Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zmniejszenie ilości obrotów kierownicy

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543

    Zmniejszenie ilości obrotów kierownicy

    Tak jak w temacie, czy jest możliwość zmniejszenia ilości obrotów kierownicy w mk1 ??
    Mam zamiar wstawić sportową kierownicę momo i ze względu na to że chcę autko zrobić bardziej na tor niż na trasę chciałem zmniejszyć ilość obrotów kierownicy, mniejsza kierownica momo też jest tego powodem.



    W szukajcie nie znalazłem czegoś podobnego a wujek google nie raczył pomóc odnośnie TT, było pare tematów o innych autach lecz mało dało się z nich wynieść i sporo sprzeczności było więc pytam tutaj.

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Środa Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarna
    Posty
    59
    Najpierw załóż mniejszą kierownicę i zobacz czy efekt Cię nie satysfakcjonuje, bo Twoje pytanie to jakiś żart.

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Niby dlaczego żart ?? Przecież samo założenie mniejszej kierownicy nie daje praktycznie nic w zmniejszeniu machania ją na lewo i prawo więc chyba dobrze myśle żeby nie kręcić ją jak zwykłą i chce zmniejszyć ilość obrotów aby auto było bardziej czułe na ruch kierownicy. W autach do sportu nigdy kierownicy mocno nie kręcisz na boki bo to było by nie praktyczne. Zanim się wypowiesz w ten sposób doinformuj się.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Środa Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    czarna
    Posty
    59
    To załóż mniejszą kierownicę i sprawdź czy reakcja pozostanie bez zmian. ( reakcja , odczucie siły wspomagania itp. ). Co do zmniejszenia ilości obrotów - w teorii musiałbyś zastosować inny magiel ale w praktyce ... to żart
    Skoro samo założenie mniejszej kierownicy nie daje nic, to dlaczego nie odkręcasz kół kluczem na ramieniu 10 cm ? Przecież długość ramienia na jakim przykładasz daną siłę nic nie znaczy w/g Ciebie Edukacja ... edukacja kolego )

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zapraszam do tematu o mojej a3
    Tam jest metoda opisana co z tym zdrobić.
    Patent zaporzyczony z driftu. Jeszcze nie założone ale na pewno kiedyś to uczynię. Odnośnie wspomagania to można wywalić jeden restryktor z lini i będzie lżej chodzić.
    Dlatego nie uważam aby to była bzdura tylko szczerze to wolałbym się zająć podsterownością najpierw a nie skrętami...

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Nie zrozumiałeś mnie radek... Jest różnica pomiędzy małą a dużą kierownicą ale i tak trzeba sporo kręcić. Mi chodzi o to aby auto reagowało np. na pół obrotu jak na cały obrót. Samo spowodowanie że kierownica będzie chodzić lżej też słabo bo mam mniej kręcić nie lżej.

    Ale już wpadam obadać temat a3.

    Mam zamiar zmniejszyć różnicę w stosunku masy przód a tył, więc to powinno pomóc z podsterownością. Jeśli jakieś inne sugestie z chęcią przyjmę

    PS: nie chce się radek z tobą kłócić, ale wolałbym abyś następnym razem mniej inwazyjnie podchodził do tematów
    Ostatnio edytowane przez maehix ; 29-11-2014 o 15:46

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zacznij od wywalenia aku. już poczujesz róznicę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubuskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    543
    Aku idzie do bagażnika, oraz kilka bzdetów z elektryki które można przełożyć razem z instalacją pójdą na tył auta. W przyszłości jak kaska dopisze to też maska z włókna węglowego wpadnie.

    Do paru aut widziałem gotowe kity zmniejszające ilość obrotów kierownicy ale do tt nie widziałem, nie ma czy po prostu źle szukam ??

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 12:31
  2. Podniesienie obrotów
    Przez MarioK w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 07:39
  3. Falowania obrotów
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 10:54
  4. Wskazanie ilości paliwa
    Przez Darson w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 11:09
  5. Zmniejszenie mocy a spalanie
    Przez proweb w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •