Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 60

Wątek: Rozmowa na temat umieszczania zdjęć naszych aut w dostępnej galerii. Konsekwencje

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052

    Rozmowa na temat umieszczania zdjęć naszych aut w dostępnej galerii. Konsekwencje

    Dlatego po tej kradzieży zacząłem się zastanawiać nad wątkami, w których opisujemy swoje auta. Po opisach z góry wiadomo co i nawet gdzie stoi. Stan, serwis, mody ... wszystko, jeżeli dodać do tego jeszcze fakt gdzie na przykład w okolicy nie ma 2 podobnych aut (a na ogół nie ma) to wystawiamy furę jak na talerzu i wystarczy tylko, że będzie zapotrzebowanie na taką sztukę i furę możemy mieć z głowy.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 09-12-2014 o 16:24
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  2. #2
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Tak, tak mi się właśnie wydaje jak Kolega mówi. Taki osobnik wie co i jak w danym aucie plus ma tablic rej gdzie szukać a gdy ktoś taki potrzebuje, ciach już wie gdzie... i ryzykuje swoją wolność bo wie że kupiec jest. Smutne że nigdzie człowiek nie może się czuć bezpiecznie nawet wśród innych pasjonatów :/

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    Moim zdaniem koledzy jak już się pojawi taki temat na forum to musi być tylko na użytkowników z dużą liczbą postów , ewentualnie zamknięty dział na pisanie o takich rzeczach . sorry za OT

  4. #4
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Tak, tak mi się właśnie wydaje jak Kolega mówi. Taki osobnik wie co i jak w danym aucie plus ma tablic rej gdzie szukać a gdy ktoś taki potrzebuje, ciach już wie gdzie... i ryzykuje swoją wolność bo wie że kupiec jest. Smutne że nigdzie człowiek nie może się czuć bezpiecznie nawet wśród innych pasjonatów :/
    Dlatego też nalegałem żeby nie ujawniać przynajmniej moich tablic rejestracyjnych na zdjęciach.
    To się również tyczy sytuacji jak ktoś wrzuca zdjęcie z blachami, że widział zaparkowane TT na takiej ulicy, auto kolegi/koleżanki x, gdzie dwoma kliknięciami można ustalić że ma zainwestowane tyle i tyle.

    Internet nie był i nie jest "bezpiecznym miejscem". Oczywiście nie popadajmy w paranoję, złodzieje byli i przed erą internetu, ja po prostu im nie ułatwiam. Sorry za OT i jeżeli ktoś chce podyskutować to zróbmy nowy wątek.

    Poza tym wiadomo monitoring aukcji, choć podejrzewam, że części idą bezpośrednio szroty nie wiem... z drugiej strony najciemniej pod latarnią, nie odpuszczamy!
    Współczuję i trzymam kciuki, że uda się odzyskać auTTo.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Otwock
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    526
    Rocznik
    2007
    Kolor
    stalowy
    Posty
    530
    A jaka ilość postów to duża ilość ? Od 300, 500 czy może od 1500 ?? Wiadomo, że przy takim rozwiązaniu 1/3 z Was nie miała by dostępu, ja zresztą też ale mnie to pewnie najmniej interesuje ..... w takim przypadku opisywanie czegokolwiek nie ma żadnego sensu. A nie lepiej pomyśleć o dobrych zabezpieczeniach (nawet kilku jednocześnie) ??
    Ostatnio edytowane przez ŻONA ŻUCZKA ; 08-12-2014 o 14:29

  6. #6
    Awatar maciek6005
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    KRaków
    Pojemność
    brak
    KM
    70
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czornyje
    Posty
    98
    Cytat Zamieszczone przez michal26 Zobacz posta
    Moim zdaniem koledzy jak już się pojawi taki temat na forum to musi być tylko na użytkowników z dużą liczbą postów , ewentualnie zamknięty dział na pisanie o takich rzeczach . sorry za OT
    Co to za problem dla złodzieja napisać kilkanaście postów aby dostać się do takiego działu...
    Z drugiej strony jak by miała wyglądać selekcja takich użytkowników?? Jak rozpoznasz złodzieja a nowego użytkownika forum??
    Jeśli to był jakiś przygłup co zajumał i nie wie sam co to części z tego autka pojawią się na allegro i szybciutko namierzy się gościa.
    Jeśli ktoś kto lata po forach i czyta ten wątek to myślę na części za granicę to poleci.

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez ŻONA ŻUCZKA Zobacz posta
    A jaka ilość postów to duża ilość ? Od 300, 500 czy może od 1500 ?? Wiadomo, że przy takim rozwiązaniu 1/3 z Was nie miała by dostępu ..... w takim przypadku opisywanie czegokolwiek nie ma żadnego sensu. A nie lepiej pomyśleć o dobrych zabezpieczeniach (nawet kilku jednocześnie) ??
    I tutaj podpisuję się obiema rękami pod tym. Pragnę przypomnieć iż był kiedyś na forum taki status VIP gdzie był jeden temat do którego był ograniczony dostęp tylkp dla VIPów co w konsekwencji spowodowało dużą kłótnię na forum i niepotrzebne spory.

    Nie popadajmy w paranoję, niech każdy kto chce to zakrywa tablice (ja np. zakrywam, ale to jestem ja), a złodziej jak będzie chciał to wejdzie w nasze szeregi tak że się nawet nie zorientujemy...to auto jest 16 lat na rynku, seryjne systemy zabezpieczeń prawie w ogóle nie istnieją dla obecnych złodziei którzy to potrafią ukraść najnowszego Passata z placu fabryki w DE jeszcze przed premierą w Polsce...

    P.s. Otwock jest spory, Wottka nie robił zdjęć u siebie pod domem także nie sądzę aby to był akurat ten powód dla którego stało się to co się stało.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Wystarczy ze od 50 postow w gore.. Wiadomo ze nawet jesli ktos bd chcial nabic 50 to nabije ale zapewne bedzie to zasmiecanie a wtedy moderatorzy wezma sie za to. Poza tym Panowie nie smiecmy tematu tylko najlepiej zalozyc temat i tam dyskutowac.

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    516
    To nie jest zadanie dla mnie tylko dla administracji by rozwiązała takie problemy , napewno jest jakiś sposób na to , ilość postów i odpowiedni staż na forum uprawniał by do oglądania aut naszych kolegów/koleżanek w zamkniętym dziale , co do zabezpieczeń do swoją drogą .

  10. #10
    Awatar cocolina
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    677
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    I tutaj podpisuję się obiema rękami pod tym. Pragnę przypomnieć iż był kiedyś na forum taki status VIP gdzie był jeden temat do którego był ograniczony dostęp tylkp dla VIPów co w konsekwencji spowodowało dużą kłótnię na forum i niepotrzebne spory.

    Nie popadajmy w paranoję, niech każdy kto chce to zakrywa tablice (ja np. zakrywam, ale to jestem ja), a złodziej jak będzie chciał to wejdzie w nasze szeregi tak że się nawet nie zorientujemy...to auto jest 16 lat na rynku, seryjne systemy zabezpieczeń prawie w ogóle nie istnieją dla obecnych złodziei którzy to potrafią ukraść najnowszego Passata z placu fabryki w DE jeszcze przed premierą w Polsce...

    P.s. Otwock jest spory, Wottka nie robił zdjęć u siebie pod domem także nie sądzę aby to był akurat ten powód dla którego stało się to co się stało.
    A ja dostałam opieprz za teorie spiskowe. Samo życie. Niejednokrotnie jest tak, że zlecenia na auta wychodza z samych serwisów.... Więc jak ktoś to auto chciał ukraść i dobrze wiedział w co jest wyposażone, to forum mu niepotrzebne....
    Blonde Bandit in TT

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Otwock
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    526
    Rocznik
    2007
    Kolor
    stalowy
    Posty
    530
    Amen

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Tam zaraz opieprz W sumie wystarczy jak ktoś komu wadzi to, że widać jego auto może poprosić o usunięcie wątku - bardziej skutecznego sposobu nie ma.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A ja ze swojej strony apeluje o rozsądek, w tym co opisujemy, gdzie i w jaki sposób, wszystko da się obejść jeżeli się chce, zamknąć działy dla 10 userów, fotki przesyłać sobie na pw. a może zlikwidować forum, wtedy było by najpewniej jeżeli robimy fotki swojego auta, pod swoim domem, z nr posesji i tablicami rej. chwalimy się zabezpieczeniami zostawiamy auta w różnych serwisach, oddajemy klucze na kilka dni, sami kusimy los (żeby nie było że jest to odnośnik do auta Piotrka) tylko do typowego postępowania, a potem jak się coś stanie, to szukamy powodów że forum niezabezpieczone itp. póki co są to przypadki i nie możemy ograniczać życia wszystkim, to by była zbiorowa odpowiedzialność, za jednostkowe wydarzenia.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar maciek6005
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    KRaków
    Pojemność
    brak
    KM
    70
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czornyje
    Posty
    98
    Jestem zdania że cenzurowanie forum nie pomoże w lepszym zabezpieczeniu samochodów....
    Jak ktoś chce ukraść dane auto to i tak je ukradnie, nie ma zabezpieczenia co w 100% jest skuteczne, można tylko uprzykrzyć życie takim osobnikom.

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Przez długi czas żyłem w przekonaniu, że teraz aut nie kradną. Jednakże to co się dzieje ostatnio to jakaś masakra :/ Nigdy nie można być pewnym, że auto jest bezpieczne i samemu nie ma co kusić losu.
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 11:26
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 11:37
  3. Pęknięta szyba - konsekwencje zastrzymania.
    Przez Arti w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 22:37
  4. fotki nie-klubowiczow w galerii zdjec
    Przez Mari w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •