Trzy tygodnie temu przywitałem Wasze forum jako świeżo upieczony właściciel Audi TT. Przez ten czas w zasadzie codziennie jeździłem tym samochodem, żeby poznać go lepiej, usunąć ewentualne wady, mankamenty, a przede wszystkim żeby się nim nacieszyć Samochód to wersja 1.8T Q 225km. Pochodzi z 99roku i jak na te 15 lat wygląda całkiem swieżo. Od seri odróżnia się gwintowanym zawieszeniem H&R i felgami 18" BBS.
Na dzień dobry zająłem się regeneracją dekielków od felg i zakupiłem nowe laćki Nokian zLine 225/40 R18 92 Y XL. Samochód przeszedł gruntowny przegląd i ustawienie zbierzności. W najbliższym czasie chciałbym wymienić główny sterownik airbag, zabrać się za rozrząd. Myśle że przydałoby mu się troszke wiecej mocy i mały bajer w postaci blow offa.
Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, to naprawde jest o czym opowiadać. Od samego początku czuć, że ma się do czynienia z samochodem naprawde sportowym. Reaguje na każde nawet najmniejsze dotknięcie gazu. Przyspiesza tak, że gdyby miał skrzydła to chyba wzbiłby się w powietrze W zakrętach jest mega sztywny, jakby przyklejony. Wystarczy kawałek prostej drogi, żeby zamknąć mu budzik. Zabrałem go w któryś dzień na "wycieczke" do Zakopanego, pośmigać po przełęczach i agrafkach. Tam dopiero pokazał klase. Naprawde ciężko się nim poślizgać. Jedzie jak po torach. Jeden jedyny raz poleciałem troszke bokiem na zabłoconym winklu i to wszystko. Co ciekawe przy agresywnej jeździe jego spalanie ciągle utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Jeździłem w swoim życiu kilkoma dużo mocniejszymi samochodami, ale tutaj proporcja wagi do mocy naprawde robi wrażenie. Co do minusów, to wydaje mi się że hamulce momentami nie daja rady, a fotele mimo że estetyczne to nie trzymają wystarczająco dobrze. To że jest sztywno i nisko to dla mnie plus. Jesli chodzi o wygląd to z zewnątrz jak i wewnątrz nie widać, że samochód pochodzi z takiej epoki. Materiały są naprawde najwyższej jakości. Tak sobie myśle, że jak ktoś kupił go sobie 15 lat temu w salonie to musiało być COŚ.
Ogólnie zaprzyjaźniłem się z tą maszyna i myśle, że przed nami jeszcze wiele fajnych momentów (jeśli tylko kierowcy na dwupasmówkach zajmujący lewy pas lub przed zmianą pasa na lewy będa patrzeć w lusterka ). Postaram się doprowadzić go do jak najlepszego stanu. Załączam kilka zdjęć, mam nadzieję że się Wam spodoba. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!