Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 81

Wątek: k03 a k04

  1. #31
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Garry Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Po pierwsze ja nie mam TT tylko Golfa GTI AUQ, ale udzielam się na forum Audi bo silniki te same, a ludzie inni i bardziej normalni

    molendez normalnie nie odpisuję na takie posty ale Twój był miły i nie jakieś obraźliwy wiec odpisze. Jak wcześniej wspomniałem mam Golfa a nie TT, wiec jedyna opcja wyższej seryjnej mocy to V6 2.8l, albo R32. Pracuje z ojcem w niemczech i kupiłem ten samochód 3 miechy temu od niemca, jest w idealnym stanie lakierniczym i blacharskim, z oryginalnym przebiegiem i książka serwisową od nowości zalewany full syntetykiem. Wiec zmiana auta nie wchodzi w grę poza tym, grzebanie przy aucie to moja pasja i co prawda zawsze stracę kupę pieniędzy haha ale przyzwyczaiłem się



    1. A pompa z S3 jest faktycznie wydajniejsza? I podejdzie mi bez problemu w koszyk ze starego baku? A co z przelewem potem?
    2. U mnie jest czujnik EGT, normalnie wyświetla temperaturę na vagu. A co z K04-64 z TFSI? Montował ktoś w Polsce? Bo mam smaka na taką. Ale k04-23 jak tanio kupie tez może być.
    3. A w BAMie nie ma FPRa 4bar? Przecież z tego silnika się bierze ten regulator.
    4. Rozmawiam właśnie ze znajomym co mi ogarnie chyba takie coś
    5. Doczytałem ze 3 przewody nie pasują, tylko jeden wodny podchodzi PandP
    1.jest wydajniejsza. podejdzie.
    2.nie ma czujnika egt u Cieie. k04-064 sama turbina to 2.5kzl a cały mod pod 10kzł podchodzi.
    3.3 bar kazdy 1.8t w golfie ma czy tt.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  2. #32
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    No to na razie mnie nie stać na taką kasę niestety... Ale k04-23 jak najbardziej bym przygarnął. A ktoś mi powie czy jest opcja zaadaptować takie EGT u mnie? czy jak kupie OEM termopare i jakiś wskaźnik to to będzie działało? Czy tylko opcja żeby pod kompa jakoś to podłączyć i czytać VAGiem temperatury?

    Może ktoś podać mi numery tej pompy z S3?

    I jeszcze jedno. Wymienia się sam wsad pompy czy komplet? Bo tak mi się gość w sklepie pytał, czy chce sam wsad czy komplet z pływkiem itd. Pływak podejdzie od starej pompy?
    Ostatnio edytowane przez Garry ; 27-08-2014 o 09:42

  3. #33
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Garry Zobacz posta
    No to na razie mnie nie stać na taką kasę niestety... Ale k04-23 jak najbardziej bym przygarnął. A ktoś mi powie czy jest opcja zaadaptować takie EGT u mnie? czy jak kupie OEM termopare i jakiś wskaźnik to to będzie działało? Czy tylko opcja żeby pod kompa jakoś to podłączyć i czytać VAGiem temperatury?

    Może ktoś podać mi numery tej pompy z S3?

    I jeszcze jedno. Wymienia się sam wsad pompy czy komplet? Bo tak mi się gość w sklepie pytał, czy chce sam wsad czy komplet z pływkiem itd. Pływak podejdzie od starej pompy?
    moze byc sam wklad pompy, egt da sie zamontowac, modyfikacja ecu , modyfikacja wiazki , montaz termopary do k04-023 +soft i będzie pracować egt.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  4. #34
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Garry. jesli teraz wiesz ze to kolo 10 k trzeba dolozyc a twoja 4-a jest w super stanie sprzedaj i kup 2.8 4motion. 200km w serii, wiekszosc wychodz z sorka w srodku. i co dla mnie jest plusem to nie ma turbo czyli drogiej czesci a jak wiadomo kazda turbinka ma limit i padnie a wymiana na nowa ok 5k zl. lepiej sobie przemysl . u mnie turbo padlo wymienilem na nowe, bolalo jak drzazga w fiu..., ze o robocie nie wspomne. ale twoja decyzja . pozdro

  5. #35
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    molendez gdyby każdy miał takie podejście do tematu jak przedstawiles w swoich postach, to nikt by nie jeździł porobionymi autami tylko każdy by zmieniał auta albo silniki co najwyżej.

    gregor10 dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi

  6. #36
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez molendez Zobacz posta
    Ja tylko napisze tak jak mi ktos kiedys na a6 klub napisal. Zapytalem sie "jak podniesc moc w mojej a6 2.4( benzynka )moze jakies turbo ??? " odpowiedz byla bardzo prosta i sensowna. kup a6 2.7 t . oszczedzisz kupe sianka,pracy i nerwow. pomysl z pakowaniem ko4 do 180 wlasnie mi sie wydaje ze jest podobny, lepiej odrazu kupic 225 lub 3.2l. ale kazdy zrobi jak uwaza. moja sugestia ko3 ok 230/240 ko4 270/280 po stanardowych modach. roznica ok40/50 koni . ile bedzie kosztowac ta roznica przy zmianie turbo. czy nie lepiej zmienic na 225 serie i pozniej modzic na 280 ?.
    Bez przesady, co kolega w ogóle porównuje? uturbienie NA do wymiany na większe turbo w zasadzie w pakiecie P&P dzień roboty, a satysfakcja gwarantowana.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #37
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Zuczek nie zrozumiales mnie , nie porownuje modow tylko ich sens

    Wyjasnie z mojego punktu widzenia

    audi tt 180 lub 225 2500£
    podstawowe mody ok 1000£
    zmiana na ko4 ok 2000£

    wiec nie widze zbytnio sensu . Oczywisce w przypadku Garrego jest inaczej bo niema serii 225 vw4

    jak dla mnie jezeli ktos celuje w okolice 280 to powinien kupic wersje 225 na start a nie 180. jezeli wiecej to i tak nie ma roznicy bo zostaje big turbo. to jest tylko moj punkt widzenia jezeli sie myle mozecie mnie poprawic moze sie dowiem czegos ciekawego, w koncu po to czytam te forum.

  8. #38
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zgadzam się ale tylko w przypadku planów modyfikacji przed zakupem auta i dokładnemu przemyśleniu krok za krokiem, a ile osób tak robi? np ja teraz ale to inna sprawa, co w przypadku kiedy mamy ukochane doinwestowane autko i zapragniemy więcej mocy?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #39
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Ujme to tak jezeli mowa o doinwestowanej TT180 , to wlasnie wiekszosc wlascicieli chcacych podniesc moc do ok 280km dostalo olsnienia ze popelnilo blad juz w momecie zakupu TT ((np. JA )) i zostaje albo sie zadowolic 230km lub big T. lub sprzedac i kupic 225 i wyciagnac z niej te 270 km. ( to tylko moja opinia nie chce nikogo obrazic ). raczej bym sie nie bawil w ko4 do 180. jezeli ktos chce droga wolna, kto bogatemu zabroni

    Ps.
    Zuczek ty mogl bys chociaz troche przyblizyc koszty zmiany na big Turbo tak orjentacyjnie, jesli to nie byl by problem (miales mk1 405km jezeli dobze pamietam).

  10. #40

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    jak mnie pamięć nie myli to w temacie o big turbo są podane koszty

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Orientacyjnie to ciężko powiedzieć, bo koszta wahają się w sporym przedziale cenowym może to być 10tyś moze to być 20tyś a moze suma iść w nieskończoność w zależności jakie mody robimy pod to i jak podchodzimy do tematu, czyli drutujemy, czy lecimy po bandzie i składamy wszystko na tip top. jak fabryka albo i lepiej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #42
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    W sumie to zle zadalem pytanie chodzilo mi bardziej zeby pozostac w temacie czyli zmiana z ko3 na ko4 okolo 10k i mamy ok 280km . Jezeli bysmy chcieli uzyskac 300km z malym plusem ile by to kosztowalo zeby miec jakies porownanie w temacie oplacalnosci zmniany na ko4. Wiadomo big T temat rzeka mozna robic pro i strugać w garażu na uzywkach, chinszczyznie itp. ale zalozmy ze robimy to z głowom a nie na sztuke .

  13. #43
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    z taką "głowom" to raczej będzie druciarstwo

  14. #44
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Hahah fajny offtop się zrobił, koniec tego dobrego Pany! Zmiana turbo będzie, żadne tuningi się nie opłacają wiec koniec gadania o opłacalności bo tej nigdy nie będzie. Grzebanie przy aucie to moja pasja, a jaka satysfakcja z tego jest jak coś zrobisz i to działa! Kupno innego auta mi tego nie da a wracając do tematu, bo o tym jest to forum.

    Znalazłem numer pompy od S3/R32/TT225 - 8L9 919 051 G.

    gregor10 możesz mi powiedzieć o który przelew do zaslepienia chodzi? Bo ogarnąłem sobie nareszcie jak to wygląda i sam wkład wygląda bardzo podobnie do zwykłej.

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Weźmy też pod uwagę że silniki apx, bam są lekko odprężone względem tych słabszych 180hp, chyba w jakimś celu? tak więc osiągnięcie tych 280 z k-04 może być problemem, stawiał bym bardziej na 260hp na nie agresywnym programie, wiadomo że zapłonami można sporo ugrać, ale jak ktoś nie lubi jak mu stuka to 260 jest lajtowo i wystarczy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •