Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jak często jeździsz na trybie Sport w s-tronicu?

  1. #1
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191

    Jak często jeździsz na trybie Sport w s-tronicu?

    Witajcie,
    Pytanie bez zbędnej spinki, do właścicieli 8J z s-troniciem.
    Często jeździcie na trybie Sport?
    Zaledwie kilka razy go włączyłem, bo skrzynia tak inteligentna że jeszcze mocy nie zabrakło, idealnie reaguje na pedał gazu.
    Jazda po mieście w trybie S raczej nie ma sensu, na trasie momentami, ale bez też daje radę. Głównie tor.
    Częsta jazda na trybie S nie szkodzi skrzynce/silnikowi, rozgrzanej bo dla zimnej to z pewnością nic dobrego dla tych podzespołów?
    Jak to u Was wygląda? Może jest ktoś kto non stop jeździ na S i napisze swoje spostrzeżenia m in odnośnie spalania.

    Przy okazji zapytam po jakim czasie macie 90stopni temp silnika dla tego motorka?
    U mnie dwa/trzy razy wolniej niż w starszym Mitsubishi 1,8GDI (bezpośredni wtrysk benzyny), czyli po jakichś 8-10km.

    Dzięki.

  2. #2
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Czas grzania mam podobny. Zależy czy od razu jadę w trasę czy po mieście ale mniej więcej tyle.

    W trybie sport jeżdżę rzadko- wolę łopatkami zmieniać tym bardziej że dla mnie ten sport jest za mało sport bo najniższe obroty trzyma koło 3 tyś z hakiem a mi najlepiej ciągle jednak powyżej 4 tyś.

    W trybie s biegi zmieniają się szybciej więc pewnie sprzęgło bardziej dostaje ale to niech już znawcy potwierdza.

    Porównanie spalania w trybie S i zwykłym było w wątku "ile wam pali" czy jakoś tak

  3. #3
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Jak miałem serię 200KM to często jeździłem w trybie S po mieście, bo każde wyprzedzanie, zanim się auto "zebrało" trwało wieki. Po zwiększeniu mocy już tryb D jest ok do normalnej jazdy, ale S czasem (1-2x w tygodniu) też używam właśnie na mieście, jak chcę szybko gdzieś przejechać - czuję się bezpieczniej, jak mam stale do dyspozycji pełny moment. I w kwestii obrotów, przy turbo k04 3tys obr. są akurat.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Raczej rzadko, w 3.2 niczego mi nie brakuje. W moim przypadku używanie tego trybu w miescie raczej sensu nie ma, wrzucałem to moze 3-4 razy do procedury startu żeby zmielić jakiegoś typa przy ruszaniu ze świateł. Wrzucam czasem jak mi odbije i pop...lam gdzieś szybko na trasie ale to też dla zabawy. Jednak mimo faktu że to tryb rzadko przydatny nie wyobrażam sobie swojego TT bez niego
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

Podobne wątki

  1. Audi TT FAQ - czyli czesto zadawane pytania
    Przez Arttur w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 21:04
  2. Jak często prowokujecie DUEL'e na światłach
    Przez MichalTT w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-04-2008, 20:42
  3. Audi Sport?
    Przez ornel w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2007, 13:02
  4. TT L-Sport 450 psi !!!
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2003, 09:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •