Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: montaż chińskiego radia w tt

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Wlkp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    black
    Posty
    6

    montaż chińskiego radia w tt

    Witam, mądre takie radio? Poproszę o jakieś opinie od osób które takie coś posiadają. TT GPS Navigation For AUDI TT S100 Car Radio DVD GPS Navigation Audio Video Entertainment System Bluetooth USB SD 3G WIFI IPod
    http://www.aliexpress.com/item/TT-GP...999805037.html
    (from AliExpress Android)

  2. #2
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Kolega montował podobną chinszczyzne w innym aucie i w skrócie mówiąc powiedział że po prostu słabo to gra.
    Sam się nad urządzeniem z androidem zastanawiałem bo nie mam jak korzystać z google music w aucie ale trochę się przystraszylem tego sprzętu.
    Ma to plusy i minusy.
    Pamiętaj że za podobne pieniądze możesz mieć dobrze grające RNS-E.
    Zwróć uwagę też na jakim układzie jest oparte takie urządzenie i którym androidzie bo z tego co pamiętam większość takiego sprzętu jest jak na dzisiejsze czasy lekko podstarzala.

  3. #3
    Awatar makig
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    WAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    08
    Kolor
    white
    Posty
    37
    Mam u siebie takie "cudo" zamontowane w aucie. Reasumując gra to dość słabo. Jest problem poza miastem z radiem (mimo dodanego wzmacniacza na antenę). Chyba jedyna zaleta tego to android i w miarę duży display. Mniej więcej tak to wygląda jak w załączniku.

    P.S
    Sam mam w planie zmienić sobie na RSN-E

    Ostatnio edytowane przez makig ; 08-12-2015 o 09:46

  4. #4
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    makig, to nie jesteśzadowolny? polecił/nie polecił bys? to ze radio gra słabo to wiem ale jeśli ktoś radia nie słucha to nie uznaje tego za wade, moze go wogole nie być. poza tym jest jeszcze cos takiego jak radio internetowe.

    a jak z szybkoscią działania,zwiechami,resetami, szybkoscią uruchomienia po odpaleniu auta?
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  5. #5
    Awatar makig
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    WAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    08
    Kolor
    white
    Posty
    37
    Jeśli jesteś melomanem to nie jest to sprzęt dla ciebie. Nie wiem jeszcze od czego to zależy ale niektóre mp3 odtwarza nawet przyzwoicie a inne w taki sposób że dźwięki zlewają się ze sobą. Mowa o standardowym zestawie nagłośnienia (żadne bose). Oczywiście da się przyzwyczaić no ale jest to jakaś tam dla mnie wada. Również jestem w sytuacji że radia nie słucham w aucie. Mam za to aplikację Spotify gdzie mam dostęp do ulubionych list z muzyką. Zrobiłem sobie taki set że mam bezprzewodowy router z kartą sim podłączony na stałe do wypuszczonego usb w schowku. Zwyczajnie mam wifi w aucie bez potrzeby shareowania internetu za każdym razem z telefonu.

    Display działa po Androidem 4.4 kitkat w jakimś specjalnym wydaniu (możemy zmieniać zachowania przycisków na kierownicy, zmienić kolor podświetlenia przycisków fizycznych itd.) Normalnie mamy dostęp do sklepu google play i możemy sobie pobrać co nam potrzeba. Bardzo przyjemna opcja jeśli mamy swoją ulubioną nawigację Automapa, TomTom czy iGo. Można dorzucić sobie kamerę cofania na tył bo display przy wstecznym może wyświetlać z niej sygnał - jest możliwość. Miejsca nie zabraknie 8GB wbudowanej pamięci + 2 sloty na karty microSD.

    Podczas używania na codzień jest w miarę płynnie. Może czasem coś chwilę dużej się ładuję ale to raczej sporadycznie. Odpalanie sprzętu chwilę trwa ale jak się włączy to już jest okey. Jeśli masz taką potrzebę możesz zamówić ten display z 4 rdzeniowym procesorem snapdragon + dołożyć mu więcej RAMu.

    Werdykt:
    Jeśli cenisz sobie multimedia internet/bluetooth/android to warta opcja do przemyślenia. Jeśli lubisz dobry dźwięk i radio to zapomnij.

    P.S
    Mój model http://navipremium.eu/pl/produkty/na...audi-tt-detail
    Ostatnio edytowane przez makig ; 09-12-2015 o 08:10

  6. #6
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Dzięki za opinie! Brakowało takiej. Rozumiem że dźwięk porównujesz do mp3 puszczonych w oryginalnym radiu?

  7. #7
    Awatar makig
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    WAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    08
    Kolor
    white
    Posty
    37
    Tak, porównuje do oryginału w konfiguracji z concertami.

  8. #8
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    super. dzieki. Jestem melomanem moze i troche ale od tego mam procesor dzwieku w schowku i player CD więc nie przejmuje się jakoś znacznie tym o czym piszesz. Tym bardziej ze cieżko od mp3 oczekiwaćjakości. Jest to fizycznie nie możliwe dlatego jak chcę sobie jakieś audiofilskie zajawki posłuchać to wrzucam płyte z flac'ami i jest OK. Bardziej myśle o tej jednostce jako do muzyki POPowej , z youtube/internetu gdzie i tak jakości się nie uświadczy. A jak to z tymi guzikami z multifunkcji, można każdemu osobno nadać dowolną funkcje?
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  9. #9
    Awatar makig
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    WAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    08
    Kolor
    white
    Posty
    37
    Jakoś bardzo się nie bawiłem ale na zdjęciu masz kilka opcji które możesz przypisać sobie pod guziki kierownicy + jak wygląda reszta głównych ekranów. Myślę że do muzyki rozrywkowej jak najbardziej wystarczy. Co do całej zajawki audiofilskiej to chyba trzeba pójść też w konkretne car audio żeby w pełnym komforcie słuchać zawiłości dźwięku. Do zastosowań zwykłych śmiertelników kompresja 320kb/s to świat i ludzie

    Nazwa:  IMG_3198.jpg
Wyświetleń: 284
Rozmiar:  68.4 KB

    Nazwa:  IMG_3201.jpg
Wyświetleń: 285
Rozmiar:  65.7 KB

    Nazwa:  IMG_3202.jpg
Wyświetleń: 282
Rozmiar:  39.2 KB

    Nazwa:  IMG_3203.jpg
Wyświetleń: 282
Rozmiar:  61.3 KB
    Ostatnio edytowane przez makig ; 11-12-2015 o 10:35

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Gdy by połaczyć jakość wykonania i dźwięku Rnse z możliwościami multimedialnymi tego radia, mieli byśmy ideał, takie coś bym chciał mieć w TT
    Tak jak pisze Asikson, na mp3 jakości nie uświadczysz, jest poprostu poprawnie, ostatnio wywaliłem AMI ze schowka na rzecz zmieniarki której nie miałem, wrzucam tam klasyki i jest nieporównywalnie do kart SD po mimo iż nagrywam w dobrej jakości.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 11-12-2015 o 17:40
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Zawsze można wykorzystać tablet, od niego zrobić połączenie AUX, mapy sobie pobrać (nawet offline są na androida), ładowarkę poprowadzić z 12v i czego więcej chcieć do szczęścia...

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mieć to wszystko w 2din o bez zbędnych dodatków. połączonych. kabekami
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Połączenie przez jack z tabletu? Nie dziękuję

    Wysłane z Xiaomi Mi4

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2
    Kolor
    3
    Posty
    202
    a testowaliście Panowie parowanie tego urządzenia z iO'sem? Bo z Androidem to rozumiem, że hula

  15. #15
    Awatar makig
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    WAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    08
    Kolor
    white
    Posty
    37
    Parowanie to chyba za dużo powiedziane bo tak naprawdę to może tylko Bluetoothem. Korzystam z iPhonem i nie ma żadnego problemu z telefonem czy puszczaniem muzyki z telefonu przez blue.

    P.S Cały czas intryguje mnie problem radia które nie działa (znaczy poza miastem). Zamówiłem moduł DVB-T RDS USB i mam plan sprawdzić czy radio będzie śmigać lepiej niż z mego "rekinka". Moduł może nasłuchiwać DAB/DAB+ i FM/RDS VHF.
    Niestety dodany separator do anteny nie spełnia zadania. Zresztą obecna domyślna aplikacja do radia nie jest czymś z czego chciałbym korzystać. Znalazłem nową aplikację przystosowaną do zamówionego modułu z interfejsem podobnym do radia mercedesa (screen)

    Nazwa:  unnamed.png
Wyświetleń: 200
Rozmiar:  157.5 KB

    Przetestuję i dam znać jak poszło
    Ostatnio edytowane przez makig ; 25-12-2015 o 14:18

Podobne wątki

  1. Montaż niefabrycznego radia w miejscu fabrycznego
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 30-11-2018, 10:00
  2. Zmiana radia w TT ???
    Przez ArnoldTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-11-2016, 14:35
  3. Wymiana radia
    Przez Ens w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-07-2011, 15:56
  4. radia
    Przez Nitr0 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2007, 07:35
  5. Wymiana radia
    Przez varna w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2006, 14:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •