Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 81

Wątek: k03 a k04

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a ma kolega wykres? gdzie auto strojone? bo nie zawsze 280km z wykresu robi robotę o czym wczoraj się dobitnie przekonałem:P
    Poza tym nie tylko turbiny z evo fajnie wstają a jest jeszcze np EFR który w tej kwestii wypada bardzo dobrze.
    Odnośnie mocy 370km to bez zmiany korb nie bardzo i przydało by się już zrobić głowicę aby było bezpieczniej
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 16-03-2013 o 10:45

  2. #17
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Przeplyw 224 g/s wiec ok 280km jest. Mozna cos z paliwem zrobic i zaplonem bo jest mozliwosc.

    Chodzilo mi o to ze jak ma sie zrobione K04 to pozniej jak dla mnie jest sens robic tylko powyzej 370 km z calym silnikiem.

    Jesli ktos nie do konca ogarnia i chce cos taniej i co wazne ma K03 to poszedlbym w okolice 330 moze 350 kni i okol 400nm na plasko bez robienia silnika.

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Przeplyw 224 g/s wiec ok 280km jest.
    ech mocy na podstawie przepływu to bym raczej nie wyliczał....
    na moc silnika składa się dużo więcej czynników niż tylko przepływ . To troszkę tak samo jak bym skręcił u mnie mbc na 2 bary(turbina bez problemu tyle może dmuchać a nawet i więcej:P) zobaczył że afr jest ok więc wysnuł bym wniosek że jest 500kunia....
    Niestety żyjemy w takich durnych czasach ,że teraz to nawet i wykres często nie jest dowodem iż auto jedzie i ma deklarowaną moc ale za to wszystko weryfikuje kreska
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 16-03-2013 o 15:17

  4. #19
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Na seryjnych gratach przeplyw jest wiarygodny, zrobie kiedys sprzeglo ktore zniesie strzelanie plus FS i bede zadowolony, bo po zmianie biegow czuje malego laga.

  5. #20
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Paweł i znów porównujesz swoje auto do seryjnego osprzetu 1.8T , gdzie przeplyw jest znakomitym wyznacznikiem przy sprawnym aucie.
    Przy wszelkich innych turbinach i osprzecie nieseryjnym moc z przeplywu nie jest juz wiarygodna.

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Przeplyw 224 g/s wiec ok 280km jest. Mozna cos z paliwem zrobic i zaplonem bo jest mozliwosc.

    Chodzilo mi o to ze jak ma sie zrobione K04 to pozniej jak dla mnie jest sens robic tylko powyzej 370 km z calym silnikiem.

    Jesli ktos nie do konca ogarnia i chce cos taniej i co wazne ma K03 to poszedlbym w okolice 330 moze 350 kni i okol 400nm na plasko bez robienia silnika.
    Pierwsza sprawa to niestety ale przy takich mocach silnik wypadało by zrobić, 1.8T to porządna konstrukcja i zniesie wiele, ale bez przesady jeżeli jest świeży, nowy, a nie po 200tyś jak w 90%, wymęczony staruszek będzie żył, ale jak dowalisz mu drugie tyle to bez remontu szybko zejdzie i to jest fakt.
    Odnośnie przepływu ja przed rozebraniem miałem 260g do odcinki co sugerowało by moc w granicach 300hp i co, wykres jest do wglądu było 230, motor przez 20tyś zgubił 60hp dla tego że nie był tykany przed założeniem BT.
    Zakładając set-up k04 mamy seryjne graty w formie pakiet kitu za kilka tyś, w dobrych wiatrach dochodzimy do 270hp zrobienie 350-70 i dalej jak piszesz to co wydasz na k-04 starczy ci na dobry kolektor i turbinę no może jeszcze linie, tak że nie jest to pozbawione sensu jak piszesz, no chyba że budżet 350+ to 10-12tyś to życzę bez awaryjnej jazdy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Paweł i znów porównujesz swoje auto do seryjnego osprzetu 1.8T , gdzie przeplyw jest znakomitym wyznacznikiem przy sprawnym aucie.
    Przy wszelkich innych turbinach i osprzecie nieseryjnym moc z przeplywu nie jest juz wiarygodna.
    nic nie porównuje do BT . Po prostu można mieć przepływ dobry a w kanale 20 cofania zapłonów po 10 stopni np z braku paliwa;/ Będzie 280km? sam sobie odpowiedz na to pytanie....
    Kolejna sprawa to fakt który poruszył Żuczek. Przyjeżdżały do mnie 1.8t z kompresja po 10 na każdym cylindrze. Czy z takiego silnika zrobimy prawdziwe 280km gdzie połowa ciśnienia idzie do skrzyni korbowej i aż rozsadza węże od odpowietrzenia skrzyni korbowej? no chyba też nie dlatego przepływ nie jest równy mocy i uświadomcie to sobie ...
    W czarnym leonie którego nie dawno robiłem przed i po remoncie silnika przepływ nic a nic się nie zmienił, ale auto po zupełnie inaczej jechało ,a po dołożeniu odpowiedniego coolera z orurowaniem zaczęło już na prawdę jechać jak na swoje turbo

  8. #23
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Paweł czytaj ze zrozumieniem
    Paweł i znów porównujesz swoje auto do seryjnego osprzetu 1.8T , gdzie przeplyw jest znakomitym wyznacznikiem przy sprawnym aucie.
    Przy wszelkich innych turbinach i osprzecie nieseryjnym moc z przeplywu nie jest juz wiarygodna.
    dzieki temu byśmy unikneli nabijania postow.

  9. #24
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Siema. Mam nadzieję, że nie dostanę złotych kaleson za odkop

    Jestem w trakcie doprowadzenia mojego 1.8T do stanu fabrycznego czyt. wymiany wszystkiego co zawiodło. Plan jest teraz na jakąś większą moc i dlatego właśnie znalazłem ten wątek. Proszę tylko nie pisać że to bezsens itd, pytam hipotetycznie.

    Plan na 260-270km.
    1. Do wymiany mam pompe paliwa, zapętlają się wtryski na logach i opóźnia zapłon. Jaka wybrać? Oryginalna z AUQ czy np z S3? Tylko ze ja mam ośkę, a S ma napęd na 4 łapy i jest inny bak chyba. Jaka pompe kupić, bo i tak jest do wymiany.
    2. Aktualnie jest K03"s"-52, czyli seria AUQ. Myślałem nad hybryda k03/k04 od karambola, ale te turbiny są jak ruletka, czasami działają a czasami nie. Dlatego wybór padł na bezinwazyjne K04, pytanie które? Bo było kilka wersji. Które jest największe albo które się w takim zestawie najbardziej sprawdzi?
    3.Wtryski z BAM i FPR 4bar.
    4. Czy silikonowy TIP Samco pod K04 będzie pasował pod resztę wężykow podciśnienia?
    5. Jak jest z tymi przewodami olejowych i wodnymi, pasują od K03 czy nie?

    Pozdrawiam!

  10. #25
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Taka rada mala ; jak juz wymieniac wtryski i pompe to daj wydajniejsza niz w 225Q - przyszlosciowo tak abys mogl z czasem po wymianie korb celowac w moc 300HP i ponad 400NM

  11. #26
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    DNN no taki jest plan na kiedyś , natomiast ta odpowiedź nie wniosła nic nowego... Pompa wydajniejsza niż w 225KM tzn jaka? Walbro? Chciałbym żeby pasowała w seryjne miejsce, gdyż to jest Daily Car, a na innych pompach podobno problem z jazda przy mniejszej ilości paliwa w baku. Proszę o odpowiedź w punktach

  12. #27
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Ja tylko napisze tak jak mi ktos kiedys na a6 klub napisal. Zapytalem sie "jak podniesc moc w mojej a6 2.4( benzynka )moze jakies turbo ??? " odpowiedz byla bardzo prosta i sensowna. kup a6 2.7 t . oszczedzisz kupe sianka,pracy i nerwow. pomysl z pakowaniem ko4 do 180 wlasnie mi sie wydaje ze jest podobny, lepiej odrazu kupic 225 lub 3.2l. ale kazdy zrobi jak uwaza. moja sugestia ko3 ok 230/240 ko4 270/280 po stanardowych modach. roznica ok40/50 koni . ile bedzie kosztowac ta roznica przy zmianie turbo. czy nie lepiej zmienic na 225 serie i pozniej modzic na 280 ?.

  13. #28
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Garry Zobacz posta
    Siema. Mam nadzieję, że nie dostanę złotych kaleson za odkop

    Jestem w trakcie doprowadzenia mojego 1.8T do stanu fabrycznego czyt. wymiany wszystkiego co zawiodło. Plan jest teraz na jakąś większą moc i dlatego właśnie znalazłem ten wątek. Proszę tylko nie pisać że to bezsens itd, pytam hipotetycznie.

    Plan na 260-270km.
    1. Do wymiany mam pompe paliwa, zapętlają się wtryski na logach i opóźnia zapłon. Jaka wybrać? Oryginalna z AUQ czy np z S3? Tylko ze ja mam ośkę, a S ma napęd na 4 łapy i jest inny bak chyba. Jaka pompe kupić, bo i tak jest do wymiany.
    2. Aktualnie jest K03"s"-52, czyli seria AUQ. Myślałem nad hybryda k03/k04 od karambola, ale te turbiny są jak ruletka, czasami działają a czasami nie. Dlatego wybór padł na bezinwazyjne K04, pytanie które? Bo było kilka wersji. Które jest największe albo które się w takim zestawie najbardziej sprawdzi?
    3.Wtryski z BAM i FPR 4bar.
    4. Czy silikonowy TIP Samco pod K04 będzie pasował pod resztę wężykow podciśnienia?
    5. Jak jest z tymi przewodami olejowych i wodnymi, pasują od K03 czy nie?

    Pozdrawiam!
    1.Pompa S3 , podejdzie bez problemu po zaslepieniu przelewu.
    2.Tylko jedno jest k04 z TT 8N , k04-023 lub 022 - roznia sie wejsciem na czujnik egt ktorego nie masz, wiec defacto bez roznicy ktore kupisz.
    3.Wtryski z bam FPR 3bar.
    4.Zazwyczaj nie pasuje, trzeba rzezbic, poza tym samco to kibel , lepiej z kwasu kupic.
    5.Przewody kupujesz od k04 i pasuja tak samo downpipe, tip, i fmic.
    5.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #29
    Awatar Garry
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    LC9Z
    Posty
    106
    Dziękuję za odpowiedzi. Po pierwsze ja nie mam TT tylko Golfa GTI AUQ, ale udzielam się na forum Audi bo silniki te same, a ludzie inni i bardziej normalni

    molendez normalnie nie odpisuję na takie posty ale Twój był miły i nie jakieś obraźliwy wiec odpisze. Jak wcześniej wspomniałem mam Golfa a nie TT, wiec jedyna opcja wyższej seryjnej mocy to V6 2.8l, albo R32. Pracuje z ojcem w niemczech i kupiłem ten samochód 3 miechy temu od niemca, jest w idealnym stanie lakierniczym i blacharskim, z oryginalnym przebiegiem i książka serwisową od nowości zalewany full syntetykiem. Wiec zmiana auta nie wchodzi w grę poza tym, grzebanie przy aucie to moja pasja i co prawda zawsze stracę kupę pieniędzy haha ale przyzwyczaiłem się

    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    1.Pompa S3 , podejdzie bez problemu po zaslepieniu przelewu.
    2.Tylko jedno jest k04 z TT 8N , k04-023 lub 022 - roznia sie wejsciem na czujnik egt ktorego nie masz, wiec defacto bez roznicy ktore kupisz.
    3.Wtryski z bam FPR 3bar.
    4.Zazwyczaj nie pasuje, trzeba rzezbic, poza tym samco to kibel , lepiej z kwasu kupic.
    5.Przewody kupujesz od k04 i pasuja tak samo downpipe, tip, i fmic.
    5.
    1. A pompa z S3 jest faktycznie wydajniejsza? I podejdzie mi bez problemu w koszyk ze starego baku? A co z przelewem potem?
    2. U mnie jest czujnik EGT, normalnie wyświetla temperaturę na vagu. A co z K04-64 z TFSI? Montował ktoś w Polsce? Bo mam smaka na taką. Ale k04-23 jak tanio kupie tez może być.
    3. A w BAMie nie ma FPRa 4bar? Przecież z tego silnika się bierze ten regulator.
    4. Rozmawiam właśnie ze znajomym co mi ogarnie chyba takie coś
    5. Doczytałem ze 3 przewody nie pasują, tylko jeden wodny podchodzi PandP

  15. #30

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Nie masz czujnika egt to co jest wyswietlane na vagu nie jest rzeczywista temp. Regulator jest 3 bar w bam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •