Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 55

Wątek: Gdzie ubezpieczacie swoją małą...

  1. #16
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    hm, a czemu nie polecasz link4?

  2. #17
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hmm u mnie na pokladzie pakiet PZU (OC/AC/NNW)
    TT rocznik 2000, na liczniku byly 133.000
    przy max znizkach wyszlo w sierpniu (podobno byla jakas dodatkowa promocja):
    455 OC
    1480 AC
    50 NNW

    wiadomo, ze jakosciowo PZU jest bezkonkurencyjne, jednak ich cennik skladek zazwyczaj odstrasza, agent mowil, ze za rok jesli nie zalapie sie na jakas akcje promocyjna bedziemy musieli zastanowic sie nad innym ubezpieczycielem...
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 18-10-2010 o 17:22

  3. #18
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    hm, a czemu nie polecasz link4?
    poniewaz z milion razy dzwonilem z prosba o przedstawienie oferty na kolejny rok... nie doczekalem sie. Dowiedzialem sie przy okazji, ze umowa jest juz podpisana na kolejny rok a ja chcialem jakies nizsze oc wziac. Jak juz zastalem taka sytuacje to chcialem chociaz smart casco zakupic (od kradziezy i zbitych szyb) ... okazalo sie, ze minelo juz 5 dni od rozpoczecia umowy na nastepny rok... i chociaz chce im zaplacic wiecej - nie da rady. Tak jak kazda duza firma, maja cie w dupie i to za prawie 1200zl rocznie..

    zaplacilem za caly rok z gory i wypowiedzialem umowe, zeby na pewno o tym nie zapomniec przed koncem kolejnego roku ubezpieczeniowego ^^
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  4. #19
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    to co nazywasz micro OC czyli ubezpieczenie od kradzieży i żywiołów to jest miniCasco (czyli uboższe AC)...nie pamiętam dokładnie warunków w PZU natomiast to miniCasco (czy w innych ubezpieczycielach pod inna nazwą) często także chroni przed wypadkiem spowodowanym z naszej strony, jednak warto zwrócić uwagę że w sporej częsci ubezpieczalni czy szkody po wypadku czy spowodowane żywiołem są wypłacane dopiero jeżeli szkoda przekracza dopiero 70% wartości pojazdu
    więc co jest lepsze zapłacić więcej i nie mieć problemu i przymusu pomóc swojemu wozowi "dobić" do tych 70% hehe
    ja w tym roku ubezpieczyłem się w AVIVie ...nie złe warunki mają ale jak wszędzie trzeba negocjować i mieć alternatywę dla ich propozycji.
    Natomiast to co wyczytałem w regulaminie PZU, w momencie szkody, jeżeli likwidator szkody, rzeczoznawca czy ktoś inny udowodni że wypadek był spowodowany, przez przekroczenie prędkości, albo złamanie prawa drogowego to od wartości szkody odliczają kilka, do kilkunastu procent wartości szkody ... a ponoć jeżeli płacimy za to żeby nie było wkładu własnego to ma go nie być...a jednak ludzie z PZU sobie z tym poradzili, czasem warto czytać OWU.

  5. #20

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    no ja też na ten moment polecam w sumie chyba tylko Avive czyli Commercial Union czy jakoś bo to ta sama firma.
    nasz roadster jest zarejestrowany na moją piękniejszą połowę czyli 28 lat, meldunek w łodzi, nieduży przebieg wozu rocznik 2001, 10 procent zniżek.

    PZU koło 8000pln ac i oc
    Warta 7200 pln
    Pan z Alianz jak jej wyliczył składkę to się sam śmiał do kompa.
    Link nie ubezpiecza Ac dla cabrio , hehe
    mbank i spółka około 4-5000pln i tp itd

    i dopiero Pani z Avivy podczas rozmowy zaproponowała , że zrobią ze mnie głównego użytkownika tego auta na oświadczeni , które trzeba będzie dosłać... i uwzględnią moje zniżki !!! plus to że moj łódzki meldunek tez został pominięty , przy oświadczeniu , że auto parkowane jest gdzieś indziej , patrz wieś...
    no i w ogóle jakoś tak bardziej chętni byli do kombinacji... za co mają mój szacun.
    takze składkę mamy normalną

    a jeśli chodzi o wypłacalność avivy to pewnie jest z tym różnie choć znajomy , któremu w tym roku buchnęli alufelgi pod blokiem dostał od nich całkiem ładną sumkę
    wiec obym sie nie musiał przekonywac jak to jest.
    pozdr

  6. #21
    Awatar xscorpiox
    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Cholerzyn / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    244
    Jest dokładnie tak jak piszesz...ludzie z Avivy kilka razy kombinowali sami aby wyszła normalna składka i w porównaniu z innymi firmami, bardzo dogadani, kulturalni i w ogóle mile jestem zaskoczony z ich oferty i sposobu podejścia do sprawy tak aby klient był zadowolony a nie wyliczać składki o wartości 1/6 do 1/4 ceny samochodu jak się zdarza niektórym ubezpieczycielom (i jeszcze twierdzą ze jest atrakcyjna oferta).

    Jeszcze nie wiem jak z wypłacalnością bo tylko moja koleżanka likwidowała u nich szkodę i nie miała problemu ale 1 przypadek to nie reguła tak że na ten temat się nie wypowiadam. Najlepiej żeby się nie przekonywać na własnej skórze jak to wygląda.

    Pozdrawiam wszystkich i szerokości na drodze.

  7. #22
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Maru, ja nie miałem żadnych problemów z obniżeniem oc i wybraniem innych opcji w Link4.
    Na stronie wyliczyłem taniej niż mi proponowali, a do tego z szybami i jakimiś innymi pierdółkami.
    Przeanalizowali wszystko, zaproponowali taniej, zmienili umowę i wysłali ją na maila, żeby było szybciej.
    Jestem zadowolony z kontaktu z nimi

  8. #23
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    mi aviva wycenila na 2000 zl (ponad 2 razy tyle co pzu).

    to prawda z tym micro~ ale jakos nie doroslem jeszcze do AC - dodatkowo, ze nie boje sie wypadku z mojej winy, tylko raczej kradziezy/zbitych szyb. Oczywiscie wiem, ze to bledne zalozenie ale AC ... 10% wartosci auta .. jakos tak srednio mi sie to widzi.

    No z link tez mialem fajnie na poczatku, a pozniej osrali mnie serią tak wiec im podziekowalem i nie polecam. PZU poki co szybko sprawnie i tanio. Zazwyczaj nie sugeruje sie cena aczkolwiek w przypadku gdy mocno rozgladam sie za nowym autkiem - jakos nie chcialem przeplacac
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  9. #24
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    Ogólnie z tymi składkami to też dużo zależy od agenta, który oblicza taką składkę. Znajomy, który pracuje w PZU mojemu kuzynowi, który prawo jazdy ma od roku (on sam ma 20 lat) na dobry początek na OC i AC dał po 30% zniżki i jak sam to ujął on może coś takiego zrobić bo nikt go w tym zakresie nie kontroluje i to on w głównej mierze decyduje jakie zniżki ustala bo gość mógł mu przynieść swoją wcześniejszą polisę na której miał takie właśnie zniżki więc on sam zaoferował takie same, żeby ściągnąć do firmy klienta

  10. #25
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    W tym roku będę musiał w Polsce zarejestrować i ubezpieczyć moje cacko. Wiec byłem u ubezpieczyciela i wyliczył OC i AC na jakieś 2500-2800 zl rocznie. Ok, może być, ale wartość mojego samochodu wyliczył na 22000 zl. to chyba jakieś nieporozumienie. wiem, rocznik 99, i nie wliczam oczywiście ile już w ten samochód wsadziłem, ale na dzień dobry taką kwotę.... to normalka??

  11. #26
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hmm z tego co wiem wylicza to system komputerowy przez "odhaczanie" wyposazenia - (najpierw rocznik, nadwozie, KM, a pozniej dziesiatki pytan typu - ma Pan to a ma Pan tamto ?)
    do 30.000 raczej nie dobijesz, o wyzszej kwocie nie wspominajac...
    Ja w PZU wartosc samochodu podalem "z czapy" - agentka pytala, czy juz liczylismy wartosc i czy pamietam ile to wyszlo, wiec moze tu jest szansa ?
    Czyli po prostu grzecznie zaproponowac wyzsza kwote poza kalkulatorem z ich systemu ?

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    NIc to nie da bo tylko składkę zawyży a i tak dostaniesz średnią rynkową, tak niski upadek ceny TT można zawdzięczać naszym kochanym spowadzaczom trupów, ale i tak nijak ma się to do sprzedaży dobrych modeli
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    i tak dostaniesz średnią rynkową
    hmm wydaje mi sie, ze to wszystko kwestia warunkow umowy ubezp., aktualnie jestem troche zawalony, wiec nie moge odniesc sie do tego precyzyjnie wyczerpie temat w przyszlym tygodniu,
    oczywiscie rozumiem, ze 9/10 ubezpieczycieli, chce zrobic klienta w wala tak przy podpisywaniu polisy jak i przy ew. uzyskiwaniu odszkodowania, ale cale szczescie mamy jeszcze cos takiego jak rzeczoznawca i Sad, by nie robic z ludzi jaj...
    gdyby moje kochane TT wyparowalo z garazu, czy innego miejsca przy stalym placeniu haraczu za cyrograf OC+AC+NNW i uslyszalbym wyplacamy Panu "średnią rynkową" to sam nie wiem, czy zaczalbym od smiechu, czy od wulgaryzmow...

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja mam ubezpieczone w ptu, w październiku ubezpieczałęm tak pod koniecc, auto rok 2000 ma wszystko oprócz bose pseudo nawigacji i podgrzewanej przedniej szyby, w tych ich wariantach nie było wersji 225km wiec to jakaś kpina no ale ich rubryczki to wycena chyba od 27 do 34 tys, wycenił mi na 33 lecz w poprzedniom roku zastrzegałem sobie że mam felgi warte kupe kasy fmic itp i wszystko zostało gdzieś tam zgłoszone obfotografowane tak żeby potem nie było nieporozumień , a co by mi powiedzieli w razie incydentu to nie wiem i nie chcę wiedzieć, za składkę zapłaciłem teraz 1400zł (samo ac) więc uważam że niema tragedii wszystkie zniżki ojca i tylko moje zwyżki za wiek:P

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    n
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    hmm wydaje mi sie, ze to wszystko kwestia warunkow umowy ubezp., aktualnie jestem troche zawalony, wiec nie moge odniesc sie do tego precyzyjnie wyczerpie temat w przyszlym tygodniu,
    oczywiscie rozumiem, ze 9/10 ubezpieczycieli, chce zrobic klienta w wala tak przy podpisywaniu polisy jak i przy ew. uzyskiwaniu odszkodowania, ale cale szczescie mamy jeszcze cos takiego jak rzeczoznawca i Sad, by nie robic z ludzi jaj...
    gdyby moje kochane TT wyparowalo z garazu, czy innego miejsca przy stalym placeniu haraczu za cyrograf OC+AC+NNW i uslyszalbym wyplacamy Panu "średnią rynkową" to sam nie wiem, czy zaczalbym od smiechu, czy od wulgaryzmow...
    No niestety chce i robi mozesz tu wygłosić piekny referat na temat ubezpieczeń a życie jest życiem i z autopsji ci powiem tak, możesz swoją TT ubezpieczyć nawet na 80tyś i zaplacić odpowiedniej wielkości skladke,(pani agentka była sprytniejsza niż myślisz) a po kradzieży dostaniesz średnią z np infoekspert lub eurotax, czyli średnia z allegro, no chyba że powołasz biegłego rzeczoznawcę i po ogledzinach wyceni on auto na wyższą kwotę.
    Nie znam takiej firmy która działa na swoją nie korzyść i tak zinterpretuje warunki umowy, aby wyplacić kwotę wiekszą niż warte jest auto, w druga stronę jak najbardziej.
    Reasumując nie ma sensu zawyżać wartości auta bo szkoda na to kasy lepiej pomyśleć o dobrym zabezpieczeniu
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 15-01-2011 o 00:57
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Sprzedam swoją TT Cabrio + hardtop
    Przez gero3 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2017, 13:17
  2. Sprzedam swoją audi tt
    Przez alek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 20:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •