Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 55

Wątek: dławienie przy odpalaniu na zimnym MK2 2.0 TFSI

  1. #31
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez Raccoon Zobacz posta
    No mam nadzieję że się to w końcu wyjaśni, kolego masz jakiś plan sprawdzić czy to te wtryski bo ja już nie mam siły jeździć po mechanikach... Z tego co patrzyłem to samemu dławieniu powinno towarzyszyć jakieś inne objawy jak np. gaśnięcie silnika, falowanie obrotów, utrata mocy, zwiększone spalanie itd nic z tych rzeczy u nas nie występuje...
    Tak chcę to sprawdzić. Auto jest jednak w ciągłym użyciu poza weekendami. Irytuje mnie ten silnik. Przebieg to zaledwie ok 85000 a tu takie dziwne sytuacje. Odradzam BWA. Chciałbym to naprawić ale nie wymienić połowę silnika w ciemno. Jeśli nie ogarnę tematu to sprzedam.

  2. #32

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    50
    no widzisz ja mam 180 tyś także one potrafią swoje przejechać tylko wkurza to że nie można tego zdiagnozować...

  3. #33
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44
    oczywiście u mnie także występuje to zjawisko.
    wyeliminowałem je w zasadzie w 100% poprzez uruchamianie silnika w chłodne dni w ten sposób, że wkładam kluczyk do stacyjki i od razu przekręcam do pozycji uruchomienia silnika - bez klasycznego włączenia zapłonu, odczekania 1-3s z włączonymi kontrolkami [po co w benzynie?] i dopiero dalszego przekręcenia celem rozruchu. co ciekawe tak w instrukcji jest opisany rozruch.

    miałem również sławny błąd 001089 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow i MIL ON od czasu do czasu. przyczyną - jak u Was - był także zbiornik węgla, po wymianie którego błąd nie powrócił i poprawiło się uruchamianie silnika dokonywane w stylu klasycznym ;-p.

  4. #34
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
    oczywiście u mnie także występuje to zjawisko.
    wyeliminowałem je w zasadzie w 100% poprzez uruchamianie silnika w chłodne dni w ten sposób, że wkładam kluczyk do stacyjki i od razu przekręcam do pozycji uruchomienia silnika - bez klasycznego włączenia zapłonu, odczekania 1-3s z włączonymi kontrolkami [po co w benzynie?] i dopiero dalszego przekręcenia celem rozruchu. co ciekawe tak w instrukcji jest opisany rozruch.

    miałem również sławny błąd 001089 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow i MIL ON od czasu do czasu. przyczyną - jak u Was - był także zbiornik węgla, po wymianie którego błąd nie powrócił i poprawiło się uruchamianie silnika dokonywane w stylu klasycznym ;-p.
    Cenne info. Dzięki.

  5. #35

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    50
    Jestem bardzo ciekawy jutro rano tak odpalam Kolego Swirek nie ogarniałeś tych wtrysków może?

  6. #36
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez Raccoon Zobacz posta
    Jestem bardzo ciekawy jutro rano tak odpalam Kolego Swirek nie ogarniałeś tych wtrysków może?
    Witam. Niestety jeszcze nie.
    Szybie odpalanie nie rozwiązuje u mnie problemu w 100 %. Muszę to jeszcze potestować.

  7. #37

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    50
    Faktycznie dzisiaj odpaliłem szybko bez czekania aż zgasną kontrolki i auto rzeczywiście nie zdławiło się, czasami zdarzało mi się jednak że nie dławił się nawet jak czekałem więc po prostu muszę to sprawdzić przez dłuższy okres czasu

  8. #38
    Awatar sebam
    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Leszno
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    137
    Stary post ale odświeżę. Mam błąd 1089 P0441 EVAP. tzn miałem po jego wykasowaniu dwa dni jest dobrze. a wyskoczył mi wtedy gdy miłem paliwa tylko na 20/30 km i zatankowałem na BP(ultimate 9, ktoś na forum już też tak miał. Auto ma czasami lekkigo muła i mam zamiar wymienić ten zbiornik węgla,może pomoże.

  9. #39
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Napisz ile to będzie Cię kosztować

    Sent from my m2 note using Tapatalk

  10. #40
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44
    Problem rozwiązałem definitywnie zupełnie przypadkiem. Przyczyną w moim przypadku okazał się być czujnik niskiego ciśnienia paliwa G410 (wkręcony w pompę wysokiego ciśnienia Hitachi po stronie niskiego ciśnienia).
    Niedługo po tym jak przekazałem MKII dziewczynie pojawiły się dwa błędy 012555 Low Pressure Fuel regulation: Fuel Pressure Outside Specification oraz 004767 Low-Pressure Fuel Pressure Regulation: Pressure too High. Oczywiście MIL ON. Po rozczajeniu tematu okazało się, że czujnik z natury należy do wadliwych (paliwo penetruje czujnik uszkadzając go: http://www.goapr.com/images/support/...7-69%20TSB.pdf). Po wymianie czujnika nie dość, że pożegnałem błędy ciśnieniowe, to jeszcze raz na zawsze odeszło pojawiające się czasem na zimnym dławienie podczas rozruchu.

    Nazwa:  G410.jpg
Wyświetleń: 250
Rozmiar:  173.2 KB

    06E 906 051 K 274 PLN

  11. #41
    Awatar makig
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    WAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    08
    Kolor
    white
    Posty
    37
    Mnie także dopadł błąd błędnego przepływu spalin. Jutro jadę na wymianę węgla aktywnego (~600PLN). Najpierw wymieniłem na próbę zawór N80 ale nie pomogło.

  12. #42
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    A gdzie to tyle kosztuje? W Aso czy u mechanika? Zawsze potrzebowałem wiedzieć jaki to koszt ale mi problem zniknął od kiedy staram się mieć dużo w baku

    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

  13. #43
    Awatar makig
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    WAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    08
    Kolor
    white
    Posty
    37
    Ja robię w nieautoryzowanym serwisie Audi VCentrum na Woronicza koło TVP. Byłem już tam dobrych parę razy i chwalę sobie to miejsce. Nie mam porównania co do usług warszawskiego ASO połczyńska ale byłem ze dwa razy w "Sieńko i Syn" w Białymstoku i osobiście nie polecam.

    Węgiel zmieniony teraz będę obserwować sytuację.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Po wymianie węgla błąd się nie pojawia - problem rozwiązany.

  14. #44
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    U mnie też właśnie pojawił się ten bląd EVAP:
    001089 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow
    P0441 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON

    Czy konieczna jest wymiana zbiorniczka weglą aktywowanego, czy też wystarczy otwrzyć (jak się da) ten zbiorniczek i wymienić węgiel? Akurat węgla mam sporo, bo używa się go też w akwarystyce.

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    001089 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow jak widać to jakaś zmora MK2 bo i mnie dopadł, zauważ czy podczas kiedy masz mało paliwa w zbiorniku otwierając korek nie słyszysz syczenia, problem z przepływem powietrza przez zbiornik powoduje gromadzenie się nadmiernej ilości oparów w baku szczególnie w ciepłe dni, nie jest to bezpieczne więc warto zająć się problemem albo non stop tankować do pełna.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    U mnie też właśnie pojawił się ten bląd EVAP:
    001089 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow
    P0441 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent - MIL ON

    Czy konieczna jest wymiana zbiorniczka weglą aktywowanego, czy też wystarczy otwrzyć (jak się da) ten zbiorniczek i wymienić węgiel? Akurat węgla mam sporo, bo używa się go też w akwarystyce.
    Tu masz, bracia Rosjanie zawsze pomocni
    https://www.drive2.ru/l/7031291/
    ja jednak wolę kupić nowy, nie lubię druciarstwa.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. problem przy odpalaniu ?
    Przez Michal1982tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 16:52
  2. dziwne dźwięki przy odpalaniu
    Przez czaja w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 23:12
  3. Dźwięk syczenia przy odpalaniu
    Przez carnal w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 21:13
  4. Dzwiek/pisk przy odpalaniu, rozrusznik ?
    Przez Meping w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 05:01
  5. bialy dymek przy odpalaniu pomocy !!!!
    Przez peterozz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 12:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •