Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 67

Wątek: Problem z odpadającą osłoną silnika ( spód )

  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863

    Problem z odpadającą osłoną silnika ( spód )

    Dyskusja na temat problemów z osłoną w TT MK2 rozpoczęła się w innym temacie i aby wszyscy zainteresowani mogli swobodnie kontynuować tą dyskusję wyodrębniam to do osobnego wątku


    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    .................................................. . a także założyłem osłony bocznych kratek zderzaka i osłonę pod silnikiem (na nowiutkie śrubki), która po 20km (przy słusznej prędkości)... roztrzaskała się na kawałki. Zagadka pozostaje nierozwiązana (brak zaślepek kratek bocznych możemy wykluczyć).

    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    U mnie płyta dalej leży grzecznie w garażu...jeszcze kilka Humiego wpisów i ją wystawie na Allegro

    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Wydzielenie do nowego wątku jest słuszne, to problem dotyczący też innych uzytkowników, a przy okazji może byśmy też zebrali kilka osób na te płyty i byłoby taniej...



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    U mnie płyta dalej leży grzecznie w garażu...jeszcze kilka Humiego wpisów i ją wystawie na Allegro
    tylko pomiędzy Wami jest też kilka KM różnicy, może Humi uzyskuje prędkości przy których po prostu to nie wytrzymuje

  3. #3
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    tylko pomiędzy Wami jest też kilka KM różnicy, może Humi uzyskuje prędkości przy których po prostu to nie wytrzymuje


    Ty tak serio czy dla funn stwierdzasz - pytam serio serio
    I TT

  4. #4
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Skoro to już kolejna osłona mówi papa to znaczy, że pęd powietrza ją urywa.

  5. #5
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Też tak uważam. Ta osłona to bardzo duży płat nośny (w tym wypadku zasysany), przymocowany gorzej, niż wycieraczki. Gdyby było jakieś mocowanie na środku, a są tylko śrubki dookoła, w dodatku przykręcane nie do konstrukcji auta, tylko innego plastiku. I jeszcze jakby to było mało, to otwory na te śrubki są otwarte, tak, że ciągnąc za osłonę zwyczajnie można ją wysunąć. A nawet, jak nie wysunie się śruba tym otworem, to wysuwa się blaszka, jaka tą śrubę ma trzymać - zwykła nakrętka byłaby lepsza, trytytki nawet. Dawno nie widziałem takiej serii fuszerek i bezmyślności w wykonaniu projektantów/inżynierów...

  6. #6
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    No to czwarta... Myślę Mariusz, że najlepszym sposobem byłoby założenie Ci z powrotem "kagańca", ale nie na 250 a na np. 200 Przy wymianie swojej osłony zwróciłem uwagę na mocowania i rzeczywiście ktoś kto to robił musiał być "wczorajszy" i myślał, że ma to być osłona dla A3 1.9 TDI. Odnośnie jeżdżenia bez to nie polecałbym, ponieważ w miejscu gdzie moja stara osłona była uszkodzona i oderwany kawałek plastiku, w koło i na silniku nagromadził się brud, a nie była to jakaś ogromna dziura. Także Humi wolniej A białe zegary... nic tylko wymieniać.

  7. #7
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Tak, tak, dobrze radzisz, konstruktywnie... a najlepiej, jak auto będzie stało, wtedy na pewno nic się nie oderwie i brud też nie wpadnie...

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Producent nie zakładał, że 2.0 pojedzie szybciej jak 240km/h i może do takiej prędkości płyta wytrzymuje.

    Humi, nie patrzyłeś czy nie da się jej jakoś inaczej przykręcić niż fabrycznie? Jakieś dodatkowe zaczepy?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    Ty tak serio czy dla funn stwierdzasz - pytam serio serio
    Co w tym dziwnego? TT Humidorka jest o ponad 100kg lżejsze niż 3.2 i o 100KM mocniejsze.
    I don't have dreams, I have goals.

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Przemek, problem z osłoną jest bardziej złożony, bo ona odpada również w 3.2 ( sprawdzone na A1 ).
    -3
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #10
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    ja tez juz dwie płyty zgubiłem a trzecia od wakacji stoi w korytarzu i czeka na montaż ale chyba jednak zrezygnuje z jej montażu,lub poprawie fabryke jeśli chodzi o jej mocowania...

    tak naprawde ta osłona to za dużo do tematu nie wnosi bo tylko przez kurzem/brudem chroni i nic wiecej, a jak sie coś grzebie przy aucie i spadnie nam klucz/slubka cokolwiek to można się pożegnać (mając osłone) a gdy osłony brak to wystaczy pod auto zajrzeć i wziąć co nam spadło... Ot taki plus nieposiadania osłony

    Ogólnie to olać temat chyba...

    PS
    Kolega w audi A4 tez miał problem i tez mu na autostradzie wyleciała przy ok 200kmh więc możliwe ze problem jest bardziej powszeczny niz sam model TT
    Cel jest tylko jeden - najlepiej grające TT na świecie!

  11. #11
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Zapewne sposób mocowania jest podobny w kilku modelach. Trochę dziwne, że to przeszło w Niemczech, gdzie można jechać 250km/h nawet z ogranicznikiem - na pewno wielu osobom tam też płyty odpadły, może w nowszych rocznikach coś z tym poprawili, ja już nie mam zamiaru w te gówniane płyty inwestować.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Przemek, problem z osłoną jest bardziej złożony, bo ona odpada również w 3.2 ( sprawdzone na A1 ).
    -3
    W 3.2 jest chyba aluminiowa, tak?

  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie, jest plastikowa. W cabrio jest dwuczęściowa, i tylna czesc jest aluminiowa.

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Też sądziłem że 3.2 ma alu, ale jednak okazało się że w Cabrio z powodu innej płyty podwoziowej zmienili konstrukcję tej płyty dzięki bogu, bo jej nie urwiesz.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Tak, tak, dobrze radzisz, konstruktywnie... a najlepiej, jak auto będzie stało, wtedy na pewno nic się nie oderwie i brud też nie wpadnie...
    Myślę, że bardzo konstruktywnie, ponieważ taki "kaganiec" to mniejsza prędkość + mniejszy pęd powietrza = mniejsze prawdopodobieństwo, że osłona urwie się w trakcie jazdy a "Piękna Bestia" nie musi tylko stać, zawsze może pojeździć na lawecie po mieście Mariusz, nie bierz tak wszystkiego serio do siebie

    A bardziej konstruktywnie to... może podejrzeć jak wygląda mocowanie takiej osłony choćby w TTS czy jeszcze lepiej w TTRS, gdzie prędkości takie jak rozwijasz są bardziej na porządku dziennym.


    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Też sądziłem że 3.2 ma alu, ale jednak okazało się że w Cabrio z powodu innej płyty podwoziowej zmienili konstrukcję tej płyty dzięki bogu, bo jej nie urwiesz.
    Przy tym jak będziesz mieć 500+ nawet Stwórca nie gwarantuje, że swojej gdzieś nie zgubisz

  15. #15
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Równie dobrze możesz popierać argumenty z poprzedniej epoki, by przed autem biegł człowiek z chorągiewką. Nic to nie wniosło do dyskusji nt. przyczyny urywania się tych płyt, zatem było niekonstruktywne. To fakt, a nie "branie do siebie", dziwnie prowadzisz dialogi, zamiast merytoryki jakieś personalne sugestie...
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 05-01-2015 o 15:15

Podobne wątki

  1. Osłona silnika TT 180
    Przez j3drek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 10:58
  2. Dym oraz dziwny zapach spod silnika.
    Przez PaciorJr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-03-2017, 19:08
  3. Osłona silnika 2.0tfsi
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2016, 01:12
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 11:13
  5. osłona silnika...
    Przez dariofox w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 16:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •