Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 55 z 55

Wątek: dławienie przy odpalaniu na zimnym MK2 2.0 TFSI

  1. #46
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Tu masz, bracia Rosjanie zawsze pomocni
    https://www.drive2.ru/l/7031291/
    ja jednak wolę kupić nowy, nie lubię druciarstwa.
    Akurat to nie jest druciarstwo, tylko recycling. W pełni ekologiczne i powinno być zalecane, a nie odradzane.

  2. #47
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mój zbiorniczek jest jednak sprawny, nie jest zatkany węgiel oczyszcza a błąd dalej się pojawia, podmienilem korek i n80 bez efektu, przedmuchalem cały układ oczyszczania, podejrzewam jednak że gdzieś jest coś przytkane bo w baku czasem pojawia się podciśnienie, a w cieple dni coś bulgocze po otwarciu korka, walczę z problemem dalej, jak nic nie wymyśle to wywale ustrojstwo i wyłącze programowo.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wczoraj znowu była walka z tym2 problemem, po kilku wykonanych testach układu Evap razem z Pawłem postawiliśmy diagnozę że to jednak zbiorniczek, nie zawsze ale czasem przytyka, w jakiś skrajnych warunkach powoduje zakłócenie przepływu powietrza, tak wiec dla testów podmienilismy na stary dobry od mk1, jakoś nie słychać nigdzie aby ktoś zgłaszał zużycie i problemy w przeciwieństwie tych od mk2, póki co błędów brak a w baku uspokoiło się, na zimnym starcie silnik idealnie równo pracuje, na starym potrafił bujnąć obrotami, na razie testuje aby jednoznacznie stwierdzić problem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #48
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Dzięki za info z objawami

    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

  4. #49
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Widzę, że definitywnej odpowiedzi na zadane pytanie nadal brak. A czy ktoś próbował czyszczenia dolotu? Jak na silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa przystało co parędziesiąt tysięcy kilometrów robi się tam niezły syf. Z tego co wyczytałem w zagranicznych źródłach bardzo często wynikają z tego problemy z odpalaniem na zimnym silniku (cold start misfire) - jeżeli silnik trochę postoi to cały ten szlam "tężeje" i w zależności od tego jak mamy aktualnie poustawiane zawory przed odpaleniem może ono być czasami łatwe, a czasami trudne (zależy w której fazie cyklu zgasł silnik). Generalnie wszystko musi się tam rozruszać, ale gdy się to już stanie to silnik chodzi w miarę bez zarzutów, choć niektórzy po czyszczeniu odnotowywali lekki wzrost moc oraz delikatne obniżenie spalania.

    "Carbon build up on the intake valves of your VW or Audi 2.0T TSI engine is inevitable. Generally when it happens it will start with misfire codes sporadically when the car is cold(or has been sitting for a while). These are often called cold start misfires and will likely get slowly worse over time. You might also experience a decrease on your fuel mileage. Both of these symptoms could be due to carbon build up on the intake valve, causing a blockage in the airflow inside your engine."

    Nazwa:  P1010036.jpg
Wyświetleń: 132
Rozmiar:  134.5 KB

    Procedura czyszczenia raczej nie jest skomplikowana, natomiast jest żmudna - trzeba zdjąć cały kolektor dolotowy, dokłądnie wszystko poskrobać i popłukać, następnie złożyć i robi się z tego już bardziej złożona sprawa.

    Czy ktoś z Was próbował to robić? Przymierzam się, żeby zrobić to samemu, myślę, że powinno mi wystarczyć soboty U mnie jest coraz gorzej, mam przejechane ok 110kkm, a takie czyszczenie zaleca się robić co ok. 40-60km. Czy można temu zapobiec? Chyba nie, natomiast można ten proces spowolnić stosując dobry olej i często go zmieniając - koniecznie musi to być olej typu Low Saps, np. Motul, ja niestety jeździłem dotychczas na Castrolu i przez to pewnie jak zdemontuje kolektor to zobaczę jeden wielki czarny szlam

  5. #50
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Takie info powinny być zebrane w jednym wątku i regularnie uzupełniane. Nie wszyscy są znawcami motoryzacji na poziome experta więc nie wiedzą o takich rzeczach...

    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

  6. #51
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Poskrobac, poplukac.. hmm, raczej niekoniecznie bo caly syf dostanie sie do cylindra..

  7. #52
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Tego sie nie skrobie . Są firmy , które to czyszczą jest do tego specjalny sprzęt, specjalne płyny . Wtedy odpalasz auto po czyszczeniu i to sie dopala. Dymu z rury jak w batorym. Po tym zabiegu większe silniki FSI odzyskują po około 30KM .

  8. #53
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Jak najbardziej można skrobać (nawet druciakiem na wiertarce) i płukać na przemian, inaczej nie da się tego nawet ruszyć. Oczywiście czyścimy tylko zamknięte zawory, a dopiero po przestawieniu / przekręceniu silnika można się zabrać za kolejne. Nic się nie dostanie do komory spalania. Przy okazji wymienia się też od razu uszczelnienia wtryskiwaczy bo to groszowe sprawy.

    Poniżej instrukcja gdyby ktoś chciał się samemu za to zabrać (tutaj dla nowszego silnika EA888, ale powinno być nawet łatwiej w starszych AXX/BWA). Na filmie nawet człowiek mówi o tym, że czyści ponieważ auto ma problem z odpalaniem na zimnym silniku i po wyczyszczeniu problem ustępuje.



    A tutaj poradnik w formie tekstowej ze zdjęciami:

    http://www.audizine.com/forum/showth...Valve-Cleaning

  9. #54
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Sam się raczej za to nie zabiorę. Ile taka przyjemność powinna kosztować?

    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

  10. #55
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Ja już jestem po. Dziś wszystko poskładałem, dam znać niebawem jak się auto zachowuje przy odpalaniu.

    Mały OT: wróciło mi trochę koni (na oko zgaduję, że z 25), udało mi się zrobić 0-100 w 5.8s podczas gdy przed czyszczeniem nie mogłem zejść poniżej 6.4s. Różnicę w mocy czuć, zwłaszcza na wyższych obrotach przy zbliżaniu się do czerwonego pola. Wyczyściłem przy okazji końcówki wtryskiwaczy (były całe czarne, otworów nie było widać) oraz wymieniłem uszczelnienia na wszelki wypadek (ASO 4x60zł za zestaw na jeden wtrysk). Spalanie jeszcze nie wiem czy się zmieniło (ponoć tu najczęściej widać poprawę po czyszczeniu), na trasie 60 km drogami B do Krakowa tempem ruchu ulicznego wyszło dziś 5.9l - nigdy tyle nie miałem, ale też nigdy tak wolno nie jechałem.

    Odnośnie samej procedury to jest... skomplikowana. Trudna dla kogoś, kto robi to pierwszy raz (czyli na przykład mnie). Samo zdjęcie kolektora jest nie lada wyzwaniem, odłączanie przewodów paliwowych, zapieczonych wtyczek i odkręcanie śrub, których na pierwszy rzut oka i zdrowy chłopski rozum odkręcić się nie da i w końcu wymanewrowanie kolektora, odpięcie wtryskiwaczy itd. Samo czyszczenie dosyć proste, acz czasochłonne, ok. godziny na jedno gniazdo, przydatne są śrubokręty, szczotki druciane (najlepiej wyginające się) i dobra chemia, ja złowiłem coś z Liqui Molly w Intercarsie i podziałało bardzo dobrze. Składanie to ponownie sporo roboty, ale już nieco łatwiejszej jeśli się wszystko wcześniej dobrze rozebrało. Bardzo, ale to bardzo trzeba uważać na wkręcane i wykręcane śruby, lubią spaść bo są w trudno dostępnych miejscach - dobrzem mieć chwytaki i magnes do wyciągania, a najlepiej nic nie upuścić, bo jest tam pełno zakamarków, z których już się nic nie wydostanie. Wymagany jest też klucz M10 (dwunastokątna gwiazdka, zwany też triple square 19mm) do odkręcenia uchwytu kolektora - to jest najgorsza część całej tej operacji bo zwyczajnie nie ma gdzie wetknąć nasadki (dosłownie obok jest mocowanie rury bagnetu). Uwaga na rurkę odpowietrzającą skrzynie korbową - czarna, plastikowa, karbowana, ta dłuższa - lekkie wygięcie i po rurce, pęka, a człowiek się tego nie spodziewa, bo wygląda na elastyczną. Nowa 80zł ASO, 40zł zamiennik. Po demontażu i wyczyszczeniu przepustnicy jest do zrobienia adaptacja - falowanie na wolnych obrotach, jeszcze mnie to czeka, ale nie mam kabla .

    Całość zajęła mi około 3 dni w trybie "do późna po pracy", podejrzewam, żę gdybym się brał za to ponownie to zmieściłbym się w jednym dniu roboczym ze wszystkim i myślę, że tyle czasu potrzebowałby na to mechanik. Zatem koszt takiej operacji = dniówka mechanika, czyli zależnie od rejonu, warsztatu, "znajomości" i innych czynników 200-800 zł - tyle przewiduje. Inna sprawa, że ciężko znaleźć kogoś, kto się tego podejmie, zrobi to dobrze i odpowiedzialnie, nic przy tym nie zepsuje. W zasadzie to to mnie skłoniło do tego, żeby się tym zająć samemu, aczkolwiek biorąc pod uwagę poświęcony na to czas i ryzyko zepsucia przewodów / wtyczek / rurek, dostania się śmieci do komory spalania itd uważam, że lepiej to komuś zlecić, pod warunkiem, że ten ktoś ma w tym jakieś doświadczenie i jest pewny.

Podobne wątki

  1. problem przy odpalaniu ?
    Przez Michal1982tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 16:52
  2. dziwne dźwięki przy odpalaniu
    Przez czaja w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 23:12
  3. Dźwięk syczenia przy odpalaniu
    Przez carnal w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 21:13
  4. Dzwiek/pisk przy odpalaniu, rozrusznik ?
    Przez Meping w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 05:01
  5. bialy dymek przy odpalaniu pomocy !!!!
    Przez peterozz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 12:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •