Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 55

Wątek: dławienie przy odpalaniu na zimnym MK2 2.0 TFSI

  1. #16
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez SwirekGW Zobacz posta
    Ciekawa wskazówka. Jak znajdę czas to może jakieś logi się zrobi i ktoś to oceni. Dzięki. .
    No ja miałem błąd na kompie to był błąd odnośnie tego odpowietrzenia..Ten w A4 tez tak miał.

  2. #17
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez voodoo Zobacz posta
    No ja miałem błąd na kompie to był błąd odnośnie tego odpowietrzenia..Ten w A4 tez tak miał.
    Ech to pewnie inna sprawa. U mnie zero błędów.

  3. #18
    Awatar voodoo
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    bydgoszcz/krk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    condorgrey
    Posty
    485
    Cytat Zamieszczone przez SwirekGW Zobacz posta
    Ech to pewnie inna sprawa. U mnie zero błędów.
    Ale objawy mamy te same.

  4. #19
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez voodoo Zobacz posta
    Ale objawy mamy te same.
    Tak. Dziwne jest jednak dlaczego to się dzieje tylko na zimnym silniku. Uszkodzona pompa zapewne by robiła problemy niezależnie od temperatury. Pomimo wszystko sprawdzę pompę. Pozdrawiam.

  5. #20

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    50
    Check - odpowietrzenie zbiornika paliwa u mnie rozwiązała wymiana zbiornika węgla aktywnego co do tego dławienia to nie mam zielonego pojęcia w czym jest problem i nikt inny też nie ma pojęcia... Jeździłem po mechanikach robiłem diagnozy i nic... trzeba kupować stare auta nie ma wyjścia

  6. #21
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez Raccoon Zobacz posta
    Check - odpowietrzenie zbiornika paliwa u mnie rozwiązała wymiana zbiornika węgla aktywnego co do tego dławienia to nie mam zielonego pojęcia w czym jest problem i nikt inny też nie ma pojęcia... Jeździłem po mechanikach robiłem diagnozy i nic... trzeba kupować stare auta nie ma wyjścia
    Miałem problemy z odpowietrzeniem to wymieniłem zawór EVAP i problem zniknął. Dodatkowo wymieniłem zbiornik węgla aktywnego. Problem odpalania pozostał.
    Możliwe że szukamy w złym miejscu. Czy może to kwestia elektryczna? Jakiś czujnik temperatury lub cewki zapłonowe? Zaobserwowałem że auto odpala czasem szybciej jakby zapłon był za wczesny i wtedy jest czkawka. . Co o tym myślicie? Też tak macie?

  7. #22

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    50
    Też tak mam ale sprawdzałem cewki vagiem i wszystko było w porządku.... O co to chodzi to ja nie wiem... już próbowałem na wszelkie sposoby a nie bardzo chce mi się wymieniać pół auta żeby naprawić taką błahostkę Trzeba to jakoś zdiagnozować nie wiem, może trzeba poszukać na forach zagranicznych ale u mnie z językiem nie jest idealnie. Dziwne jest to że wystarczy po odpaleniu zgasić samochód odpalić znowu i auto zapala normalnie...

  8. #23
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Witam. Mam info że problem z odpalaniem w tych silnikach może być związany z nieszczelnymi wtryskami.
    Podobno po dłuższym postoju auta dochodzi do "zalania" czego efektem może być przedwczesny zapłon i różne inne anomalie oraz te nieszczęsne czkawki (dławienie przy opalaniu).
    Postaram się to jakoś sprawdzić jak znajdę czas. Pozdrawiam.

  9. #24
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Czyli problem bardzo podobny, jak w silnikach 3.0 TDI ( BMK, ASB ), gdzie lejące wtryski powodowały właśnie przycinanie silnika przy odpalaniu. Innym, znacznie gorszym symptomem były wypalone tłoki. Czym to skutkowało i skutkuje nie muszę chyba tłumaczyć?
    Jeśli rzeczywiście jest to problem lejących wtrysków, to warto czym prędzej się tym zainteresować i odpowiednio zareagować.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #25
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Czyli problem bardzo podobny, jak w silnikach 3.0 TDI ( BMK, ASB ), gdzie lejące wtryski powodowały właśnie przycinanie silnika przy odpalaniu. Innym, znacznie gorszym symptomem były wypalone tłoki. Czym to skutkowało i skutkuje nie muszę chyba tłumaczyć?
    Jeśli rzeczywiście jest to problem lejących wtrysków, to warto czym prędzej się tym zainteresować i odpowiednio zareagować.
    Problem jest znacznie różny. Wtryski działają poprawnie podczas pracy silnika. Nie leją. One mogą być nieszczelne i na dłuższym postoju "zalewają".

  11. #26
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Skoro na postoju leją, to znaczy, że wartości przelewowe są zbyt wysokie w zakresie pracy wtryskiwaczy, a to znaczy, że niestety leją cały czas.
    Podczas pracy silnika można nawet tego nie zauważyć ( choć często objawem są falujące obroty, gorsze parametry silnika ).
    Widziałem silnik, który miał problem z tym zjawiskiem, tłoki oczywiście wypalone.
    Ja miałem ten problem w A6, dwa wtryski do wymiany.
    Zrób test wtrysków kompem, to ogólnie określi ich stan.
    Najlepiej jednak sprawdzić wtryski na stole testowym, wynik jest dużo dokładniejszy.
    I nie myśl, że skoro problem w głównej mierze dotyczył i dotyczy wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych, to silniki benzynowe są bezpieczne pod tym względem.
    Nic bardziej mylnego.
    V.A.G. niejednokrotnie pokazał, że profesjonalnie potrafi spie.....ć takie same części w obu rodzajach silników.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 04-05-2015 o 14:43
    AUDI nie przestaje się kochać.

  12. #27
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Skoro na postoju leją, to znaczy, że wartości przelewowe są zbyt wysokie w zakresie pracy wtryskiwaczy, a to znaczy, że niestety leją cały czas.
    Podczas pracy silnika można nawet tego nie zauważyć ( choć często objawem są falujące obroty, gorsze parametry silnika ).
    Widziałem silnik, który miał problem z tym zjawiskiem, tłoki oczywiście wypalone.
    Ja miałem ten problem w A6, dwa wtryski do wymiany.
    Zrób test wtrysków kompem, to ogólnie określi ich stan.
    Najlepiej jednak sprawdzić wtryski na stole testowym, wynik jest dużo dokładniejszy.
    I nie myśl, że skoro problem w głównej mierze dotyczył i dotyczy wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych, to silniki benzynowe są bezpieczne pod tym względem.
    Nic bardziej mylnego.
    V.A.G. niejednokrotnie pokazał, że profesjonalnie potrafi spie.....ć takie same części w obu rodzajach silników.
    Haha. Dobrze napisałeś. Napewno to sprawdzę. Dzięki.

  13. #28

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    50
    To po prostu bomba ciekawe ile remont takiego ustrojstwa pewnie w XXXXX tyś... sprawdzałem vagiem wtryski i niby są ok wiec nie wiem o co chodzi...

  14. #29
    Awatar SwirekGW
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Irlandia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez Raccoon Zobacz posta
    To po prostu bomba ciekawe ile remont takiego ustrojstwa pewnie w XXXXX tyś... sprawdzałem vagiem wtryski i niby są ok wiec nie wiem o co chodzi...
    Czyżby kolejna ślepa uliczka?
    Temat szeroko rozpisywany na forum A4. Dziwne.. Tam sprawa zakończyła się wymianą wtrysków. Test polegał na wizualnym sprawdzeniu czy i ile paliwa nazbierało się po dłuższym czasie w cylindrach. Zapewne przez otwór od świecy zapłonowej. Tak sądzę bo niewyraźnie to było opisane. Przypominam że jest problem czkawki przy odpalaniu na zimnym silniku i brak błędów.
    Ostatnio edytowane przez SwirekGW ; 05-05-2015 o 09:15

  15. #30

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Biały
    Posty
    50
    No mam nadzieję że się to w końcu wyjaśni, kolego masz jakiś plan sprawdzić czy to te wtryski bo ja już nie mam siły jeździć po mechanikach... Z tego co patrzyłem to samemu dławieniu powinno towarzyszyć jakieś inne objawy jak np. gaśnięcie silnika, falowanie obrotów, utrata mocy, zwiększone spalanie itd nic z tych rzeczy u nas nie występuje...

Podobne wątki

  1. problem przy odpalaniu ?
    Przez Michal1982tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 16:52
  2. dziwne dźwięki przy odpalaniu
    Przez czaja w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 23:12
  3. Dźwięk syczenia przy odpalaniu
    Przez carnal w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 21:13
  4. Dzwiek/pisk przy odpalaniu, rozrusznik ?
    Przez Meping w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 05:01
  5. bialy dymek przy odpalaniu pomocy !!!!
    Przez peterozz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 12:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •