, nie oszczędzając sprzegieł
    Spoko ja mogę się ustawić swoją A3 z opelkiem ,także będzie to weryfikacja czy opel podaje czy nie

Podobne wątki

  1. Audi R8 4.2 V8 430KM vs Opel GT 2.0T 295KM
    Przez PiotrekHIT w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 18:09
  2. Audi TT vs Opel Insignia 2.0 T vs Bmw seria 5 tauring ??
    Przez nowaktt w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2015, 17:25
  3. Audi TT 1.8T 180km vs Opel Vectra 2.0i 16V Turbo 175KM
    Przez Maru w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 01:32
  4. Opel GT 2008 - odpowiednik Audi TT i Nissana 350z / GTR
    Przez MichalTT w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 16:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •