Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 60

Wątek: Rozmowa na temat umieszczania zdjęć naszych aut w dostępnej galerii. Konsekwencje

  1. #46
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Mysle ze nie, filmik niech sobie tam bedzie, nikt nie bedzie przeciez wymazywal rejestracji teraz.....

    Jedyne co byloby fajne to dostep do edycji swoich postow w dziale NASZE AUTA w naszych tematach, moznaby na spokojnie wymazac ze zdjec co kto lubi.

    A dla spokoju ducha proponuje kupić AC jak ktos nie ma i tyle...
    A propo chciałem wykupić AC ale okazało się ze auto jest już za stare i nie podlega ubezpieczeniu AC link4
    Using Tapatalk

  2. #47
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    To w takim wypadku trzeba poszukać innego ubezpieczyciela.

  3. #48
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    Wiewiorandrzej ja mam rocznik 2000 i minicasco w PZU przeszło bez problemu.
    Ubezpieczenie ma dość wąski zakres, ale mi zależało właśnie przede wszystkim na ubezpieczeniu od kradzieży.
    Link4 i im podobni ubezpieczyciele walczą przede wszystkim o klienta z autem do 5 lat i bezszkodowym przebiegu.

  4. #49
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    A propo chciałem wykupić AC ale okazało się ze auto jest już za stare i nie podlega ubezpieczeniu AC link4
    To chyba był jakiś mało rozgarnięty agent, bo ja aukrat miałam AC w Link4 pełen pakiet plus szyby. Auto ten sam rocznik.

  5. #50
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    Madzia142 - Kobiety zdaniem wielu ubezpieczycieli ostrożniej i mniej wypadkowo jeżdżą.

  6. #51
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez Madzia142 Zobacz posta
    To chyba był jakiś mało rozgarnięty agent, bo ja aukrat miałam AC w Link4 pełen pakiet plus szyby. Auto ten sam rocznik.
    Mowie jak jest, chciałem AC a Pani agentka uświadomiła mnie ze 15 letnie auto nie podlega AC no cóż może faktycznie trzeba zmienić ubezpieczyciela
    Using Tapatalk

  7. #52
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    A moim zdaniem AC nie rozwiazuje wcale problemu. Mozna pisac, zeby wykupic AC i po problemie, ale tak naprawde to jedynie w jakis sposob zmniejsza ten problem. Sami wiecie jak wyglada rynek TT. Nie jest za ciekawie, wiec jak ktos ma idealna sztuke, ktora kupil jak jeszcze pachniala nowoscia, potem konkretnie modzil, to za pieniadze z AC juz takiego auta nie kupi, bo dostanie rownowartosc samochodu w chwili kradziezy (badz momentu ubezpieczania w danym roku). Czyli bedzie szukal samochodu ktory bedzie mial juz pare lat, zastanawial sie nad jego przeszloscia i znowu poswiecal mase czasu i energii na tuning (oraz dokladal do tego znowu niemale sumy). Jak dla mnie nie jest to ani troche fajne wyjscie.

    Oczywiscie nie wyobrazam sobie jezdzenia bez AC, bo dla mnie to podstawa. Wiadomo, ze bez niego jest jeszcze gorzej, bo zostaje sie bez auta i nie dostaje sie zadnych pieniedzy. Wszystko trzeba pokrywac z wlasnej kieszeni, dlatego z AC jest zdecydowanie latwiej. Chodzi mi tylko o to, ze jak ktos jest prawdziwym pasjonatem i ma wychuchane auto, to nie ma niczego, co zabezpieczyloby go przed kradzieza czy jej nieprzyjemnymi skutkami. Po prostu mimo wszelkich zabezpieczen i ubezpieczen nalezy zawsze uwazac ...i miec w tym wszystkim troche szczescia.
    ----
    Pozdrawiam.

  8. #53
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    Można spróbować indywidualnego ubezpieczenia. Zrobić dokumentację dodatkowego wyposażenia auta i zdjęcia.
    Następnie ubezpieczyć auto z dodatkowym wyposażeniem nie wg wartości rynkowej ale wg wyceny indywidualnej.
    Nie jest to łatwe i nie każdy ubezpieczyciel na to pójdzie. No i trzeba się liczyć z tym, że składka będzie odpowiednio wyższa.
    I teraz gdy auto z całym wyposażeniem wycenisz na 30 tys. to byłbyś skłonny zapłacić 6 tys. za AC z kradzieżą?
    Tu się pojawia odwieczny problem. Ryzyko a koszty ubezpieczenia.
    Z doświadczenia wiem, że ludzie przy zawieraniu umowy ubezpieczenia chcą mieć jak najniższą składkę,
    ale w momencie szkody chcą dostać jak najwięcej. Niestety to nigdy nie idzie w parze. Im niższa składka tym mniej dostaniesz.
    Różnice w składkach spowodowane czystym konkurowaniem pomiędzy ubezpieczycielami są niewielkie.
    Im niższa składka tym węższy zakres ubezpieczenia. Najczęściej odbijaja się to na odszkodowaniu, jakości likwidacji, itd.
    Agenci też się nauczyli, że przy zawieraniu umowy ubezpieczenia klienci nie chcą słyszeć o jej zakresie.
    Interesuje ich wysokość składki i "dlaczego tak dużo?". Trudno ich winić bo przy zawieraniu umowy klient nie zakłada, że będzie miał szkodę.

  9. #54
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Pewnie, masz racje. W tej kwestii tak to wyglada. Ale mi bardziej chodzilo o to, ze nie ubezpieczysz dajmy na to 4-5 letniego auta na kwote z faktury z ASO. Nawet w indywidualnej wycenie chyba nie zgodza sie ubezpieczyc na przykladowo 200 tys. samochodu wartego wg Eurotax 100-120 tys.
    ----
    Pozdrawiam.

  10. #55
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    To prawda. Ubezpieczenie auta 5 letniego do wartości nowego nie wchodzi w grę. Nie można stracić auta 5 letniego i dostać na nowe
    To jest związane między innymi z tym, że ubezpieczenia AC zawiera się na rok, a w kolejnych latach wznawia. Inaczej jest z ubezpieczeniami
    na życie. To że się starzejemy nie pomniejsza kwoty ubezpieczenia , a w wielu przypadkach powiększa.
    To co można zrobić to ubezpieczyć wg wartości rynkowej i dorzucić ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego.
    Czasem niektóre leasingi mają ofertę, że na cały czas trwania leasingu masz AC wg wartości nowej.

  11. #56
    Awatar KrzysiekA
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    259
    Ostatnio edytowane przez KrzysiekA ; 12-12-2014 o 10:11 Powód: dubel

  12. #57
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    To nie jest kwestia majstra tylko urządzenia zagłuszającego sygnał gps. Nadajnik możesz schować wszędzie gość zagłuszył jego działanie stojąc przy aucie, urządzeniem wielkości ... no małego smartfona . Fajnie że to masz ale nie fajnie że o tym piszesz
    Dobry lokalizator w takiej sytuacji wysyła już sms z powiadomieniem o tym, że ktoś próbuje Ci buchnąć auto. Raczej nienaturalnym jest, że zaparkowane auto ma sygnał i nagle go traci. Oczywiście może słabnąć jakość ale nagła utrata jest jednoznaczna. Zagłuszenie GPS nie zagłusza GSM. Lokalizator może wysyłać smsy z położeniem z sieci GSM a jak tylko chociaż na chwilę złapie zasięg GPS przekaże aktualną pozycję.
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #58
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez thefirm Zobacz posta
    Zupełnie mnie nie dziwi że w tak patologicznym kraju jak nasz giną samochody.
    Jest na to ciche przyzwolenie, często sprawcy (a o wykrywalności chyba nie muszę pisać) dostają zawiasy lub bardzo niskie wyroki.
    Wielu złodziei aut jest zdania że im się to po prostu opłaca.
    Generalnie w takim stanie rzeczy jest wina każdego (prawie) z nas.
    Wybieracie mniejsze zło lub w ogóle nie chodzicie na wybory.
    Ja wiem że taki Korwin nie miałby skrupułów żeby takiego agenta co łasi się na cudzy majątek wpieprzyć na 15 lat do kamieniołomu czy jak niereformowalny skrócić o głowę.
    Jak myślicie ile aut by ginęło w Polsce jakby groziło za to kilkanaście lat ciężkich robót fizycznych czy nawet bezwzględnego pierdla co by się lewactwo nie oburzyło że się zmusza 'niewinnych' więźniów do prac fizycznych.
    "Żeby zwyciężyło zło, wystarczy obojętność ludzi dobrych"
    I to zło zwycięża.
    Nawet jak ktoś będzie kradł Twoją furę a Ty potraktujesz go zbyt mocno jakimś sprzętem, to masz przej%%% że pewnie lepiej dać auto sprzątnąć niż odpowiadać za uszkodzenie ciała, kalectwo czy w afekcie śmierć, bo myślę że nie jeden z nas dostałby piany z pyska jakby ktoś mu furę kroił.
    I krasnoludki tego nie przepchnęły że jest w Polsce tak ch%%% prawo.
    Pora wyjąć głowę z dupy jak ktoś jeszcze tego nie uczynił.
    Kolego, nikt tutaj na tym forum nie piszę Ci że ktoś kto głosuje na człowieka który na Prezydenta wystawia kolesia który leżał na Mazowieckiej pod barem, po czym wdał się naćpany w bójkę po pijaku z Policją, trzyma głowę w dupie, już raz zwracałem Ci uwagę na temat aby swoje poglądy polityczne trzymać z daleka od forum, jeżeli masz chęć to idź jutro na marsz i tam zapodaj swoje poglądy, być może nie dostaniesz po buzi, jeżeli mniej agresywnie wypowiesz się o nich, tak że upominam Cię ostatni raz, abyś zaprzestał tego typu wypowiedzi na forum TT.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #59
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Dobry lokalizator w takiej sytuacji wysyła już sms z powiadomieniem o tym, że ktoś próbuje Ci buchnąć auto. Raczej nienaturalnym jest, że zaparkowane auto ma sygnał i nagle go traci. Oczywiście może słabnąć jakość ale nagła utrata jest jednoznaczna. Zagłuszenie GPS nie zagłusza GSM. Lokalizator może wysyłać smsy z położeniem z sieci GSM a jak tylko chociaż na chwilę złapie zasięg GPS przekaże aktualną pozycję.
    Przemek o tym właśnie pisałam. Ja mam nadajnik na zasadzie drugiej komórki.

    Wysłane z mojego iPhone przy użyciu Tapatalka.
    Blonde Bandit in TT

  15. #60
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Widze ze tu dobre OT idzie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 11:26
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 11:37
  3. Pęknięta szyba - konsekwencje zastrzymania.
    Przez Arti w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 22:37
  4. fotki nie-klubowiczow w galerii zdjec
    Przez Mari w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •